Luca84 Luca84 komentáře u knih

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Moc pěkný příběh, který dokáže překvapit a ukáže, že nic není takové jako se na první pohled zdá. Mám ráda momenty překvapení a taky knížky, které mě přinutí přemýšlet. Příběh Maddy mě chytil za srdce.

10.02.2017 5 z 5

Zázrak v plechovce Zázrak v plechovce C. D. Payne

C. D. Payne dokáže víc...

04.02.2017 3 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Tuto knihu jsem četla několikrát, stejně tak viděla film a musím přiznat, že po prvním seznámení s Gatsbym jsem byla naprosto mimo. Rozhozená, šokovaná, zamilovaná a nešťastná. Tolik mě příběh o lásce Gatsbyho k Daisy dojal. S postupem času se můj pohled změnil a v tuto chvíli cítím velkou pravdu, jenž v sobě nese komentář uživatelky nefernefer. Třeba to za pět let budu vnímat zase trochu jinak.

03.02.2017 4 z 5

Ve stínu černých ptáků Ve stínu černých ptáků Cat Winters

Jsem nadsena! Skvely pribeh, zajimave tema vychazejici ze skutecnych udalosti. Na pozadi valka, valecni veterani, spanelska chripka a duchove zachyceni na fotografiich. Vyborne, poutave napsano a gradujici konec se zajimavym rozuzlenim. Opravdu skvele cteni.

28.01.2017 5 z 5

Vášnivý hříšník Vášnivý hříšník Christina Lauren

Na tuhle literaturu musí být čtenář naladěný a to byl asi můj problém. Do půlky mě to moc nebavilo, ale posledních 40 stránek mi to vynahradilo. Pro mě poučení, číst pouze v dobrém naladění na tento typ literatury ;)

18.01.2017 3 z 5

Neviditelný Neviditelný C. D. Payne

Prijemna oddechovka, zajimava zapletka. Bavilo me to a sympaticka mi byla i myslenka, ze vsechno se deje z nejakeho duvodu :) Ja proste Paynovy knizky muzu :)

16.01.2017 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Poutava kniha od zacatku do konce. Libila se mi moc. Opravdu dobre a ctive napsane.

07.01.2017 5 z 5

Utrhnout se ze řetězu Utrhnout se ze řetězu Simona Monyová (p)

Moje prvni Monyova. Takova oddechovka na jedno odpoledne. Literarni hodnota pro me nulova.

28.12.2016 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Řekli mi ať si to přečtu, že ten příběh stojí za to. A tak jsem si tu knihu přečetla. Byl to krásný víkend, který jsem strávila po boku Lou a Willa. Smála jsem se, plakala, užívala si jejich hovory. Moc jsem si tu knihu užila a teď je mi trochu smutno..

04.12.2016 5 z 5

C. D. Payne mě prostě baví. Je to příjemná oddychovka, ve které i různé životní katastrofy mají svůj "dobrý" konec.

27.11.2016 4 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Je zajímavé číst všechny ty komentáře. A je to prostě fakt, jedni Coelhovu tvorbu milují a druzí ji zatracují. Já se od velkého nadšení nad autorovým stylem psaní pročetla k holému faktu, že kolem linie vcelku obyčejného příběhu Coelho nastavuje hustou kaši líbivých slov. A v tom mě přestal bavit. Ale respektuji, že tisíc hlav, tisíc názorů...

21.11.2016 2 z 5

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Před chvílí jsem dočetla. Silný příběh, skvěle se mi to četlo, velice zajímavé téma. Jsem z autorky nadšená, určitě si od ní ještě něco přečtu.

18.11.2016 5 z 5

Nestydaté plavky Nestydaté plavky C. D. Payne

Mám ráda osobitý styl psaní C. D. Paynea. Je mi blízký ironický humor, který je v knížce neustále používán. Příběh plyne, vše do sebe zapadá a je pohodička to číst. Ano, je to odpočinkové čtení, ale chvílemi zábavné natolik, že jsem se smála nahlas.

04.11.2016 4 z 5

Vítěz je sám Vítěz je sám Paulo Coelho

Ještě jsem ji teda nedočetla, ale jsem naštvaná. Jedna nastavovaná, hustá omáčka slov kolem příběhu. Kdyby pan Coelho napsal raději prostou povídku, bez všech těch zbytečných příkras a srovnávání kolem, to by potom stálo za to. A tak čtu a čtu a on pořád plácá a plácá...

19.10.2016 2 z 5

Měsíční svit nad Paříží Měsíční svit nad Paříží Jennifer Robson

Přesně na takový příběh jsem teď měla chuť. Autorka dokázala příjemně a jasně popsat Paříž v době, kdy žila "ztracená generace". Fiktivní příběh hledající se Heleny propletla faktickými reáliemi. Potěšilo mě setkání s rodinou Fitzgeraldových i Hemingwayových. Umělecká linka, malíři, spisovatelé, knihkupectví Shakespeare and Company... Mně se to líbilo.

18.10.2016 4 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Nejsilnejsi kniha meho zivota.

10.10.2016 5 z 5

Zběsilost v srdci Zběsilost v srdci Barry Gifford

Nejdřív jsem si musela zvyknout na styl, kterým je to napsáno, ale nakonec se mi to četlo celkem dobře. Samotný příběh průměr. Oddechovka. Ke konci jsem to četla už jen proto, abych věděla jak celý příběh dopadne.

16.09.2016 3 z 5

Martin Eden Martin Eden Jack London

Tato kniha mě hodně ovlivnila. V podstatě bych řekla, že mi otevřela oči. Jen ten konec...

12.09.2016 5 z 5

Četla jsem a četlo se mi to dobře. Autor přišel se vskutku zajímavým a poutavým příběhem. A to natolik poutavým, že se to Tim Burton rozhodl zfilmovat :) Super série.

11.08.2016 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Jsem hluboce zklamána a to jsem ta, kterou má tato kniha oslovit nejvíc - mladá matka lehce po třicítce žijící ve zdánlivě spokojeném vztahu. Pokud vás zajímá, zde moje recenze: http://blijanky.blog.cz/1602/knizni-recenze-nevera

01.02.2016 2 z 5