Luciáš01 Luciáš01 komentáře u knih

Nejkrásnější čas v roce Nejkrásnější čas v roce Joanna Bolouri

Knihu jsem začala číst začátkem ledna s tím, že ještě po svátcích přijde vhod něco oddechového. A oddechová tedy byla :-)

Dle popisu má jít o humornou lovestory, která zahřeje srdce. Emily je 38 let, je učitelka a bydlí v Londýně s dalšími dvěma spolubydlícími. Život jí komplikuje hlavně její mladý soused, který si libuje v hlasité muzice a v ne o moc tišším sexu. Jako pozitivum bere, že je stovky mil vzdálená od své bláznivé milující rodiny a že má přítele, kterého by jí mnohé ženy mohly závidět. Tyto Vánoce s ní chce dokonce strávit u její rodiny, takže se Emily letos konečně vyhne lítosti rodičů i sourozenců, že je pořád na ocet. Jenže pár dní před odjezdem se její vztah zčistajasna rozpadne a Emily dostane bláznivý nápad, jak o Vánocích nezklamat členy své rodiny a zároveň se i vyhnout jejich popichování. Jestli chcete vědět, zda se jí to povede a co všechno se může zvrtnout, doporučuji knihu přečíst.

Sama za sebe musím říct, že se mi kniha líbila. Sice se prvních několik desítek stran táhlo, ale zbytek knihy to hravě zachránil. Je to opravdu oddechový příběh, od kterého nečekejte zázraky, i když musím říct, že některé obraty mě v příběhu docela překvapily, párkrát jsem se zasmála a párkrát mě děj zahřál u srdce. Určitě bych knihu doporučila jako oddechový kousek mezi náročnějším čtením.

PS: Před koupí knihy jsem četla více recenzí a docela mě zarazily názory typu „je tam příliš vulgarismů“, „rodina pije moc alkoholu“ apod., a upřímně řečeno, pokud nejste příliš upjatí, umíte přijmout i něco jiného než vysloveně spisovně psaný text a nepřijde vám nemorální, že si někdo občas dá pár drinků navíc, tak vás kniha neurazí ani jí nebudete pohrdat ;-) Mně se naopak na knize líbilo, že nebyla tak usedlá a upjatá ;-)

09.01.2020 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Máte rádi sci-fi? Máte rádi tajemno? Máte rádi věci mezi nebem a zemí? Jestli ano, tak by vás Temná hmota neměla nechat klidnými a rozhodně byste si ji měli přečíst.

Když jsem knihu koupila, neměla jsem od ní žádná očekávání. Zaujala mě sice na první pohled, ale na chvíli jsem ji odložila do knihovny, než jsem se k ní dostala. Toho, že jsem tento skvost vzala před pěti dny do ruky a začala číst, rozhodně nelituji, i když musím uznat, že chvíli trvalo, než mě děj dostal do svých spárů.

Hlavní postavou knihy je Jason Dessen, vědec, resp. nyní už jen profesor fyziky, který žije svůj idylický šťastný rodinný život. Jednoho dne se vydá na oslavu velkého kariérního postupu svého spolubydlícího ze školních let. Když se vrací domů, tak se jeho život během pár hodin změní od základů. Stejně tak se mu zvětší i rozsah vnímání našeho světa. Stane se totiž něco zvláštního, nečekaného, a život, do kterého se probere, možná není zase až tak jeho. Zbláznil se, nebo to vše okolo je realita? Je náš svět jediným světem, nebo existují i jiné vesmíry? Kdybychom se rozhodli během života v zásadních otázkách jinak, kde bychom skončili?

