Lofda Lofda komentáře u knih

Hrdina Hrdina Samantha Young

Autorku mám ráda, pro mě píše čtivě. Ale i když kniha utíkala a dobře se četla, byl to příběh pro mě z úplně jiného světa, všichni krásní a bohatí.. Není to jen milostný příběh, je to i o tom, jak se někdy vztahy dokáží zamotat. Celkově hodnotím jako lepší v tomto žánru, byl tam vtip i zvraty, ale vracet už se k ní nejspíš nebudu.

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Je to vlastně hrozně krátká knížka, ale o to silnější příběh v ní najdete. Nemyslím, že by chtěla autorka říct víc, než v knize řekla. Nechyběl mi žádný závěr, žádný epilog, myslím, že poslední kapitola řekla vše, co řečeno být mělo. Klidně by mohlo být napsáno pokračování, ale nemyslím, že to byl záměr. Je to jen kousek ze života kluka, co vstoupil do armády, ať už k tomu měl ty „správné“ důvody nebo ne. Teď se vrací na dovolenou a najednou toho má k vyřešení hrozně moc. Ať už s mámou, svojí ex, tátou a bráchou, mámou jeho nejlepšího kamaráda, a nebo s holkou, které kdysi ublížil víc než by ho vůbec napadlo… Nejsem cílová skupina, ale nemyslím si, že je to čtení jen pro náctileté. Každý si v té knížce něco najde a já musím říct, že mě ta knížka hrozně bavila, hrozně dobře se mi četla a těším se, až se pustím i do něčeho dalšího, co autorka napsala, protože podle mého psát umí .

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Tentokrát z Travisova pohledu.. Děj běží souběžně s první knížkou a já je četla vlastně obě najednou (jak už se tu psalo, možná mohl příběh vyjít v jedné knize, bylo by to asi jednodušší). Nebylo špatné si ujasnit, že to co si myslí ten první, je ve skutečnosti úplně jinak. Ono to tak bývá i v životě. Takže někdy není od věci třeba víc komunikace.. Možná o kousek lepší než první díl. Pokud se vám líbil příběh Abby, stojí za přečtení.

Růže pro Charlotte Růže pro Charlotte Elizabeth Craft

Obvykle mívám problém s tím, že mi dlouho trvá, než se začtu a pak je mi líto, že je najednou konec a já bych o těch dvou chtěla číst dál a dál.. Tady to bylo asi tak nějak naopak? Začátek super, opravdu mě ti dva bavili hned od prvních stránek. Zato v druhé polovině už jsem si občas říkala, že to snad ani není možné, že se zase Tate rozhodl jak se rozhodl? Už jsem si přála, aby mu to došlo a aby se zachoval konečně jako chlap! Já bych to s ním vzdala už dávno.. Ale ano, patří k těm lepším knížkám v rámci žánru, hezky napsaná, ale víc než na *** to prostě ocenit nemůžu.

Oheň a voda Oheň a voda Simona Ahrnstedt

Obsahuje spoiler! Nevím, který díl mě bavil víc, ale rozhodně druhý díl nezklamal! Dle některých komentářů jsem čekala sestupnou kvalitu, ale u mě to tak nebylo. Isobel a Alexander mě bavili moc, i když jejich vztah byl pro mě zvláštní a jejich hrátky ne tak úplně podle mého gusta, ale proč ne? Hodně jsem četla opěvovat vztah Giny a Petera, ale nemůžu si pomoct, až tak úplně jsem to nechápala. Že by Peter prošel až takovou proměnou? Navíc mezi nimi bylo tolik rozdílů, ať už věk, barva pleti, společenské postavení, přístup rodiny.. Připadalo mi to dost nadnesené a zidealizované.. Zrovna tak Isobel a její pro mě naivní snaha změnit svět. Rozumím tomu, lékařka.. Navíc ve Švédsku na to mají asi opravdu jiný pohled než my. Ale jsem ráda, že to dopadlo jak to dopadlo, hlavně ohledně Mariuse, protože někdy možná tím, že změníte jeden život, "spáchate" víc dobra než se může zdát ;-) Najde se určitě někdo, kdo by oponoval, že ho neměla vytrhnout z jeho prostředí atd., ale já jsem ráda, že to bylo napsáno jak bylo a za mě palec hore. Celkově se mi knížka moc líbila, hodně se tam dělo, nepřipadala mi překombinovaná, mě to bavilo! Ne asi úplně reálná, ale já nechci číst něco přehnaně obyčejného ;-) Takže za mě plný počet a opravdu doufám, že vyjde i třetí díl, protože se těším na příběh Toma!

