Loxias Loxias komentáře u knih

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Neni to uplne zklamani, ale nemuzu ani rict, ze by to dostalo ocekavani. Postavy celkem dobre vykreslene, ale moc jich vlastne neni (a motivace nekterych z nich je mi opravdu vzdalena - asi kulurni rozdily, napr obetovani dcery Jie Wen Tie pro jeji idealy). Vedecka cast vlastne neprinasi nic moc noveho a nejde ani prilis do hloubky a tim se jevi zbytecna. Stejne tak filozoficke otazky, ktere sice donuti k zamysleni, ale zaroven, alespon u me, jsou vetsinou rychle vyreseny. Co me opravdu zklamano, ze koncept civilizace trisolaranu v podstate kopiruje civilizaci pozemskou. Pro me nejak ztraci kniha smysl, kdyz autorova predstavivost narazi na jeden z prvnich mantinelu.
Dalsi dil si dam bez problemu, ale ocekavani se kterym jsem prvni knihu oteviral uz je nenavratne pryc. Dosavadni vrcholy scifi zustavaji nepokorene

10.05.2023 3 z 5

Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Ekhö: Zrcadlový svět 1 a 2 Christophe Arleston

Koupi tohodle komiksu jsem roky odkladal. Bal jsem, ze to bude prilis trivialni a nebude me to bavit. Po precteni muzu rict, ze je to strasne trivialni a dost me to bavi :)

18.04.2023 4 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Stara dobra snaha sokovat. Jenze by to chtelo pridat trochu rafinovanosti a uveritelnosti. Od momentu, kdy tri deti prikryvali prosteradlem prave zemrelou matku (se kterou, podle vseho, vsechny mely dobry vztah) a nezadrzitelne se u toho smali, me nejak prestaly osudy postav zajimat. Nejvic sokujici na cele knize byla jeji otravnost az do konce.

18.04.2023 2 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Tohle byla asi jedna z nejhloupějších knih, co jsem kdy četl. Hloupa, nudna a jeste nedrzi pohromade. Autorům chybí elementární rešerše policejich postupu a reseni situaci, vymysli si vše na koleni. Ploché postavy se dostavavaji do absurdních situaci a absurdně je resi. Mnoho situaci je ciry surrealismus. Napada me ještě spousta kritických vet, ale už mi to ani nestojí za rozepisovaní. Úspěch knihy je za hranicemi mého chápání.

12.04.2023 2 z 5

Čarodějky na cestách Čarodějky na cestách Terry Pratchett

Nemuzu si pomoct, ale samotna cesta do Genovy proste neutahne vic jak polovinu knihy, kterou zabira. Udalosti v Genove jsou jiz zajimavejsi a postupne graduji do finale, ale presto je dej nafouknuty spoustou hluchych mist, ktera nebavi. Pro me se nejedna o pribeh, ktery radim ke spickam v ramci Zemeplochy.

29.03.2023 3 z 5

Boss Babiš Boss Babiš Jaroslav Kmenta

Obrovsky respekt panu Kmentovi za to, ze ma nervy, odvahu a zaludek tohle klubko hnusu rozpletat. Musim rict, ze i kdyz clovek tusi a citi, ze tady je vse spatne, tak realita popisovana v knize posunuje hranici za ta nejhorsi ocekavani. Diky za odvahu a preju mnoho uspechu v dalsi praci

Batman: Ticho: Kniha druhá Batman: Ticho: Kniha druhá Jeph Loeb

Pusobi paradoxne trochu mene ucelene, prestoze zde dochazi k rozuzleni spletiteho pribehu, ale porad tempem a dramaticnosti stejne dobre jako prvni cast

Batman: Ticho: Kniha první Batman: Ticho: Kniha první Jeph Loeb

Skvele vykreslena atmosfera batmana, super kresba a pro me zatim asi nejlepsi serie co mi prosla rukama.

Batman: Smrt v rodině Batman: Smrt v rodině Doug Moench

Kresba je velmi predpotopni. Odmaskovani Batman s Robinem i Supermanem vypadaji v obliceji vsichni stejne. Dejove trivialni misty az hloupe a obcas i s nejakym logickym nesmyslem. Uprimne nestoji za precteni, pokud nekdo nema potrebu si overit jak se psaly komiksy driv.