Pokud chcete odpovědi na tyto otázky a pokud vás láká představa, že věci občas nejsou takové, jaké se zdají, a že hranice vědy a naší reality můžou být úplně někde jinde, určitě si Temnou hmotu přečtěte. Nebudete litovat…

07.09.2019 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

!!! SPOILER !!!
TOP! TOP! TOP! Jednoznačně TOP!
Kniha dokonale předčila má očekávání. Tak tohle byl opravdu velmi povedený psychologický thriller.
Grace si myslí, že už nikdy nenajde dokonalého muže. Už vůbec si nepřipouští, že najde muže, který ji bude milovat i s jejím celoživotním údělem, kterého se nemůže vzdát. Pak se ale objeví Jack – neodolatelný okouzlující gentleman, který jí miluje se vším, co jí život přinesl. Je to láska na první pohled, takže svatba na sebe nenechá dlouho čekat. Jsou nechutně dokonalý pár – tolik lásky, tolik pochopení, vše je bez jediné chybičky. Co se ale začíná dít, když se zavřou dveře jejich domu před okolním světem, by málokdo čekal…
Musím říct, že tahle kniha mi vyrazila dech. Od první stránky, kdy jsem knihu otevřela, jsem věděla, že ji musím co nejdříve dočíst, protože dlouho nevydržím to napětí, jak vše dopadne. Za celých 261 stránek nenastala ani jedna chvíle, kdy by mě kniha nudila nebo kdy by mi stihly utéct myšlenky někam pryč od ní. Střídání kapitol mezi přítomností a minulostí vyneslo knihu ještě o žebříček výš. Všichni sice říkali, jak je kniha úžasná, ale to už jsem slyšela o více titulech, a nakonec skutek utek. Ale u téhle knihy nekecali! Miluji psychologické thrillery a tenhle řadím na přední příčky seznamu TOP knih, které jsem četla. Pokud jste ještě nečetli, doporučuji hned se do toho pustit :-)

29.08.2019 5 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Knihu jsem koupila, aniž by mě nějak více zaujala příběhem nebo obálkou. Myslela jsem si, že to bude klasický příběh à la ztratil se přítel a hledám ho. Navíc stála v akci pouze krásných 79 Kč, tak jsem si řekla „Proč ne?“. A dobře jsem udělala.
Když jsem knihu začala číst, nic jsem od ní nečekala. Prvních pocit z knihy byl úžasný, nadchla mě, četla se rychle, děj byl zajímavý. Po dalších x stránkách ze mě nadšení opadlo, chvíli se pořádně nic nedělo, pořád dokola „se mluvilo“ pořád o tom samém. Po pár stránkách ale nastal obrat, konečně se začal děj někam ubírat, na světlo světa začaly vycházet nové informace a indicie. Vše bylo čím dál zajímavější a začala jsem zjišťovat, že ne vše je asi tak, jak jsem si původně myslela. Úplně mě vyústění děje nadchlo.
Něco málo k ději: Hanah, mladá krásná křehká dívka, žije svůj idylický život s milujícím přítelem Mattem, buduje si kariéru a vše se jí daří. Jednoho dne se však vrátí z konference domů, a ejhle, Matt je pryč a spolu s ním všechny jeho věci. Její dům vypadá, jako kdyby tam nikdy nebydlel. Posléze zjistí, že zmizely z jejího počítače, telefonu i domu veškeré informace o Mattovi, dokonce i všechny fotky, na kterých byl. Hannah se samozřejmě snaží Matta najít a zjistit, proč odešel, jelikož to vůbec nechápe a nenapadá ji jediný důvod – vždyť byli přece tak šťastní. Stává se tím posedlá a v důsledku toho začne mít problémy v práci a celém svém životě. Stává se z ní troska. Najedou se doma začínají objevovat indicie, že tam ne vždy bývá sama. Proč Matt odešel, jaký k tomu měl důvod? To je jedno velké tajemství, které na vás čeká na konci knihy. A tvrdím si říct, že vám vyrazí dech…
Tohle je kniha, kterou určitě doporučuji!

10.08.2019 5 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Kniha se mi velmi líbila. Přečetla jsem ji skoro jedním dechem. Děj mě držel v napětí a s každou další stránkou jsem se těšila, co se dalšího dozvím. Je tam nádech hororu, nic extra děsivého, ale i tak občas zamrazí, a zároveň takové trochu pohádky. Velmi zajímavé je, že kniha je psaná z pohledu více osob a chvílemi v současnosti a chvílemi v minulosti, takže se prolíná vyprávění současnosti s tím, jak se to událo v minulosti a příběh je vyprávěn postupně z pohledu více postav. Zpočátku mi to přišlo nepřehledné, ale později jsem si to zamilovala a zjistila, že to dává knize své kouzlo a originalitu. Určitě doporučuji knihu přečíst.