Hedvábná past Hedvábná past Markéta Harasimová

S hodnocením trochu váhám, možná 3,5*? Bylo to čtivé, oceňuji české prostředí, ale na druhou stranu mi vztah Niny a Štěpána přišel uspěchaný a nereálný? Zápletka možná překvapivá, ale.. Nechci být přehnaně kritická, jako celek je knížka lepší průměr a rozhodně si od autorky časem zase něco přečtu.

04.11.2019 3 z 5

Nenadálé radosti Nenadálé radosti Bertrice Small

Nereálná, ale opravdu čtivá pohádka pro velký holky. Někdy je třeba takový příběh, kdy jen vypnete mozek a říkáte si, jaké by to bylo, kdybyste v životě řešila jen takové "starosti" ;-) Myslím, že si od této autorky zase někdy něco přečtu, spraví náladu :-)

25.09.2019 4 z 5

Velitelovo děvče Velitelovo děvče Pam Jenoff

Na tuto knížku jsem se i díky recenzím hodně těšila, ale nakonec jsem docela zklamaná. Hezký příběh, zajímavě napsáno, ale nakonec se začalo vršit na sebe příliš náhod. Připadalo mi to trochu naivní a neuvěřitelné. Škoda.

12.08.2019 3 z 5

Osudová náhoda Osudová náhoda S. H. Kolee

Za mě tak půl na půl, nenadchne ani neurazí. Příběh má docela spád, pár překvapivých momentů, ale obávám se, že za chvíli už si ani nevzpomenu o čem byl...

17.03.2019 3 z 5

Tajemství Elly a Michaela Tajemství Elly a Michaela Jessica Sorensen

Přiznávám, že s hodnocením váhám. Chtěla jsem něco jednoduchého a nenáročného, prostě vypnout mozek. A to jsem dostala. Jen už asi nejsem ta správná věková skupina, jejich starosti jsou mi vzdálené. Příběh se hezky čte, ale nic nového nepřinese. No a navíc končí tak, že asi budu nucena číst další díl ;-)

26.01.2019 3 z 5

Jen jeden den Jen jeden den Gayle Forman

Další z příběhů mé teď již opravdu oblíbené autorky.. ;-) Další zajímavý příběh, kterým se prolíná milostná linka, ale ta kniha je vlastně o něčem jiném. Jenže to už bych jen opakovala to, co tu bylo napsáno. Přečetla jsem ji jedním dechem a hned jsem přešla na pokračování v knize Jen jeden rok. A díky bonusu Jen jedna noc se všechno spojilo. Rozhodně doporučuji přečíst všechno, protože touto knihou příběh jen začíná..

Polibek pro Annu Polibek pro Annu Stephanie Perkins

Ano, ano, ano.. Dobře, středoškolská léta už mám dávno pryč, ale to přece vůbec nevadí ;-) K této autorce jsem se dostala vlastně náhodou, líbil se mi její příběh v "Dárku z pravé lásky" a jsem za to moc ráda! Lehce, čtivě napsáno. Paříž k tomu? Nádhera! Nejednou jsem hledala na Google mapách a snažila se aspoň na chvíli ta místa vidět.. A musím říct, že mě dostala ta jejich komunikace během zimních prázdnin ;-)

Isla a šťastné konce Isla a šťastné konce Stephanie Perkins

Myslela jsem si po přečtení příběhu Anny a Etienna, že už je nic nepřekoná, beru zpět! Stephanie nezklamala a tato kniha byla nejen krásným zakončením série, byl to bonbonek se vším všudy.. Isla a její nejistoty.. domněnky, které málem všechno zničí.. A k tomu talentovaný umělec, Paříž a trochu New Yorku a Barcelony.. Pa-rá-da! Jak ráda bych si přečetla ještě Joshův komiks ;-)

Božský Božský Christina Lauren

Škoda, škoda.. Hrozný překlad, občas jsem se v těch časových údajích (měsíce či roky) ztrácela.. Jensen a Pippa byli fajn, závěrečné epilogy potěšily, ale nějak jsem prostě čekala víc..

