lost.in.books lost.in.books komentáře u knih

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Pocity z knihy: knihu jsem si chtěla přečíst už nějaký ten pátek ,protože jsem o letních prázdninách viděla film založený na té to knize a moc se mi líbil ,tak jsem si říkala,že by bylo fajn si přečíst i knihu. Poněvadž jsem viděla i film ,tak se mi kniha velice dobře četla a události z filmu se mi krásně spojovaly s těmi knižními . Díky tomu,že jazyk v této knize byl vznešený,tak jsem musela knihu číst velice pomalu ,abych byla schopna pochopit všechny události odehrávající se v knize-nějaké použité výrazy se nyní v běžné mluvě nepoužívají .
Perfektně jsem se vcítila ihned do 2 postav z knihy a zjistila jsem,že jsou i v něčem podobné mně samotné- Elinor svou kamufláží pocitů a nečitelností a plukovník Brandon svou uzavřeností-celkově osobnost těchto 2 postav mi byla velice blízká. Jediné ,v čem jsem se velice snadno ztratila byla anglická města zmiňovaná v knize-ta bydlí tu a ten zase tady - měla jsem v tom celkem chaos a dělaly mi problém rodinné vztahy v knize -ten a ten je příbuzný s tímhle -někdy jsem se ztrácela v tom,ke komu zrovna konkrétní postava patří . Též jsem na nějaké události z filmu úplně zapomněla ,tak jsem si je tou knihou osvěžila . Kniha nebyla extrémně přeslazená,nádech romantiky měla krásný a přiměřený. Určitě to není naposledy,co jsem něco od Jane Austenové četla.

05.01.2021 4 z 5

Obraz Doriana Graye Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Hodnocení/pocity z knihy: Kniha byla součástí mé povinné četby do školy ,ale opravdu nelituji ,že jsem ji četla ????, jako u některých knih z povinné četby. Kniha se četla rychle -neustále jsem potřebovala vědět ,co se stane dále a přečetla jsem ji za pár dní-této knize uděluji titul za prozatím nejlepší knihu z povinné četby. Oscar Wilde byl opravdovým mistrem ve psaní - všechny postavy byly krásně vykreslené a popsané, jednalo se o příběh velice napínavý - někdy až šokující -už poprvé ,co jsem vzala knihu do ruky jsem se do ní zamilovala - strhující,napínavý příběh plný převratů a překvapení ,krásné filosofické úvahy lorda Henryho ,které knihu posunuly už o nějaký ten level výše + filosofii miluji jako celek ,jazyk byl krásný a jednoduchý na porozumění . Určitě od tohoto autora nečtu knihu naposledy . Krásná myšlenka celého díla,že krása není vše a máme i mnohem důležitější věci. Velké plus patří slovníčku cizích pojmů na konci knihy.
Půl hvězdičky jsem odebrala pouze zdlouhavému popisu drahých kamenů a jednotlivých objektů .
Jinak jsem se do knihy vysloveně zažrala a nechtěla jsem ji pustit - asi jsem se opravdu zamilovala do britské literatury!

Královský rozmar Královský rozmar Philippa Gregory

Hodnocení: Počínaje rokem 2020 jsem se rozhodla ,že bych mohla zkusit číst nový žánr knih a tím jsou historické romány . Rozhodla jsem je doopravdy dobře -historie mě strašně chytla a zajisté hodlám v četbě historických knih pokračovat! A nyní k samotné knize - jednalo se o mou 1. historickou knihu a opravdu nelituji ,že jsem se do ní pustila ,knihu jsem hltala a nemohla jsem se dočkat , až se dozvím, jak to dopadne s hlavními osobnostmi . Kniha byla psána krásným ,poutavým jazykem se špetkou romantiky a zamilovanosti . Čekala jsem ,že to bude psáno starou češtinou a nebudu tomu rozumět . Nyní teoreticky čtu pouze historické romány od této autorky a opravdu píše nádherně -všechny historické osobnosti jsou krásně vykresleny ,člověk se v ději skvěle orientuje a těší se ,jak se bude děj vyvíjet dále . Ale 1 věc mi vadila -neviním z toho autorku ,poněvadž tato osoba pravděpodobně taková byla a tou je Kateřina Howardová. Nemusím poustavy ,které se předvádějí a tato mladá koketka je toho skvělým příkladem . Jsem opravdu ráda,že jsem se dala do historických románů ! Vše ,co jsem od této autorky zatím přečetla mohu vřele doporučit!
Komu doporučuji? Všem, které zajímá a fascinuje historie ,hlavně tedy dějiny Anglie a kteří se rádi dozvědí něco nového o historických osobnostech.