16.07.2019 5 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Takhle kniha mě učarovala ještě jakou mladou dívku. Pamatuji si to dodnes, byla v seznamu povinné četby na střední škole, padla mi do oka, tak jsem si řekla proč to nezkusit. V tu dobu jsem ještě nebyla žádný knihomol. Raději jsem byla venku s přáteli a užívala si života jiným způsobem, než čtením. Ale jakmile jsem otevřela tuhle knihu, musela jsem jí přečíst, jak byla úžasná :-)

27.06.2019 5 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Jelikož už mám s autorem nějaké zkušenosti, věděla jsem, že kniha bude super, ale trochu mě hlodat červíček v hlavě, jelikož přece jen jsou mi bližší knihy na téma série o Tomášovi Koskovi. Když jsem začala knihu číst celá mě pohltila a já věděla, že to je přesně to, co chci. Mile mě překvapili některé obraty v příběhu, které jsem nečekala, a to byl pocit z přečtení knihy ještě lepší :-)

27.06.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupila ihned po tom, co jsem dočetla první díl série Příliš dlouhá swingers party. Jednak mě první velmi zaujal a druhak nemám ráda nedokončené série, i když jde jen o volné pokračování. Mile mě překvapilo, že už se nejedná o jednotlivé příběhy, ale o jednu ucelenou povídku. Knížka opět nezklamala, chvílemi jsou některé výjevy v knize přitažené trochu za vlasy, ale mě to vůbec nevadilo, líbilo se mi, jak to je originálně pojaté. Pokud se vám líbí žánr, který František Kotleta píše, doporučuji knihu přečíst. Já se u ní rozhodně nenudila :-)

27.06.2019 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Konečně vyšla další kniha z produkce Darcy Coates. Moc jsem se na ni těšila, protože i předchozí dvě knihy se mi moc líbily. Nelenila jsem, a hned když se objevila na pultech, koupila jsem ji a začala číst.

Příběh se odehrává v nejstrašidelnějším domě ve státě. Hlavní hrdinka Remy pořádá prohlídky děsivého domu Carrow s tragickou minulostí. Na konci jedné z prohlídek se jí naskytne příležitost, která se neodmítá, a to zorganizovat dvoutýdenní pobyt v Carrow. Remy totiž doufá, že poté bude moci nově nabyté zážitky vyprávět účastníkům prohlídek. Kromě Remy a hlavního organizátora Marka se akce účastní i médium, lovec duchů a další čtyři účastníci. Každý z nich jde do domu za jiným účelem – někdo se těší na nezapomenutelné zážitky z domu hrůzy, jiný chce dům a jeho historii více poznat, někdo chce pomoci zesnulým odpoutat se z tohoto světa…

Nedlouho po začátku pobytu se začnou dít divné, husí kůži nahánějící věci. Aby toho nebylo málo, začne ukrutná bouřka, která hosty odřízne od okolního světa. Postupem času se ale začnou vyskytovat situace, kdy už nejde jen o zpestření běžného dne, ale o holý život. Jak se se situací popere skupinka dobrodruhů, když zjistí, že je vlastně už pozdě utéct, a jak vše nakonec dopadne, se dozvíte až z knížky…

Většina příběhu byla krásně napsaná, poutavá, napínavá a občas se objevilo i nějaké překvapení, které by člověk zas až tak nečekal. Musím říct, že 80 % knihy byla nejlepší část z tvorby autorky, co se týče knih, které vyšly v ČR. Miluji, jak krásně umí popisovat.

Ale ten konec, bože zase ten konec. Stejná zkušenost jako v předchozích knihách, vše pořád dobré, krásné, skvělé popisy události, věcí i osob, a pak konec, který zkazí dojem z celé knihy – přehnaný, přepálený, nereálný a tak trochu absurdní. Na konci mě popadl pocit, kde nadšení přešlo v pobavení z toho, jak může někdo takhle zpatlat konec tak dobré knihy. Ale proti gustu… Prostě autorka tak píše, takže to beru už jako součást jejích knih.

