Lucc93 Lucc93 komentáře u knih

Moje všechno Moje všechno Katie Marsh

Je pravda, že dle popisu jsem od toho čekala trošku větší drama. A knížka mě zezačatku moc nebavila, když už se po prvních stranách stalo to, co je hlavním tématem knihy. Ale když jsem dočetla, tak se mi nakonec vcelku líbila. Hezká oddechovka, taková romanťarna. Za mě 3 hvězdy :)))

22.07.2021 3 z 5

Stačí jen chtít Stačí jen chtít Joelle Charbonneau

Proč ne .. trošku sci-fi, které normálně moc nečtu, ale tohle téma mě zaujalo a vlastně mě ta kniha vůbec nezklamala. Měla jsem upřímně trosku bordel v tolika postavách, ale nakonec vlastně ani nebylo potřeba se ve všech dokonale vyznat. Za mě fajn, svižný příběh, hodnotím 4*.

22.07.2021 4 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Opravdu velmi milostné a upřímně jsem trošku z této knihy dostala alergii na spojení "Miluji Tě". V knize se s tím mohlo trošku šetřit. To bylo ve finále ale asi to jediné, co se mi na knize nelíbilo. Jinak za mě super, skvělá námět, hezky se četlo. Pro milovnice sladkých románů

22.07.2021 4 z 5

Ctitel Ctitel Charlotte Link

Od začátku bylo jasné, kdo za tím vším zlem stojí, i přesto mě ale pár momentů velmi překvapilo. Kniha se velmi dobře četla a dokonce mi bylo chvílemi dost úzko. Doporučuji k přečtení.

Co jsi to za matku? Co jsi to za matku? Paula Daly

Toto ovšem byla paráda. Výborně psané, dojemné, šokující. Doporučuji přečíst a dávám 5 hvězd.

22.07.2021 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Když se řekne psycho kniha, tak tohle je přesně to, co si pod tím představím.. Mrazivé, úzkostné, psychologicky zaměřené. Upřímně, když jsem četla po večerech, nebylo mi samotné doma úplně příjemně. Za mě opravdu super a doporučuji k přečtení.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Super detektivka. Hlavní postava, seržantka Erika, mi byla sice trochu méně sympatická, ale dojem z knihy to nezkazilo. Až do konce jsem nevěděla, kdo je vrah, což je předpokládám žádoucí :).

Nebudete se bát ničeho zlého Nebudete se bát ničeho zlého John Searles

Zvláštní příběh. Začátek mě hodně děsil, zbytek knihy už tolik ne, protože jsem věděla, že v tom nebudou mít nejspíš prsty "paranormální jevy". Bavilo mě to, ale uznávám, že chvílemi to bylo lehce utáhnuté a některé informace mi přišly dost zbytečné. Každopádně doporučuji k přečtení, bylo to zase trošku něco jiného.

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Upřímně, trošku mě překvapilo, že je kniha pro "young adult" čtenáře. Dle mého bych jí do této skupiny vůbec nezařazovala, ale budiž. Zezačátku jsem měla problém vyznat se v hlavních postavách (je jich větší množství), ale samozřejmě jsem byla po pár stránkách v obraze. Hned na začátku se příběh rozjel ve velkém. Super, super, moc se mi to líbilo. Mám ráda knihy tohoto typu. A samozřejmě roztomilý konec, což si myslím, že je v "young adult" nutnost :).

Osvoboď nás od zlého Osvoboď nás od zlého Kjetil Try

Průměrná detektivka. Trošku rychlý závěr na to, jak byla celou dobu kniha utahaná.

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Krásný příběh.. Vlastně je asi docela od věci, říkat o tomto příběhu, že je krásný, ale po dočtení ve mně zůstala ta velikost lásky mezi matkou a jejím dítětem. Příběh byl děsivý, měla jsem z něj dokonce špatné sny. Velmi mě překvapily průměrné recenze, protože za mě kniha stála za to. Super neobvyklý a originální námět. Určitě doporučuji.

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moje první kniha od této vyhlášené autorky. Sice mě to vyloženě nějak neohromilo a to asi hlavně proto, že tyhle zamilované románky obcházím obloukem, ale v podstatě jsem byla spokojená. Zkusím určitě i jiná dílka od Jojo.

Modrooký chlapec Modrooký chlapec Danielle Steel

Čtivá kniha plná ošklivých životních situací, ovšem zakončena happy endem. Knihy od Steelové se mi vždy pěkně četly a tato kniha není výjimka.

Střípek malachitu Střípek malachitu Zdeněk Hanka

Trošku jednodušší styl psaní .. chvílemi mi příběh přišel až úsměvný, ale knihu jsem i přesto dočetla. Proč ne, zajímavý námět. Další knihy od autora už mít ale nemusím.

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Věděla jsem, že mě Jodi Picoultová nezklame, tak, jako vždycky. Výborná kniha, která Vás nutí se zamyslet nad velkým tématem - rasismus, který hodně hýbe dnešním světem. Skvěle popsané vztahy mezi postavami, ať už ze strany obviněné, tak ze strany rodičů oběti. Doporučuji všemi deseti a těším se na další knihu od této skvělé autorky.

Do vody Do vody Paula Hawkins

Já vlastně ani nevím, o čem ta kniha byla, respektive co měla čtenářům předat. Pořád jsem čekala, až přijde chvíle, kdy to konečně pochopím, kdy konečně přijde nějaká chvíle, která všechno v knize osvětlí.. a ono nic. Hodně jsem se ztrácela v postavách a obtěžovaly mě posmrtné hlasy k žijícím. No, asi jsem čekala moc a upřímně, kdyby to nebylo od autorky, která napsala Dívku ve vlaku, odložila bych ji nedočtenou.

Poslední dny Rabbit Hayesové Poslední dny Rabbit Hayesové Anna McPartlin

Nádherná, velmi čtivá kniha, která mě pohltila. Pobrečela jsem si a cítila bolest, radost, naději... Děkuju za takové knihy, které Vám připomenou, jak jste šťastni za to, že jste vy a lidi kolem Vás zdravý.

21.07.2021 5 z 5

Byly tady, a už nejsou Byly tady, a už nejsou Haylen Beck (p)

Líbilo. Čtyři hvězdy dávám jen proto, že jsem od začátku věděla, jak to dopadne a nebylo to pro mě tudíž žádné překvapení. Každopádně doporučuji. Určitě stojí za přečtení.

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Achjo. Celou knihu jsem čekala, co z toho bude a přiznávám, že mě mrazilo. Ale ten konec? Chápu, asi to má být lehce nadpřirozené, ale na mě to působilo bohužel dost stupidně.

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Masakr. Přečetla jsem tolik knih, ale příběh tohoto typu, to bylo něco neuvěřitelného. Originální, brutální, děsivé. Doporučuji.