Červená královna Červená královna Philippa Gregory

Hodnocení: opět musím zmínit,že jsem se nejspíše zamilovala do historických románů,ani tento nebyl výjimkou . Strašně se mi líbí autorčin styl psaní -nádherný jazyk s nádechem vášně a romantiky. Moc jsem si oblíbila samotnou Margaret -člověk odhodlaný udělat vše pro svůj úspěch ,někdo ,kdo se jen tak nevzdá -celkově mám takovéto ambiciózní postavy moc ráda. Margaret vždy hledala oporu v Bohu -jak to s jejím cílem dopadlo prozrazovat nebudu. Autorka nejenže skvěle píše ,ale i skvěle vykresluje historické osobnosti a jejich osudy. Půl odebírán pouze velkému množství vedlejších postav ,ve kterých jsem se moc nevyznala a měla jsem v nich chaos .

Bílá královna Bílá královna Philippa Gregory

Hodnocení knihy : Musím říci ,že se mi kniha opět líbila,měla ještě seriálové zpracování ,na které jsem se dívala zároveň se čtením knihy ,což jsem asi neměla dělat ,protože jsem byla většinou se seriálem napřed,tak jsem věděla ,jak bude pokračovat kniha a tím pádem jsem nebyla překvapená. Ve knize byl opět použitý moc hezký jazyk a veškeré události byly moc hezky líčeny- příběh nebyl tak poutavý jako u jiných knih,které jsem od autorky četla,ale to jde asi pouze o historickou osobnost. Nebyla jsem do ní zažraná jako do ostatních dosud přečtených knih od této autorky ,ale mohu říci ,že nebyla špatná. Doporučuji si ke knize nepouštět seriál -přišli byste o všechna překvapení ,která ukrývá kniha jako já .
Komu doporučuji? Všem,kteří se rádi dozvídají ,jak se tehdy žilo v Anglii ,mají rádi historii a rádi se něco dozví o historických osobnostech.

05.01.2021 4 z 5

Hodnocení knihy: Na tuto knihu jsem se hrozně těšila ,protože miluji hororové a kriminální příběhy. Četla jsem ji jako součást povinné četby do školy a musím říci,že jsem opravdu nelitovala . Každá povídka se od sebe něčím liší a každá je něčím jedinečná. Povídky mě opravdu moc bavily a byly opravdu napínavé -způsob,jakým autor povídky líčil se mi neskutečně líbil , ale samozřejmě se zde našly povídky,které člověka tak neoslovily ,ale většinu jsem si opravdu užila . Půl ???? odečítán za mnoho výrazů v latině,francouzštině a odborném jazyce ,ale jinak mě kniha doopravdy bavila . Líbilo se mi,že se každá povídka od sebe lišila a chtěla nám předat opět něco jiného a nového. Určitě si od autora v budoucnu přečtu,poněvadž mě jeho specifická tvorba velice oslovila.
Komu doporučuji? Všem,co mají rádi kriminální a hororové příběhy,kde nechybí krev a napětí

Královnin vězeň Královnin vězeň Philippa Gregory

Popis: chudý šlechtic Robert má štěstí ,protože se mu podaří zaujmout královnu Marii a tím pádem i získat místo u dvora . I přesto, že byl ženatý zde potká ženu svého srdce - Alžbětu. Samozřejmě se musejí potýkat s mnoha ostrými poznámkami a nástrahami.
Hodnocení: Kniha se mi od začátku četla velice dobře . Líbilo se mi ,že byl příběh brán z několika úhlů pohledu - z pohledu samotné královny Alžběty ,jejího vrchního štolby Roberta a jeho ženy Amy ,která pobývala na vesnici. Kniha se mi četla velice dobře a rychle,protože , jak jsem již zmiňovala se zde nachází krásný jazyk se špetkou romantiky a samotné historické události jsou zde skvěle popsány a vylíčeny. Byla jsem až do konce napjatá jak kšandy, co se stane s Robertovou ženou,která byla odsunuta na vedlejší kolej. Knih od této autorky jsem tu měla tolik,že už nevím,co dodat.
Komu doporučuji? Všem milovníkům historie a historických románů