Každopádně nelituji, že jsem knihu přečetla, celkově hodnotím dobře, dejme tomu 80 %, ale budu si představovat, že kniha skončila jinak a počkám na další překlady autorčiny knih

20.04.2020 4 z 5

Co dělat, když prší Co dělat, když prší Marissa Stapley

Tuto knihu jsem si vybrala, jelikož jsem si chtěla odpočinout od thrillerů, hororů a smutných knížek; chtěla jsem něco romantického a pozitivního. Noooo, když jsem knihu začala číst, úplně mě nadchla, byť do pozitivní knihy má hodně daleko :-) Je krásná a depresivní zároveň. Při čtení téhle knihy zažijete všechny pocity, které vás napadnou.

Kniha vypráví dojemný příběh o Mae a Gabrielovi, jejich rodinách, partnerech a životech. Oba za sebou měli už jako děti hodně těžké zkušenosti. Mae přišla tragicky o rodiče. Gabriel vyrůstal s otcem alkoholikem až do té doby, než si jej osvojili prarodiče Mae. Mae a Gabe byli nerozluční kamarádi, a jak už to tak bývá, později přátelství přerostlo v první lásku. Idylu narušil až náhlý odchod Gabriela. Po několika letech se oba znovu ocitnou zpět v rodném městě a dostanou šanci vysvětlit si minulost a začít znovu. Ovšem když se začnou proplétat minulostí, přijdou na věci, které možná ani jeden z nich vědět nechtěl – takové, jež jim obrátí život vzhůru nohama, ale také leccos vysvětlují.

Kniha se mi opravdu líbila, i když byla jiná, než jsem původně očekávala. Čekala jsem odpočinkovou slaďárnu, ale to se nekonalo. Je to kniha o lásce, vztazích, rodině, radostech života, ale také o zradě, bolesti, smutku a odpuštění. Z knihy jsem měla rozporuplné pocity, ale ne z důvodu, že by byla špatná, ale protože jsem si chvílemi nebyla jistá, zda mám brečet, nebo se smát, být dojatá, nebo naštvaná, že jsou v životě věci, které člověka hodně zasáhnou a nelze s nimi nic udělat. Příběh krásně popisuje, jak velkou váhu mají naše rozhodnutí a kam až nás mohou zanést. Je škoda, že kniha má jen 296 stran; šla by totiž více rozvést, v některých příbězích by šlo pokračovat a o některých životních etapách by se dalo více dozvědět. Jediné, co se mi na knize moc nelíbilo, byl závěr – necelých pět stran –, který byl rychlý a trochu kýčovitý. Moc se mi do knihy nehodil. Jinak za mne kniha za 1* a doporučuji.

24.11.2019 5 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tuto knihu jsem přečetla jedním dechem během dvou dnů – můj osobní rekord :-)
Kniha vypráví o Danielovi, který ve chvíli, kdy mu už nezbývá nic jiného, přijme tajemnou, netradičně nabídnutou práci. Sice se jedná o pouhého zahradníka, ale na panství, které je opuštěné, a ani svého zaměstnavatele ještě osobně neviděl. Úkoly totiž přichází tajemně, někdy i nečekaně, na kouscích papíru. K práci patří i benefity, jako například to, že může bydlet v zahradním domku. Ale i toto privilegium má jistá pravidla, která jsou tak trochu podivná. Neuplyne moc času a Daniel začíná chtě nechtě tajemství sídla Craven Manor rozplétat.
Mně osobně se kniha moc líbila. Musím se přiznat, že možná i více než Duch domu Ashburnů, který jsem četla nedávno a okouzlil mě. Tajemství sídla Craven Manor je konečně trochu větší duchařina a hlavně lépe propracovaná kniha. Je vidět, že autorka promyslela pečlivě všechny aspekty příběhu. Velice se mi líbí, jak umí v knihách popisovat. Nepotřebujete ani velkou fantazii, abyste si dokázali dobře představit vše, co se v příběhu děje, včetně postav. Líbilo se mi i zakončení knihy. Neskončila během pár vět, ale konec knihy krásně doplynul.
Rozhodně nečekejte horor, po jehož přečtení byste se báli jít v noci na záchod, ale chladnými vás rozhodně nenechá. Na mě osobně kniha zapůsobila jako taková krásná hororová pohádka, při které občas zamrazí :-)

