LivieBorova LivieBorova komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Miluju knihy, zasazené do nemocničního prostředí. Výhoda této knihy spočívá v tom, že autorka to prostředí evidentně dobře zná.

24.04.2022 5 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Je to lidech, o vztazích mezi lidmi a je to moc dobře napsané, ostatně jako vše, do čeho se tato autorka pustí.

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

Paní Klevisová umí skvěle líčit charaktery lidí. Na nich její knihy stojí. Anna byla popsána tak, že mě od začátku iritovala. To se ale nedá říct o celé knize, která je bravurní a napínavá. Navíc se v ní neodehrávají klišé, na která jsme v detektivkách zvyklí.

13.06.2023 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Hezké ženské čtení, silný příběh stojící na silných odhodlaných osobách, které jsou jedinečné ve své obyčejnosti. Odrazoval mě dlouho ten název knihy, působil na mě moc poeticky, bála jsem se knihu rozečíst, že bude moc "umělecká", ale byla skvělá. Napsaná úplně obyčejně a chytlavě. A ten příběh? Skvělá třešnička na dortu.

11.11.2021 5 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Z knihy je zřejmé, že autorka zná podrobně prostředí, o kterém píše. Moc se mi to líbilo, i když to není pozitivní čtení.

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Román mě nadchnul, možná to bylo tím, že jsem ho četla v době pandemie, kdy mě všechno děsilo, v porovnání s útrapami, které musela snášet hlavní hrdinka, ale o nic nešlo. Líbí se mi jazyková vybavenost Tučkové i stal vyprávění.

12.11.2021 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Moje nejoblíbenější Hájíčkova!

11.11.2021 5 z 5

Můj grónský rok Můj grónský rok Eva Kollerová–Střihavková

Tohle je přesně čtení do dnešního počasí, dobrodružství v daleký zemi, boj o svý místo po boku manžela, který je předem prohraný, to zná hodně lidí... Plus spousta zajímavých a milých postav, který bych chtěla za kamarády. Doufám, že Eva napíše podobných knih víc.

17.10.2020

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Drsný příběh, čtivě napsaný s velmi dobrou znalostí lékařského prostředí. Petra Dvořáková je jednou z mých nejoblíbenějších autorek. Příběh je současný i volbou témat - závislosti, problémy v rodině, s komunikací atp. Doporučuji přečíst všem, které zajímá současná česká literatura.

Vzácná návštěva Vzácná návštěva Eva Kollerová–Střihavková

Knížku jsem přečetla během jednoho odpoledne a večera, líbily se mi postavy i ty příběhy kolem nich. Dovedla bych si knihu představit i delší, ale bavila mě i tak. Jiřina je skvělá!
Asi mám novou oblíbenou autorku!

17.10.2020

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Obálka je lepší než obsah, říkala mi dobrá kamarádka. Ale já nesouhlasím. Text je to jemný, moderní a krásný - je to ze života, o egu a o tom, jak může sebestřednost vztah zahubit.

Hoši od Bobří řeky Hoši od Bobří řeky Jaroslav Foglar

Vzpomínky na dětství a chvíle, kdy jsem chtěla být klukem.

Štvrtá ruka Štvrtá ruka John Irving

Kdyby se měly točit filmy podle jediného autora na světě, doufám, že to bude Irving. Je to génius. Tahle kniha je oproti ostatním jeho dílům trošinku slabší, to je fakt, ale i tak si zaslouží miliardu hvězdiček. :-)

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Obsah téhle knihy mě ais nějak míjí... Má vysoké hodnocení a všude o ní slyším, myslím si ale, že je to spíš čtení pro depresivní holky v pubertě než pro dospělý ženy. Nicméně napsaný to neni špatně.

Možnosti milostného románu Možnosti milostného románu Jan Němec

Psát recenzi zpětně poté, co si člověk po letech nechá uležet v hlavě to, co vlastně přečetl, je dobré. Tenhle román byl pro mě v něčem šokující, v něčem ordinérní, možná i záměrně pobuřující. Ale proč ne? Myslím, že je to velmi moderní.

Svět podle Garpa Svět podle Garpa John Irving

Skvělá kniha! Hutná, ale zároveň čtivá. Na dovolené pár dnů vydrží. Není to ten typ textu, který přečtete za den či dva.

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Úžasné. Má chytrý humor, jedinečný i moudrý pohled na svět a na lidi. Text si na nic nehraje a přitom se z něj čtenář tolik dozví. Jsem nadšená.

03.01.2024 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Krásný příběh plný lidskosti. Tematika potratů mi přijde skvěle zpracovaná.

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Vždycky, když jsem si myslela, že jsem odhalila pachatele, autor stočil reflektor zase na někoho nového, a takhle to bylo pořád dokola až do finálního rozuzlení. Všechno plynulo rychle, kniha se četla dobře.

S malou pomocí přátel S malou pomocí přátel Jan Švancara

Výborné! Skvělá je především postava detektiva Náplavy. Nekonvenční, trochu divný člověk, se kterým bych si ale ráda popovídala u sklenky vína. Bavila jsem se.