Královská hrdost Královská hrdost Philippa Gregory

Hodnocení: tuto knihu považuji za nejpovedenější,kterou jsem zatím od této autorky četla . Velmi se mi líbilo,že byla kniha napsána z pohledu 3 osob - Marie Stuartovny,kterou jsem si oblíbila , Bess z Hardwicku a George Talbota -hraběte ze Shrewsbury. Kniha byla napínavá ,protože v celém příběhu se usilovalo o anglický trůn -opravdu jsem byla zvědavá ,jestli ho Alžbětě Marie nesebere -byl jsem napjatá do samého konce knihy. Jinak opět musím vytáhnout autorčin styl psaní - kniha se mi četla 1 báseň .

Zemřít s přílivem Zemřít s přílivem Karen Harper

Hodnocení: kniha mě ze začátku vůbec nebavila, neměla v sobě žádné napětí ,příběh se táhl a já jsem se do ní nedokázala začíst,ale jakmile došlo k 2 . polovině knihy, tak jsem se do ní začetla a bavila mě . Celkově mi byla Alžběta I. v velice sympatická a mám v plánu si vypůjčit i další knihy o ní. Autorčin styl psaní mě ze začátku moc neoslovil ,ale jak kniha postupovala ,tak jsem si zvykla jak na jazyk,tak na příběh. Co se týče rozuzlení,tak to jsem byla velice překvapená . Velice oceňuji soupis událostí a rodokmen na začátku knihy a moc se mi líbil i nápad zrealizovat historickou detektivku . Obdiv u mě má i Alžběta ,že se vypravila pátrat na vlastní pěst- Alžbětu I. jsem si touto knihou strašně oblíbila . Přes nezajímavý začátek se z toho stala velice pěkná a zajímavě pojatá kniha .
Komu doporučuji? Všem,kteří mají rádi historii a chtějí se něco dozvědět o tehdejším životě a zvyklostech a zároveň jim nevadí napětí a detektivní příběhy.

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Hodnocení: už od začátku jsem do této knihy neměla chuť ,poněvadž to byla povinná četba a musím říct ,že to byla nejhorší povinná četba , kterou jsem za tento školní rok četla. Nejen že byla psána hanáckým a moravským nářečím ,kterému jsem moc nerozuměla ,ale též se nejednalo o nějaký hlubší příběh,který by mě měl vtáhnout do děje . Knihu jsem přečetla za 2 dny ,protože jsem to už chtěla mít za sebou . Nelíbil se mi styl psaní a vyjadřování,ani samotný příběh . Jediné co se mi v knize líbilo bylo to ,že chtěla poukázat na tehdejší život na vesnici . Kniha se mi nelíbila a ani neplánuji si přečíst další knihu od autorů. Děj se strašně táhl , dlouho se nedělo nic zásadního a tuto knihu beru jako ztrátu času. -

Čáry života Čáry života Veronica Roth

Hodnocení:
Jako první zde chci zmínit hlavní postavy knihy-tedy Akose a Cyru. Cyra-do té jsem se na 1. pohled zamilovala -přestože měla dar bolesti ,který jí obrovským způsobem ztěžoval život ,tak jednala skvěle a nebyla by situace, se kterou by si nevěděla rady .A též jsem si velice oblíbila její syrový a skvělý humor,který se velice podobal mému . Jednalo se o silnou mladou ženu,která svou bolest překonávala skvěle. Akose jsem si oblíbila méně ,ale i přesto to byla skvělá postava se svým příběhem a osudem . Líbila se mi jeho starostlivost , péče o blízké .. Musím dodat že autorka postavy umí opravdu úžasně vykreslit . .... Co se týče smyšleného světa a děje,tak jsem se od knihy nemohla odtrhnout,pořád se tam něco dělo a jediné co mě od knihy separovalo byl spánek a školní povinnosti,jinak bych ji přečetla rychleji. Svět byl krásně promyšlený - všechny ty detaily o jednotlivých zemích -mlčenky ,ledokvítí ,orákula výborně vymyšlené .
... Co se děje týče, tak byl příběh poutavý ,plný akce ,napětí a vyplněn skvělým humorem, s překvapivým koncem. Akorát mě mrzelo,že konec zůstal otevřený a budu si muset pořídit 2 . díl . Autorka píše čtivě,používá zajímavé smyšlené termíny a hlavně ty postavy jsou famózní! .... Komu doporučuji? Všem co jsou milovníky fantasy a Sci-fi literatury a nevadí mu smyšlené příběhy .

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Hodnocení: do knihy jsem se nepouštěla s moc velkou chutí a také za moc nestála. Knihu bych hodnotila velice podobně jako Maryšu -vůbec mi neseděl ten jazyk-místy zde byly použity i nespisovné výrazy ,což u knih nemám vůbec ráda. Celkově mi děj nepřišel vůbec zajímavý a poutavý a že bych se do knihy začetla.. Tak to vůbec . Líbil se mi ten nápad poukázat na chamtivost a úplatkářství tehdejších obyvatel . Asi si v blízké době neplánuji něco podobného přečíst. Kniha měla být komedie ,ale mně osobně moc vtipná nepřišla a není zde postava,
která by mi byla sympatická,nebo bych si jí oblíbila.Knize dávám 2 za nápad poukázat na tehdejší společnost.

05.01.2021 2 z 5

Překlady I - Poe, Rimbaud, Mallarmé, Baudelaire Překlady I - Poe, Rimbaud, Mallarmé, Baudelaire Vítězslav Nezval

Sbírku překladů od Vítězslava Nezvala jsem nečetla celou ,abych to uvedla na pravou míru,tak jsem si sbírku půjčovala kvůli Poeovým básním,prostě jsem měla chuť na nějakou dobrou poezii. A vybrala jsem si doopravdy dobře a Poeovu tvorbu jsem si oblíbila ještě více -básně byly plné emocí,melancholie, smutku,ale přitom byly tak krásné . Musím zde vyzdvihnout i Vítězslava Nezvala,který tyto básně přeložil,protože byly v opravdu krásném jazyce . Básně byly krásné všechny ,ale přece 1 favorit musí být vždy a tím mým favoritem se stal Havran -pošmourná a krásná báseň jak v anglickém originále,tak v přeložené verzi. Celkově mi literatura z období romantismu přirostla k srdci . Nemohla jsem si odpustit pár autorových citátů,které se mi strašně líbily -celkově musím Poeovu tvorbu vyzdvihnout a pokud máte rádi melancholické a přitom krásné básně tak do toho jděte!
Nikdy jsem nečekala,že mohou být básně a ještě z období romantismu tak skvělé!

Tajemství Abigale Hall Tajemství Abigale Hall Lauren A. Forry

Hodnocení: .
__
Kniha mě úplně nevystřelila na Mars,ale nebyla špatná. Co se mi hodně líbilo bylo prostředí a čas,kdy se příběh odehrával,tedy po 2. světové válce. Kniha nebyla úplně hororová ,ale atmosféra byla skvělá,pochmurná a hrozně mi zapadala do té staré Anglie . __
Co se týče jazyka ,kterým byla kniha napsaná tak ten mě ani nenadchl,ani nezklamal -klasický vyprávěcí,ničím zajímavý jazyk.
__
Co se týče samotného průběhu děje,tak děj se odvíjel celkem napínavě, knihu jsem dočetla asi v půl druhé ráno,protože jsem potřebovala vědět, jak kniha skončí. A závěr mě docela dostal,nečekala jsem ho a docela mě zaskočil.
Co mi na knize vadilo byly Eliziny noční můry a duchové,kterých v knize bylo na můj vkus až moc.
__
Co se týče postav ,tak jsem si celkem oblíbila Elizu ,ale jinak mě postavy moc nenadchly a některé mi mi lezly na nervy . Příběh byl velice silný a celkově se postavy ocitly ve velice složité situaci a bylo mi jich líto. Velké plus dávám též krásné obálce.
__
Komu doporučuji? Všem ,kteří se nebojí sáhnout po horroru/thrilleru a nevadí jim hororová a ponurá atmosféra+ se zajímají o historii

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Hodnocení: •Jako první zde chci zmínit skvělé hlavní postavy- mými nejoblíbenějšími byli Animant a pan Reed,do kterého jsem se hned zamilovala . Animant byla doopravdy skvělá knižní postava se skvělým smyslem pro humor-sarkasmem ,průbojností , inteligencí,láskou ke knihám a hlavně věděla,co chce a byla svá. Postava se v průběhu děje skvěle vyvíjela a strašně mě bavilo prožívat celý příběh s ní.
Mým 2. oblíbencem byl pan Reed,který mi v pár ohledech připomněl mě samotnou jako třeba jsou- láska ke knihám,nečitelnost, nepotřeboval se neustále projevovat a jednalo se o osobu se skvělým smyslem pro humor. Pro mě to byla ideální knižní postava ,jenž se též v průběhu příběhu skvěle vyvíjela -miluji typy postav jako byl pan Reed.
___
Co se týče příběhu samotného,tak se mi stránky otáčely úplně samy a celou knihu jsem dočetla za 6 dní.
Je zde použitý krásný jazyk,který čtenáře nabádá ke čtení , panuje zde krásná a kouzelná atmosféra a příběh je zasazen do krásné doby - jednalo se o Viktoriánskou Anglii a romantika zde byla doopravdy skvělá-nenucená,přiměřená a kouzelná,jenž ke konci nabírala grády.
Jediné co bych knize vytkla je na můj vkus moc uspěchaný závěr,který mohl být v knize trochu více rozvedený.
Jinak doopravdy nemám slov! Kniha se četla neuvěřitelně rychle, byla krásná,kouzelná ,vtipná a čtivá.

Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Lady Fuckingham / La Rose d'Amour Oscar Wilde

Hodnocení: knihu jsem si půjčovala z toho důvodu,že jsem již knihu od Oscara Wildea četla-konkrétně obraz Doriana Graye a moc se mi líbila. Musím říci ,že tato kniha byla přitažena za vlasy - milostných scének tam bylo strašně moc ,nevyskytovala se zde žádná výraznější zápletka ,či pointa -čekala jsem od toho mnohem více.
Druhá novela Milostná růže byla ještě 100x větší propadák- sprostá slova skoro na každé stránce a neuvěřitelně se to táhlo ,žádné zápletky nic .. Jeden z nej propadáků tohoto roku. Za mě jedno velké NE .
2,5???? jsem dala části,jenž napsal Oscar Wilde,poněvadž se to přecejen rychleji četlo a odsýpalo ,nejvíce jsem se zasekla u 2. části -absolutně jsem se nemohla začíst a byl to úspěch,že jsem to vůbec dočetla až dokonce .
Tento žánr nechci už delší dobu vidět.. Jsem ráda že to mám za sebou

Nouzové osvětlení Nouzové osvětlení Michael Ondaatje

Hodnocení: ze začátku jsem si knihu celkem oblíbila,seznamovala jsem se s prostředím,postavami a celkově mi to přišlo takové milé čtení.
___
Asi po straně 50 jsem měla veliký problém se do knihy začíst,raději jsem ve volných chvílích projížděla stories na Instagramu ,než abych pokračovala v četbě knihy a prostě až dokonce jsem se přemáhala ,abych tu knihu vůbec dočetla a když jsem se rozhodla,že ji přece jen přečtu až do konce,tak ani ten závěr za nic nestál a nedošlo k žádnému vyvrcholení .
Co se týče postav ,jenž vystupovaly v příběhu,tak ty byly neslané,nemastné a žádnou jsem si neoblíbila.
A pokud se mám zmínit o stylu psaní,tak ten byl neskutečně zdlouhavý ,nudný ,autor někdy úplně odbočil k vedlejším příběhům,jenž vůbec nebyly důležité pro posun děje . Celkově se to neskutečně moc táhlo , až moc se tam prolínala minulost s přítomností,což já ve knihách moc nemusím a jsem poté celkem zmatená.
Vůbec jsem zde též nezaznamenala nějakou výraznější pointu,která by také celý příběh posunula o nějaký ten level výše... Za mě doopravdy ne.. A za co kniha dostala 2,5? Za to,že se mi celkově ve knihách líbí prostředí dřívější Anglie a na začátku mě kniha i celkem bavila. A také má moc pěknou obálku.
Komu doporučuji? Doopravdy knihu nedoporučuji