Batman / Želvy nindža 2 Batman / Želvy nindža 2 James Tynion IV

TMNT, Batman, super kresba, spousta akce. Asi to ma vse co to mit ma, ale tentokrat to na me moc nefungovalo. Predevsim asi kvuli mnozstvi postav, kde postavy samostatne nedostavali moc prostoru. Bylo jich tam proste moc, Casey Jones, Batgirl, Nightwing, ti mi tam prisli vylozene nasilne naroubovani.

29.03.2023 3 z 5

Batman / Želvy nindža Batman / Želvy nindža James Tynion IV

Vyborny crossover. Zelvy jsou presne v takove forme a nalade jak si je pamatuju. Pocitove dostatecne odlehcene a misty i dostatecne vazne. Kresba super.

29.03.2023 4 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Batman: Dlouhý Halloween: Kniha druhá Jeph Loeb

Kresba mi hodne nesedla. A hlavni pribeh vlastne taky ne. Vybijeni mafianu je v gothamu denni chleb a nejak me to nedokazalo vtahnout do atmosfery. Jedina zajimava vec pro me byla promena Denta, ale ten se mi zdal dost podivnej uz od zacatku a byl prvni kandidat na vinika, takze promena se vlastne nekonala. To, ze svatecni vrah beze stopy unika i kdyz se proti nemu obrati vsichni hrdinove gothamu je proste mimo a ten konec to je radsi bez komentare

29.03.2023 2 z 5

Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Batman: Dlouhý Halloween: Kniha první Jeph Loeb

Bílá komnata Bílá komnata Vojtěch Matocha

Asi nejslabsi dil, nejak uz nema cim prekvapit. Opet se parkrat zopakuje motiv zajeti-unik a potencial bile komnaty nakonec tak nejak vysumi do ztracena. Oproti minulym dilum mi prislo, ze je tu nejak vic vaty, hodne popisu, kdyz ma dej gradovat, premyslive abstraktni pasaze.. Porad stoji za to cist trilogii jako celek, jen uz je videt trochu unava.

28.03.2023 3 z 5

Černý merkurit Černý merkurit Vojtěch Matocha

Druhy dil se snazi kopirovat tempo prvniho, ale dej zacina byt trochu repetetivni. Miru tajemna z meho pohledu zveda postava Prokopa a hodnoceni jde hlavne za jeho postavou, ackoliv vedlejsi.

28.03.2023 4 z 5

Ďábel v zrcadle Ďábel v zrcadle Juraj Červenák

Opet solidni detektivni jizda rudolfinskou dobou. Tentokrat mstive spolceni snazici se trestat v nejvyssich patrech Vidne. Da se rict, ze kniha drzi standard predchozich dilu, nic vic, nic min.

21.03.2023 4 z 5

Avengers Avengers Stan Lee

Prvi cast klasicky naivni a nezabavna. Druha uz mnohem povedenejsi. Na kolena ji ale srazi vsudypritomna retrospektiva, jakoze vyplnuje snad 40% pribehu.

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Trochu me mrzi, ze nekteri lide asi ve trinacti letech jeste zerou hlinu a na zaklade vlastni zkusenosti, pak dokazi zpochybnovat vyjadrovaci schopnosti trinactiletych spisovatelu. Ono lide s autismem mivaji zpravidla bohatou pasivni slovni zasobu, jen ji neumi pouzit v reci. Diky pocitaci se ale casto dokazi vyjadrit lepe nez jejich neutisticti vrstevnici.

15.03.2023 4 z 5

1602 1602 Neil Gaiman

Hodne rozvlekle, mnoho postav, kdy u vetsiny nezname motivaci. Pokud clovek nepodlehne wow efektu prenosu deje do 17. stoleti, tak vlastne komiks moc nenabizi. Hodne mi tam chybel nejaky spad, napeti, ale vetsinu casu mi bylo vlastne jedno co se s postavami stane, protoze vetsina stajne nedostala prostor se nejak vyprofilovat. Svetla chvilka byla konfrontace s Doomem. Celkove ale zustala ocekavani nenaplnena.

15.03.2023 3 z 5

Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye Michael Chabon

Smisene pocity. Obcas kniha ma drive a tempo a nuti dotahnout aspon kapitolu a obcas sem se nebyl schopen prokousat strankou. Pasaze, kde byl dialog prerusen dvema strankami popisu okoli a atmosfery okamziku, me vylozene obtezovaly.