Lotuska96 Online Lotuska96 komentáře u knih

Rok ajťáka Rok ajťáka Lukáš Pavlásek

Tato kniha byla pro mě první od pana Pavláska. Nemohu tedy srovnávat s prvním a druhým dílem série Ajťák, ale za mě kniha splnila přesně to, co jsem očekávala. Milá oddechovka s absurdními/komickými situacemi. Moc se mi líbí malý formát paperbacku s klopami pro pohodové lidi :D

08.09.2022 4 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Já prostě knihy Julie Caplin miluju. Od začátku je jasné, jak to skončí, ale přesto se na každou její knihu těším a přečtu ji skoro na jeden zátah. Když chci oddechovou knihu, Caplin je prostě jistota.
Neznáte podobně čtivé romantické knihy? Díky za tipy!

10.08.2022 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Dostala jsem tuto knihu jako dárek, takže jsem netušila, o čem kniha je. Ale naprosto mě uchvátila! Autor dokázal do čtivého příběhu zakomponovat hluboké, pravdivé, krásné myšlenky, díky kterým si knihu ráda ještě někdy znovu přečtu. Moc doporučuju!

02.01.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Kniha pro mě byla nezvyklá, protože mám paní Mornštajnovou spojenou s knihami, které se odehrávají na historickém podkladě. Nejprve mi dělalo problém číst vyfabulovaný děj po roce 1989, ale postupně si mě kniha získala.
Celkově oceňuji, že se autorka nedržela jen zaběhnutých schémat a pustila se do něčeho nového. Po dočtení knihy jsem byla šťastná, jak to tenkrát v roce 1989 dopadlo, protože svět, který paní Mornštajnová nastínila, je hrozivý.

07.06.2021 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Musím říct, že mě kniha trochu zklamala. Ten příběh mě bavil a byl vtipný, ale závěrečnou bitvu byl si představovala líp popsanou a napínavější. Působilo to na mě skoro tak, že to autorky nestíhaly dopsat, tak tam jen něco daly, aby se neřeklo... Což je škoda, protože jinak by to byla skvělá knížka!

15.04.2020 3 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Podle mě nejlepší kniha od Nesbø. Nečekaný (i smutný) začátek a ještě překvapivější poslední čtvrtina knihy. Dlouho jsem nečetla tak poutavou a nečekanou knihu.

04.03.2020 5 z 5

Chůva Chůva Gilly Macmillan

Příběh mě zaujal. Autorka dobře pracuje s emocemi čtenáře. Jediné, co se mi nelíbilo, byl konec - překvapivý byl, ale ocenila bych tradičnější potrestání zla a vítězství pravdy.

14.02.2020 3 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Od začátku jsem tušila, že Ove nebude tak tvrdý a nerudný, jak ho autor popisoval. Pořád jsem čekala na ten zvrat, kdy se dozvím, proč se tak chová. A musím říct, že jsem čekala víc. Ne že by ta knížka byla špatná, ale nenaplnila moje očekávání.

05.07.2019

Vidořád Vidořád Samantha Shannon

Po přečtení prvního dílu jsem s těšila na pokračování. Nicméně trochu mě zklamal... Děj se trochu vlekl.

28.03.2019 3 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Když jsem knížku začínala číst, měla jsem velká očekávání, protože jsem na tuto knihu měla hodně pozitivních ohlasů. Jak už to tak bývá, když něco očekáváte, většinou býváte zklamaní. To je bohužel i můj případ u této knihy. Kniha je velmi čtivá, ale neoslovilo mě hlavní téma. Myslím si, že za pár dní, už si na děj ani nevzpomenu. Prostě klasická oddechovka...

27.01.2017