LittleNightOwl LittleNightOwl komentáře u knih

Spojovánky inspirované hvězdnou oblohou Spojovánky inspirované hvězdnou oblohou Matěj Pospíšil

Nádherné zpracování. Krásná souhvězdí. Bezvadná relaxace.

06.06.2020 5 z 5

Léto s kovbojem Léto s kovbojem Jaromíra Kolárová

Velice se mi to líbilo. Dialogy byly neskutečně vtipné, situace absurdní. Kdo, stejně jako já, viděl film dříve, tak se nemusí bát, film se velice držel své knižní předlohy. Jedna * za mě dolů za opravdu detailní popis letní fauny, která mi není až tak blízká. Doporučuji.

02.03.2018 4 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Naproto epické. Naprosto komplikované a zamotané. Naprosto magické.

24.02.2018 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Naprosto okouzlující! Do Auggieho se nejde nezamilovat. Je to krásný dojemný příběh, který spoustě lidem otevře oči a snad i trochu ovlivní v každodenním životě. :)

19.11.2017 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Naprostá dokonalost. Po přečtení Fangirl jsem toužila vyplnit ta prázdná místa a pospojovat útržky příběhu, který byl představen.
I když začátek byl hodně pomalý a zdlouhavý a jen odkládal to, kvůli čemu většina čtenářů vzala tuto knihu, se mi to moc líbilo. U daných scén jsem se žulila jak měsíček na hnoji a nemohla přestat. Závěr, odhalení "padoucha" a celkové pospojování dílků šlo samo odhadnout už předem. I přesto se mi konec líbil. Líbí se mi, že už Simon není dokonalým kouzelníkem ani normálem, je poznamenaný jako Baz. Pasují k sobě dokonale.

26.09.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Se čtením této knihy jsem otálela. Nelíbila se mi ta popularita a velká pozornost, to jak ke čtení vybízela všechna média. Nakonec jsem ji přečetla za 3 dny. Je to první thriller, jaký jsem kdy četla. Líbilo se mi to. I když ustavičné mluvení, popisování a přemýšlení o alkoholu, mi přišlo chvílemi přehnané, ale chápu, že to hrálo velkou roli. Stále se rozkrývající propletení postav bylo opravdu propracované a některá spojení pro mě byla opravdu překvapením. Závěr stále vykazoval určitý pocit záhady, ale tak to asi má být, líbilo se mi to.

28.06.2017 4 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Kniha mě docela překvapila. Nebylo to úplně podle mých očekávání. Chvílemi mi přišlo, že se to žánrově blíží k magickému realismu. Ale líbilo se mi, že ten konec nebyl víceméně metaforický, i když zůstalo dost prostoru pro představivost.
Edovy rozhovory s Portýrem byly naprosto bezchybné. :)

20.06.2017 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Naprosto kouzelná contemporary romance. Cath je upřímná, chytrá, nejistá i úzkostlivá nerdka, která každému přiroste k srdci.

10.06.2017 5 z 5

Šachovnice bohů Šachovnice bohů Richelle Mead

Naprosto nezaujalo. Spousta otřepaných trop a figur na prvních 54 stranách. Mnoho termínů, nových názvů a nic nevysvětleno, což mě odradilo o to více.

01.06.2017 odpad!

Probuzení Simona Spiera Probuzení Simona Spiera Becky Albertalli

Je až neuvěřitelné kolik ze Simonových myšlenech se mi už někdy prohnaly hlavou. Jeho sebeobjevování, zamilovávání se a coming out jsou neskutečně sktečné. Je úžasné číst přípěh, který se aspoň trochu podobá tomu mému skutečnému životu.

21.05.2017 5 z 5

Styl, jakým byla kniha napsána, mi opravdu nesedl. Velice dlouhé odstavce, skoro žádné kapitoly. Neustále se jen řešili peníze a že je nutné napsat další šek. Od poloviny je čtenáři jasné, jak to s hrdiny dopadne. Zvrat na konci byl nepředvídaný, ale zároveň velice nerealistický.

07.08.2016 1 z 5

Baby Jane Baby Jane Sofi Oksanen

Je to poprvé, co jsem se s autorkou setkala. Bohužel se mi její styl moc nezalíbil. Chyběla mi chronologičnost, často mi to přišlo takové osekané. Chápu, ale že to bylo v zájmu popsání psychického stavu hlavních postav a jejich nemocí. Děj mi přišel slabý a závěr nejasný. Nevím, jestli se k autorčině tvorbě ještě vrátím.

12.07.2016 1 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Kniha jistě byla na svou dobu velice revoluční. Pro mě byla ale poněkud všední. