Lofda Lofda komentáře u knih

Vášnivý svůdník Vášnivý svůdník Christina Lauren

Autorky mám ráda, Božskou sérii už jsem přečetla a tak došlo i na Vášnivé… Já nevím, nebylo to vyloženě zklamání, ale ani žádné velké překvapení. Kamarádky dodělají vysokou a jedou to oslavit do Vegas. A pic, tři holky potkají tři sympaťáky, opijí se a máme tady tři svatby… Dál už prozrazovat nebudu, možná jen, že Paříž jsem zase viděla trochu jinak a na google mapách jsem navštívila další místa

Láska & gelato Láska & gelato Jenna Evans Welch

Po knize jsem sáhla hlavně proto, že jsme se chystali na dovolenou do Toskánska a já mám opravdu ráda místa, kam vás třeba nezavede každý druhý průvodce.. Takže asi tak, příběh není úplně špatný, ale za mě ne zrovna uvěřitelný, všichni v podstatě během týdne změnili životy od základů a všechno je ok a zalité Toskánským sluncem? Co ale knize nemůžu upřít je, že vás zavede do Florencie a ta je prostě úžasná, dechberoucí, krásná...A já ji po přečtení navštívila, mj. jsem si sáhla na rypáček divočáka na Fontana del Porcellino, viděla jsem sousoší Únos Sabinek.. A díky tomu, že jsme špatně odbočili při nájezdu na rychlostní silnici, udělali jsme si neplánovaně i zastávku na hřbitově padlých amerických vojáků.. ;-) Takže k příběhu už nemám důvod se vracet, ale děkuji za malého průvodce po Florencii..

30.12.2018 2 z 5

Z donucení Z donucení Simona Ahrnstedt

Mám opravdu ráda knížky paní Vaňkové, kdysi jsem je hltala, přečetla téměř vše co napsala a ráda se k nim vracím. Tento román mi její knížky v mnohém připomínal. Historické pozadí, láska.. Styl autorky se mi líbil, čtivě napsáno, pár nečekaných zvratů. Já jsem si čtení užila a doufám, že to není poslední kniha, kterou jsem od ní četla. Všem milovníkům (možná spíš milovnicím) červené knihovny zasazené do historie mohu doporučit ;-)

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Krásný obal, to musím hodnotit jako první ;-) Nevím co se mi dostalo za elektronickou verzi do ruky, ale tolik chyb a dokonce hrubých chyb?! Hnus velebnosti! Ale jinak jsem se docela bavila, i když nic nového originálního se mi vlastně nedostalo. Příběh měl spád, rozhodně se našly překvapivé momenty, i když jak moc reálné, kdo ví? Asi už nebudu mít důvod se ke knížce vrátit, ale něco dalšího od autorky si určitě ještě přečtu.

Nádherná svatba Nádherná svatba Jamie McGuire

Tak tohle bylo naprosto zbytečné :-( Jedno přeslazené klišé se vrstvilo na další a nic nového jsme se nedozvěděli.. Jestli se někdy Abby chovala předtím nelogicky, tady to bylo vyloženě hloupé a naivní. Ukamenujte mě, ale nebavilo mi to a byla to ztráta času. Opravdu se musela autorka svézt na vlně popularity a natáhnout již vyřčené a v podstatě ukončené?

30.12.2018 1 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Mám opravdu ráda všechny knihy od této autorky, ale tentokrát mi něco chybělo.. Možná větší překvapení, možná že byla "zápletka" příliš rychle vyřešená?.. Humor a romantika ano, detektivka možná jen z velké dálky. Škoda, že tam nebylo víc Johnnyho, asi bych přihodila i bodík, s tím chlapem je fakt sranda ;-) Takto max. na 3,5*. Ale kdyby jsme se měli ještě dozvědět jak to dopadlo s Kevinem, budu mezi prvními, kdo si knížku pořídí ;-)

Pád Pád Maya Banks

Padesát odstínů šedi jsem nečetla, takže srovnávat nemůžu. Musím uznat, že knížka se celkem dobře četla, celkem mě bavil brácha Jace a kámoš Ash, byli vtipní ;-).. Vůbec jsem ale nechápala hlavní hrdinku, přišla mi opravdu hloupoučká, i když ke konci si najednou stála za svým a dobře věděla, koho a jaké jednání si zaslouží?!.. No nevím, pro mě prostě dost neuvěřitelně napsáno. Škoda. Třeba další díly budou lepší? Jo a zarazila jsem se nad překladem "štědrovečerní ráno" - pořád přemýšlím, kdy že to je :-)

30.12.2018 2 z 5

Králové bourbonu Králové bourbonu J. R. Ward (p)

Moje první kniha od autorky a zatím hodnotím vysoko. Tohle je vztahovka akorát pro mě ;-) No dobře, trochu sladká, ale budiž. Líbí se mi styl psaní, kdy nám autorka nakousne něco z budoucnosti a my pak přemýšlíme a hádáme co bude dál. Takže jdu na další díl!

05.09.2019 4 z 5

Boss Boss Alexander Stainforth (p)

Moje první LGBT kniha a docela zklamání. Uznávám, že knížka se poměrně dobře čte, vyprávění utíká ani nevíte jak. Oceňuji české prostředí. Co mi ale nesedlo byl Theo. Vždyť já měla téměř celou dobu pocit, že to je normální hetero vztah, protože on byl min. chováním ženská se vším všudy. Nechal sebou manipulovat téměř všemi a když došlo na hlavní dějový zvrat (jehož zápletku jsem tušila téměř od začátku, ale třeba to byl autorův záměr?), tak se zachoval opět naprosto nedospěle a nepochopitelně.. Možná připravované vyprávění z pohledu Erika bude lepší? Uvidíme. Zatím hodnotím tak půl na půl..