Scénář lásky Scénář lásky Tina Reber

Tak nevím.. Asi ještě o kousíček lepší než první díl, ale na 5* asi pořád málo. I tak je to krásný příběh. Odpoutat se od toho, že je to úplně jiný svět a jiné starosti a pak už se jenom bavit. Chvílemi jsem se přistihla jak se culím a jako bonus scény, které romantické dušičky potěší a pohladí.. To třeba Když prší ;-)

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Oddechové čtení o čtveřici svérázných žen. Já kdysi na Krétě byla a chtěla jsem si přečíst, jaké to je cestovat jinak, na divoko ;-) Je to takový rozbor vztahů mezi matkami a dcerami.. A že stařenky se snažily držet krok, i když někdy opravdu za každou cenu. Vtipné letní čtení, bavila jsem se a jsem ráda, že jsem po knize sáhla. A pro jistotu jsem ji jako bonus půjčila i mojí mamce, ať si také počte ;-)

Sedm dopisů z Paříže Sedm dopisů z Paříže Samantha Vérant

Ohodnotit knížku? Mám to tak půl na půl. Není to smyšlený příběh, autorka popisuje svůj skutečný životní příběh, to jsem si pořád připomínala.. Sladké, přesazené, někdy jsem si říkala, že nemůže přece něco tak naivního být skutečné. Ano, podle všeho nejspíš je. Najdou se vtipné momenty, jeden procestuje i kus světa.. Takže proč ne? Druhý díl by měl být o novém životě ve Francii, což mě zajímá, takže já se k autorce ještě vrátím. Vždyť kolikrát se přemění pohádka o princezně a žabákovi na skutečnost? ;-)

30.12.2018 3 z 5

Znám tě? Znám tě? Nika Peas (p)

Za mě milé překvapení! ;-) Je to třetí díl, jak jsem později zjistila, první mě moc nebavil, toto jako by psal někdo jiný? ;-) .. Příjemné oddychové čtení, doporučuji jako knížku třeba na dovolenou, když už máme to léto.. Příběh zasazený do "lehce nereálna", ale postavy moc pěkně vykreslené a hvězdičku jsem musela přihodit za Peppy, ta to všechno krásně doplnila. Určitě doporučuji k přečtení všem romantickým duším..

Odražená střela Odražená střela Sandra Brown

Já krimi vlastně vůbec nečtu, knihu mi půjčila kamarádka, že si to musím přečíst ;-) Ona "romantická" linka vinoucí se celou knihou mě bavila, byť byla poněkud zvláštní. Přiznávám, že jsem se úplně nedokázala přenést do podsvětí v Savanah, ale jinak nemám co bych knize vyčetla. Vlastně téměř do poslední chvíle nevíte jak to všechno bylo, kdo s kým, kdo to provedl.. Takže možná přehnaně vysoké hodnocení, ale nemám s čím srovnat v rámci žánru :-)

Kaleidoskop srdcí Kaleidoskop srdcí Claire Contreras

Dlouho jsem měla tuhle knížku na seznamu, že si ji chci přečíst (už jen pro ten krásný obal) a když se mi dostala konečně do ruky, byla jsem mile, opravdu mile překvapena. Styl autorky mi naprosto sedl! Chvílemi jsem si říkala, že na tak krásně napsanou knížku už jsem dlouho nenarazila. Líbily se mi poměrně krátké kapitoly a pak skok v ději dál, líbily se mi vzpomínky z pohledu Olivera, které lecos vysvětlily.. Tolik emocí.. Ale nevím, ke konci už autorce docházel dech? Vůbec mi nevadilo to romantické klišé, proto tyhle knížky čtu, ale.. celou dobu děj utíkal a někam směřoval, ale ke konci jakoby ti dva vůbec nevěděli co se sebou? Vždyť se pak už jen "plácali" v tom samém.. Takže budu kritická, nedám plný počet, ale i tak považuji autorku za jednu z těch nej v tomhle žánru a těším se na další její knihy..