26.08.2019 5 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

No, odkud bych začala… Tuhle knihu jsem si vyhlédla, protože jsem chtěla zkusit také nějaký jiný žánr než thrillery, horory, fantasy a sci-fi, a také proto, že na ni byly velmi pozitivní recenze. Dříve jsem totiž přečetla pár knih z romantické „klasiky“, které mi zůstaly v srdci, a tak jsem si řekla, že zkusím něco nového.
Kniha je v podstatě o propletenosti lidských osudů a o tom, jak musíme překonat kdejaké překážky na cestě za štěstím. Autor se občas snaží do knihy vklínit i nějakou tu erotiku a trochu humoru. Vlastně v ní najdete úplně všechno: lásku, nevěru, nepřízeň osudu, idylické okamžiky, různé pohledy na věc, dospívání, stárnutí, zvířecí osudy atd.
Upřímně? Mě kniha začala trochu bavit asi po dvousté stránce, do té doby mi to přišlo jako nimrání furt v tom samém a pořád dokola. Ve druhé půlce knihy se začíná trochu něco dít, děj zajímavě plyne dál, a tak jsem se do ní trochu více zakousla. Pominu-li tedy kapitolu „Z ptačí perspektivy“, kde je na pár stránkách popsán posmrtný život psa. Ne, fakt nekecám, to tam fakt je. Konec knihy už mi přišel takový, že autor nevěděl co by a snažil se všechny osudy a děje uzavřít, i když občas ne úplně adekvátním způsobem. Někdy to bylo trochu přehnané, ale na druhou stranu občas hezké a milé.
Knihu jsem přečetla, ale byla to pro mě výzva a už se k ní nikdy nevrátím. Doufám, že jsem nenaštvala některé fanoušky P. Hartla, ale prostě tato kniha asi opravdu není můj šálek kávy…

22.08.2019 2 z 5

Návrat z temnoty Návrat z temnoty Liz Coley

Knihu jsem si koupila na doporučení a nelituji. Takhle rychle jsem snad nikdy žádnou knihu nepřečetla. Úplně mě vtáhla do sebe a svého děje. Styl psaní je čtivý a téma velmi zajímavé. Lituji, že jsem si ji nepřečetla už dřív a myslím si, že ještě dlouho tato kniha ve mně zůstane. Určitě doporučuji.

12.07.2019 5 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Pokračování Bratrstva krve mě mile překvapilo v tom, že děj se rozjížděl pořád stejně rychlým tempem dál. Kniha se četla velmi dobře, skoro jedním dechem, až jsem začala litovat, že nemám více času na čtení. Pokud se vám líbil první díl Bratrstva krve - Hustej nářez, doporučuji koupit, teda nejen koupit, ale i přečíst i Fakt hustej nářez.

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Kniha je psaná ve dvou časových linkách, které se na konci začnou hezky spojovat.

První linka se odehrává v roce 2019 a je o psycholožce Jackie a její sestře Lexie, která trpí manickými stavy. Druhá začíná v roce 1929 a vystupuje zde sedmatřicetiletá Ethel, která zoufale touží po dítěti.

Obě dějové linky spojuje jeden pozemek ve Vermontu, na kterém leží jezírko, jež umí léčit kdejaké neduhy a plnit přání, ale také si vždy bere něco na oplátku.

Kniha se mi celkem líbila; mám ráda, když se v ději prolíná více časových linek. Příběh má hororový nádech a určitě v něm nechybí napětí a tajemno. Byla jsem zvědavá, jak se vše protne a jaká tajemství vyplují na povrh. Nicméně celou dobu mi přišlo, že mi tam něco chybí – možná nějaká akčnější jiskřička. Postavy i jejich osudy se mi líbily a o překvapení nebyla nouze. Nadšená jsem byla z konce – konečně nějaký netypický konec, který není zase tak moc předvídatelný

Musím říct, že autorčina kniha Zimní lidé se mi líbila malinko více, ale ani z této nejsem zklamaná a jsem ráda, že jsem si ji mohla přečíst.

03.06.2022 4 z 5

Vězněná Vězněná Pavel Renčín

Po delším čtenářském útlumu jsem se rozhodla, že si zase jednou něco přečtu. Hledala jsem knížku, která nebude moc objemná a dle anotace a recenzí bude zajímavá. Nakonec jsem zvolila knížku od českého autora Pavla Renčína s názvem Vězněná.

