lucie.8 lucie.8 komentáře u knih

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Taky jsem se těšila na "víc" kocoura a přitom se tam jen tam mihnul. Jinak poměrně příjemná oddechovka, ke které se už asi nevrátím.

07.03.2018 3 z 5

Vor v zakone - hlava mafie Vor v zakone - hlava mafie Vítězslav Jareš

Všeobecně čtu dost málo knihy ze současnosti, detektivky a české autory. A o to víc mě tato kniha nadchla. Popis světa ruské mafie a jejích členů byl neuvěřitelně věrohodný a kniha se četla úplně sama (přečteno za 5 dní). Takže doporučuji i lidem, kteří na detektivky normálně moc nejsou :)

28.07.2017 5 z 5

Zajímavé příběhy z historie. Některé jsem už znala, ale jiné pro mě byly novinkou.

29.11.2016 5 z 5

Nemilovaná: z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Nemilovaná: z deníku sedmnáctileté Perly Sch. Arnošt Lustig

Četla jsem dost knih na téma holokaustu, ale tahle se od všech ostatních dost lišila.
Perla Sch. je neuvěřitelně pragmatická dívka - dělá, co dělá, aby se vyhnula dalšímu transportu, nestydí se za to, nelituje se.
Za mě pět hvězdiček - tuto knihu si budu dlouho pamatovat.

21.03.2016 5 z 5

Manifest komunistické strany Manifest komunistické strany Karl Marx

Jako komentář se hodí poznámka ke Karlu Marxovi v Ďáblově slovníku ekonomie a financí (Pavel Kohout): Pokud své celoživotní dílo postavíte na chybném předpokladu, budete se už navždy mýlit.
Co se týče obsahu a formy knihy: je plná nesmyslů a i Mein Kampf je čtivější. Tu jednu hvězdičku dostala za svůj historický význam (i když zhoubný).

26.02.2016 1 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná knížka s milými ilustracemi.

29.09.2015 5 z 5

Mlha Mlha Stephen King

Skvělá kniha!

09.06.2015 5 z 5

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Jednoduše: skvělá kniha. Poprvé jsem ji četla ještě na základní škole, od té doby jsem se k ní několikrát vrátila a v budoucnu se k ní jistě vrátím znovu.

19.02.2015 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Asi můj nejoblíbenější díl Letopisů Narnie.

21.01.2015 5 z 5

Dalajlamova kočka Dalajlamova kočka David Michie

Četlo se to sice pěkně, ale... Myšlenky buddhismu mi nikdy nebyly blízké, ale nečekala jsem, že mi to bude autor cpát horem spodem. Taky dobře znám kočky a tato kniha rozhodně není o "pravých" kočkách. Prostě zklamání, bohužel.

21.10.2014 2 z 5

Ztracený svět Ztracený svět Arthur Conan Doyle

Velmi povedená kniha, výborný nápad.

22.08.2014 5 z 5

Těžká hodina Těžká hodina Jiří Wolker

Výborně jsem se u toho bavila. Obzvlášť komunistické pasáže pro mě byly jako groteska, např. tohle:
Stateční jako montéři, chytří jako inženýři,
jež stavějí mosty z básní a tónů, ale hlavně z železobetonu.
Nebýt toho rudého smýšlení, možná by to bylo dobré.

14.08.2014 2 z 5

Katyně Katyně Pavel Kohout

Musím se přiznat, že jsem to nedočetla. Začátek vypadal zajímavě, ale když došlo na několika stránkové monology o důležitosti a postavení popravčích musela jsem knihu odložit. Čekala jsem krutou knihu, která člověka zasáhne, ale bylo to strašně nudné. Jednoznačně zklamání.

14.08.2014 2 z 5

Tlukot křídel smrti Tlukot křídel smrti Paul Hoffman

Výborný závěr série, napínavý děj, překvapivý konec. Přesně to má správná knížka mít. Ale Váhavý Henri by asi řekl: Mně to přijde jako banda lítá...

14.07.2014 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Tak do půlky to bylo napínavé, ale jak potom jen jezdili sem a tam, byla nuda.

19.06.2014 1 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Výborná kniha, příběh mě nadchnul. Doufala jsem, že si jí vytáhnu u maturity.

19.06.2014 5 z 5

Hostina pro vrány Hostina pro vrány George R. R. Martin

Proti předchozím dílům, které nasadily laťku velmi vysoko, trochu slabší kus. Působí, jako by se teprve stavěly figurky na šachovnici a závěrečná bitva nás teprve čeká.

02.04.2024 4 z 5

Všechny cesty vedou k válce: Příběh Ruska a Ukrajiny očima českého reportéra, 2011–2022 Všechny cesty vedou k válce: Příběh Ruska a Ukrajiny očima českého reportéra, 2011–2022 Vojtěch Boháč

Knihu jsem měla doma asi rok, než jsem se do ní pustila a teď lituji, že jsem to neudělala dřív. Dozvěděla jsem se spoustu informací z novodobé historie Ukrajiny i Ruska. Proč došlo k Majdanu, jak se žije národnostním menšinám na Krymu, co si myslí obyčejní Ukrajinci a Rusové...

02.04.2024 5 z 5

Makbeth Makbeth William Shakespeare

Z Shakespearových tragédií se mi zatím líbil Makbeth asi nejvíc. Pro srovnání: četla jsem Romea a Julii, Othella, Tita Andronica + pár komedií.

25.11.2021 5 z 5

Oheň a led Oheň a led Erin Hunter

Druhý díl se mi líbil asi ještě víc než ten první. Rovnou jsem si objednala další dva :)

02.08.2021 5 z 5