Osvoboď nás od zlého

Desetiletá dcera Nadiji Hadzicové, která se do Norska přistěhovala z Bosny, najde po návratu domů svou matku mrtvou. Její tělo je rozpárané a naplněné pracím práškem. Blenda, a prádlo je bělejší, jak hlásá televizní reklama. Rasistický motiv je nasnadě – nebo měl snad vrah jiný důvod spáchat tak zrůdný čin? O Nadijině minulosti toho nikdo moc neví a komisař Rolf Lykke se svým týmem dlouho přešlapuje na místě. Postupně se všechny důkazy kupí kolem jediného podezřelého, kterému však chybí to podstatné: motiv. Kde se tedy skrývá pravda? Je vrah opravdu rasista, který si vyřizuje účty s přistěhovalci? Nebo se snad klíč k záhadě skrývá v Nadijině tajemné minulosti?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/118329/osvobod-nas-od-zleho-118329.jpg 437

Rolf Lykke 2.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Motto

Frels oss fra det onde, 2011

Kniha Osvoboď nás od zlého

Martina1805
24.10.2020

Zbytečně roztahané zamotané ale dočetla jsem, konec ani moc nepřekvapil

hruskovalucie93
13.04.2018

Průměrná detektivka. Trošku rychlý závěr na to, jak byla celou dobu kniha utahaná.

Lenyaa
09.01.2017

Průměrná detektivka na 2 až 3 večery. Musím uznat, že vraha jsem vůbec netušila a moc se mi líbil konec, který byl trochu zamotaný a hektický, ale ne přehnaný. Za mě 3* a nejspíš si přečtu i autorovy budoucí knihy.

konicekbily
23.11.2016

Spíše krimiromán, kde kromě vyšetřování jsme seznamováni se členy pátracího týmu a jejich problémy, než detektivka - s popisem rychlého spádu vyšetřování a rádoby akčním koncem.

NikaMirka
21.10.2016

Čtivá detektivka u které jsem do pár posledních stran nedokázala vraha odhalit ani tipnout. Za to prostě pět hvězd. Taky se mi líbil konec, žádný přehnaný závěr, ale naprosto dokonalá a jednoduchá duchaplnost oběti. Vřele doporučuji :)

maličkán
04.08.2016

Pěkná,čtivá detektivka. Slupla jsem ji za pár hodin. Neboť jejich je království nebeské od autora se mi líbilo ještě víc, ale stejně dávám 5 hvězdiček.

trudoš
24.05.2016

Průměrná detektivka napsaná jak podle šablony nějakého druhořadého krimi seriálu. Vyšetřující tým dává dohromady důkazy, vylučuje podezřelé, pátrá po motivu a vraha nakonec úpěnlivou pílí dostane. Nejvíc asi zaujala bestialita úvodního zločinu, jenže důvody k zvrácenostem jsou při zpětném pohledu na hlavu postavené. Proč oběť vyvrhovat a plnit pracím práškem, když šlo jen o to, mít ji tuhou jako žádnou druhou? Efekt pro efekt, nic víc, nic míň.
Celkově mi chyběla v ději překvapení, stejně jako sympatické postavy. Všichni protagonisté jsou tak smrtelně vážní, že to připomíná trudomyslnou dramatizaci Zločinu a trestu. A i když jsou tu jakési pokusy o náhled do jejich soukromých životů, ve finále to vychází jen nudně a nedůležitě. To, že má šéf pátračů problémy v rodině, je takřka zaběhnutý standard a nesnáze sexy agentky při hledání ideálního partnera mě také příliš nedojaly. Výsledkem je suchý thriller, který nijak neurazil. A to je v podstatě to nejlepší, co o něm dokážu říci.

Sumiko
15.10.2015

Fajn knížka, dobře se čte - je rozdělena do kratších kapitol, takže není problém číst "po kouskách". Za mě tam jen chybí podrobnější rozbor hlavní hrdinky, pachatele i samotných obětí - knižce by to určitě přidalo na zajímavosti....

Kjetil Try
norská, 1959

Kniha Osvoboď nás od zlého je v