Musím říct, že jsem po celou dobu čtení knihy nebyla schopná úplně odhadnout žánr. Po přečtení celé knihy bych řekla, že je to něco mezi hororem a thrillerem, chvílemi možná přebíhající až do fantasy.

Kniha má dvě dějové linky, každou z jiné doby a s jiným hlavním aktérem. První vypráví o středoškolském učiteli Martinovi, který trpí nočními můrami, a výpadky paměti a druhá o jedenáctileté Máje, jež se vydá na zvláštní dovolenou do šumavských lesů, z níž se stane peklo na zemi.

Zpočátku jsem se nemohla začíst, jelikož dlouho nevíte, kde se oba děje spojí, co mají společného a jak úžasně do sebe ve správný čas zapadnou. Knížku jako celek hodnotím kladně, i když do teď pořádně nevím, co si o příběhu myslet. Děj je napínavý a plný zvratů. Možná kdyby si autor odpustil hororové popisy a prvky, vybral si směr spíše thrillerový a k tomu jinak utvořil konec, udělal by lépe. Po dlouhém hloubání, co asi tak mají ty dva příběhy společného, vzrušení z nalezení souvislostí a překvapivém vyústění, knihu kazí trochu přestřelený konec plný nadpřirozena.

Můj osobní názor je, že téhle knížce by více slušelo být klasickým thrillerem zaměřeným na příběh Máji než zplácaninou různých žánrů a honem za čímsi.

Pořád se nemohu rozhodnout, jak bych knihu celkově ohodnotila; tak rozporuplně na mě působila.

15.09.2020 3 z 5

V pasti V pasti Josh Malerman

Po vánočních oddechovkách jsem si chtěla přečíst něco, co má říz. S jistotou můžu říct, že se mi to povedlo! Z knížky jsem nadšená.

Příběh pojednává o „něčem“, co nemůžu lidské oko spatřit. Pokud „to“ člověk spatří, již nechce být mezi živými a je možné, že s sebou na onen svět i někoho vezme. Kde se to tu vzalo a co přesně to je, nikdo netuší. Skupina lidí – přeživších – se sejde v cizím domě, který dle inzerátu v novinách zaručuje útočiště. Mezi nimi je i Malorie, jejíž situaci právě nezlehčuje to, že je těhotná. Vzhledem k tomu, že „spolubydlící“ jsou různých charakterů, nenechá na sebe průšvih dlouho čekat. Po pěti letech se Malorie, která již dům obývá zcela sama (tedy ne tak úplně sama, ale se dvěma malými dětmi), rozhodne vydat na dlouhou cestu za lepšími zítřky. Cesta je však velmi nebezpečná – musí překonat pětadvacet kilometrů na loďce po proudu řeky se zavázanýma očima a dvěma dětmi.

Kniha mě uchvátila tak, že jsem ji musela přečíst během jediného dne. Prolíná se zde současnost – tedy cesta přes řeku do bezpečí – s minulostí, kde je vám vysvětleno, jak to všechno začalo a co vše se stalo, než zůstala Malorie s dětmi na vše úplně sama. Zjistíte, že nikdy nebudete vědět, co se přesně stane a co máte čekat, zůstanete v napětí až do konce.

Kniha není objemná, má pouze 262 stran, což uvítáte, když ji chcete přelouskat za jeden den :-)

Hned po přečtení knihy jsem si pustila i stejnojmenný film, který se mi také moc líbil, i když filmové zpracování má s knihou společné jen základní rysy. Doporučuji jak přečíst knihu, tak i zhlédnout film.

11.01.2020 5 z 5

Vánoční zázrak Vánoční zázrak Jay Asher

Chtěla jsem si v době vánoční přečíst něco oddechového, vánočního a milého. Povedlo se!