18.05.2019 3 z 5

Espressologie Espressologie Kristina Springer

Miluju kávu, takže jsem byla zvědavá.. Dočetla jsem se o tolika druzích kávy, o kterých jsem neměla nejmenší tušení, takže za to bodík nahoru. Druhý bodík přihazuji za to, že příběh utíká a rychle se čte, chtěla jsem oddychovku, tu jsem dostala.. Ale tím plusy pro mě bohužel končí. Řekněme, že jsem úplně jiná věková skupina, než které bylo čtení určeno.

05.02.2019 2 z 5

Kam jsi odešla Kam jsi odešla Gayle Forman

Všechno už tady bylo vlastně napsáno, už bych se jen opakovala.. A ano, přiznávám, patřím do té skupiny "druhý díl se mi líbil ještě víc než první".. ;-)

30.12.2018 5 z 5

Pět amerických prezidentů, česká babička a já Pět amerických prezidentů, česká babička a já Eliška Hašková-Coolidge

Ráda čtu příběhy opravdových lidí a příběh paní Elišky je opravdu zajímavým čtením. Za mě doporučuji.

Jen jeden rok Jen jeden rok Gayle Forman

První díl jsem přečetla vlastně na jeden zátah a hned jsem přešla na pokračování.. A to mě rozhodně nezklamalo, dokonce bych řekla, že tahle část příběhu byla ještě lepší a zajímavější než první díl! Lecos se vysvětlilo a lecos začalo dávat smysl.. A díky bonusu Jen jedna noc se všechno spojilo.. Až mi bylo líto, že není nějaká další část ;-) Každopádně k této autorce se ještě vrátím.

30.12.2018 5 z 5

Lola a kluk od vedle Lola a kluk od vedle Stephanie Perkins

Vlastně náhodou jsem objevila tuto autorku a ani nevím proč, tuto knížku jsem četla z celé trilogie jako první. Takže už jsem pak věděla, že Anna a Etienne jsou spolu, ale spoilery mi vlastně nikdy nevadily ;-) .. Lola mi nesedla až tak úplně, nikdy jsem nebyla ta, co je jiná a vyčuhuje z davu.. Ale její příběh mě bavil, styl psaní se mi líbil a stálo mi to za to sáhnout i po ostatních knihách této autorky. A já tímto děkuji :-)

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Po Eleanor a Park jsem se na tuto knížku hodně těšila.. Ale přiznám se, že pasáže ohledně Simona tady pro mě byly navíc a nevím, konec byl najednou moc rychle? Příběh Cath mě bavil, ale nemyslím, že se k tomuto příběhu ještě někdy vrátím..??..

Nahá Nahá Raine Miller

Ony mnohokrát zmíněné Odstíny mě minuly, takže nemám srovnání.. Žádný literární skvost, to jsem ani nečekala. Ale což, potřebuju vypnout hlavu po dlouhých šichtách v práci, takže bodíky přidávám za to, jak rychle a snadno se to čte.. Uvidíme, co přinese další díl, nakročeno je zatím pěkně, i když velký překvapivý zvrat asi čekat nemůžu. Ukamenujte mě, já se zatím bavím ;-)

A ty ses nevrátil… A ty ses nevrátil… Marceline Loridan-Ivens

Občas se rozhodnu přečíst si něco úplně jiného a tahle knížka je přesně taková.. Je krátká a přečtěte ji za chvíli. Ale příběh, který odvypráví, dlouho utkví v paměti. Neskutečné, kolika lidem zničilo toto období život, jak to poznamenalo celé rodiny.. Ani neumím říct, jak z této knížky cítím tu neuvěřitelnou bezmoc ze ztráty tatínka.. Milovala jsem tě tolik, že jsem byla šťastná, že mě s tebou deportovali..

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Nádherná knížka, silný příběh.. Byly okamžiky, kdy jsem Emmu tak úplně nechápala, ale pravdou je, že si asi lze jen těžko představit, čím vším si musela projít.. Určitě mohu doporučit k přečtení!

Zaslíbená Zaslíbená Jodi Ellen Malpas

Aha..?! Musím uznat, že tato knížka se vymyká. Chvílemi jsem si říkala, že je na 5* a chvílemi bych možná nedala ani 3. Ten avizovaný konec byl překvapení, i když taky pořád nevím, jestli mám být nadšená nebo naopak.. Vlastně celá kniha je pro mě plná rozporů, ale nemůžu se dočkat, až se pustím do dalšího dílu!

30.12.2018 4 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Tak na tuhle knížku už jsem se opravdu dlouho těšila. Má nádherný název a ještě hezčí přebal.
Sci-fi jsem přečetla asi jednou jedinkrát, takže já se těšila na tu romantickou linku. A dočkala jsem se. Přiznávám, že mě několikrát napadlo, že to opravdu není žánr pro mě, YA věk už opravdu nemám.. Ale jak se knížka blížila k závěru, rozhodla jsem se, že minimálně jednu hvězdičku přihodit musím. Zápletka a její „rozuzlení“ se mi líbilo, a i když na plný počet to podle mě není, rozhodně stojí za přečtení a osobně se těším na další díl, který si určitě ujít nenechám!