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Hodnocení: Tohle byla bomba ! Už od 1. stránky jsem příběh doslova hltala a potřebovala jsem nutně vědět, kdo sakra zabil Simona. Stránky se mi obracely úplně samy a nemohla jsem je přestat obracet a dnes jsem knihu přečetla kolem 1 hodiny ranní.
Co se týče postav ,tak ty byly skvělé. Každou ze 4 hlavních vystupujících postav jsem si nějakým způsobem oblíbila a bylo skvělé pozorovat jejich postupný vývoj osobnosti k lepšímu . Postavy nebyly naivní ,ale byly schopné se poučit ze svých chyb a přiznat ,že se někdy i mýlily .
Co se týče samotného děje ,tak nemám slov! Děj byl plný zvratů,překvapení napětí a závěr stál též zato a vůbec jsem nečekala, že to takto skončí. Nikdy nebyla chvíle,kdy jsem vyloženě chtěla knihu odložit ,nemohla jsem ji odložit z ruky a přečetla jsem ji za 3 dny ,což je u mě rekord. Jednalo se o skvěle propojené Young adult s thrillerem kde bylo propojeno vyšetřování případu s běžným životem postav a autorka uměla skvěle pracovat s napětím a postupným gradováním děje a ten konec.. Co se týče jazyka ,tak tomu též nic nevytknu a mohu ho jen vyzdvihnout ,protože to bylo neskutečně čtivé a určitě si knihu přečtěte,pokud chcete něco od čeho se jen tak neodlepíte a budete chtít vědět více a více.

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Hodnocení: od knihy mě trochu odradily negativní recenze ,které se hrnuly ze všech stran ,ale přece jen jsem si řekla,že si knihu přečtu .
Musím říci,že jsem si knihu představovala horší podle recenzí,ale že by to byla nějaká přelomová kniha,tak to doopravdy ne.
Začala bych asi hlavní postavou Holiis. Byla to postava,která mi nebyla moc sympatická co se týče jejího jednání v příběhu . Přišla mi celkem naivní,nějak moc inteligentní také ne a když zjistila,že život královny vyžaduje jisté povinnosti,tak se jednoduše od této funkce odpoutala a to mě též docela štvalo. Také mě celkem zaskočilo,že se zamilovala do cizince ,kterého za celou knihu potkala doopravdy párkrát a celkově to bylo takové uspěchané. Co se týče samotného příběhu a děje, tak se zde nevyskytovala žádná výraznější zápletka ,což mě docela mrzelo a těšila jsem se na větší akci a napětí, akorát ten konec se hodně zvrtl a nečekala jsem ho ,za to dávám plus . Jinak se dal příběh docela dobře předvídat .
Co se týče stylu psaní,tak byl příběh psán celkem hezkým jazykem a děj díky tomu rychleji ubíhal . Ze začátku jsem si říkala ,že to bude doopravdy pecka,ale co stránky ubývaly ,tak jsem začala být celkem zklamaná . Ale obálka byla doopravdy nádherná!

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Hodnocení: Byla to první kniha,kterou jsem od této proslulé autorky četla a musím říct že to určitě nebyla kniha poslední . Už od prvních stránek mě příběh neskutečně pohltil ,protože autorka píše neskutečně čtivě a je skoro nemožné se od knihy odtrhnout,stránky se mi obracely samy .
Kniha byla velice upřímná, bez jakéhokoli přikrašlování a to je něco ,čeho si u knih neskutečně cením ,někdy to bylo až k pláči a bylo mi Lily moc líto,co vše si musela prožít a přetrpět . Takto kniha též obsahovala téma domácího násilí ,které by se nemělo jen tak podceňovat a přehlížet . Kniha byla smutná,čtivá a hlavně upřímná . Jazyk autorky nebyl ničím až tak speciální,ale v jednoduchosti je krása a jazyk autorky mi sedl a musím ho vyzdvihnout .
Co se týče postav ,tak mi již od začátku lezl na nervy Ryle a naopak jsem si zamilovala Lily a její lásku z mládí - Atlase . Nemám ráda arogantní postavy,které se neumí ovládat a poté toho litují. Lily byla naopak moc milá postava,pro kterou jsem měla pochopení skoro pořád.
Děj byl plný zvratů a konec jsem upřímně odhadla správně,ale četby této knihy ani při nejmenším nelituji a měla by si ho přečíst každá holka/žena! Vyskytují se zde důležitá a citlivá témata .