Příběh vypráví o dívce jménem Sierra, která žije v Oregonu, ale každý rok jezdí na měsíc do Kalifornie, kde před Vánocemi prodává se svou rodinou stromky, jež během roku pěstují. Vždy si přála zažít jeden rok Vánoce v rodném městě se svými přáteli, ale zároveň nechce přijít o své každoroční jednoměsíční dobrodružství v Kalifornii. Letošní rok je ale v něčem jiný. Sierra potká kluka, který ji velmi zaujme. Netuší však, že vše bude malinko složitější, než si myslela...

Knihu jsem si koupila na doporučení. Je pravda, že se jedná o dívčí román, ale myslím, že v každém z nás se najde dítě, které touží po krásném a milém vánočním příběhu, u kterého si může odpočinout. Vánoční zázrak je opravdu oddechová knížka, ale to jí určitě neubírá na kráse. Je to ideální způsob, jak si připomenout krásu Vánoc a to, že každý máme nárok na svůj vánoční zázrak. Knihu bych doporučila jak pro mládež, tak dospělému. Mě čtení tohoto příběhu potěšilo a dostalo do vánoční nálady.

27.12.2019 5 z 5

Carrie Carrie Stephen King

Příběh je o dospívající dívce Carrie Whiteové. Carrie žije v Chamberlainu, vychovává ji fanatická nábožensky založená matka, ve škole je šikanovaná spolužáky a celkově nemá vůbec jednoduchý život. Navíc je ale Carrie něčím výjimečná – má telekinetické schopnosti, které nakonec (jako důsledek okolností ovlivňujících její život) pořádně zamávají životem ve městě.

Tak, co bych vám k této knize řekla. Je psaná netypickým způsobem a zpočátku mi trvalo, než jsem se do ní začetla. Příběh vypráví o Carrie a doplňují ho úryvky z novin a knih, kde je popisována celá událost, jež zasáhla Chamberlain. Styl psaní je určitě originální, ale občas trochu matoucí. Příběh se mi líbil, klidně mohl být trochu delší, ale myslím, že i v tomto rozsahu splnil svůj účel. Celá událost byla popsaná dobře, mělo to hlavu a patu a děj zaujme. Vzhledem k tomu, že jsem neviděla film, byl pro mě celý dej knihy překvapením.

Určitě stojí za zmínku, že kniha by sice měla být hororem, ale bát se u ní rozhodně nebudete… Navíc bych řekla, že celkově je to pouze takový lepší průměr. Hezká, ale TOP rozhodně ne. Líbila se mi ovšem podstatně více než Černočerná tma od téhož autora, kterou jsem četla zhruba před půl rokem.

Pokud máte náladu na zajímavou neobjemnou knihu, jež je netypická, je v ní něco nadpřirozeného, ale bát se nebudete, rozhodně si Carrie přečtěte.

05.10.2019 4 z 5

Slib Slib Lisa Kleypas

Zkusila jsem trochu jiný žánr, než obvykle čtu. Mezi mou klasickou četbu totiž patří především thrillery, horory, fantasy a sci-fi. Chtěla jsem si od toho trochu odpočinout, tak jsem sáhla po knize Slib od Lisy Kleypas.

Vůbec jsem netušila, co od knihy mohu čekat.

Hlavními postavami jsou Andrew – lord Drake –, který byl vyškrtnut svým otcem ze závěti jako trest za svůj zhýralý a prostopášný život, a jeho přesný opak Caroline Hargreavesová, jež je počestnou ženou a ve svých 26 letech starou pannou. Aby Andrew přesvědčil svého otce, že je hoden dědictví, rozhodne se s čestnou Caroline uzavřít „obchod“ a přiměje ji, aby s ním sehrála divadlo, že i on se dokáže změnit. Nikoho by však ani nenapadlo, v co tato tajná dohoda vyústí.

Kniha má pouze 128 stránek, za což je často kritizovaná s tím, že šla více rozvinout. Já bych naopak to, že má tak málo stran, vzala jako velké plus. Příběh je čtivý, není zde místo na žádné prostoje a kniha mě svým způsobem okouzlila. První, co mě v souvislosti s knihou napadne, je slovo „milá“.

Brala jsem ji jako takovou jednohubku a oddechovku. Pokud tedy chcete vypadnout ze všedního života a přečíst si krátký příběh, který rozhodně zaujme, určitě ji doporučuji. PS: A ani o tu erotiku není v knize nouze ;-)

10.09.2019 5 z 5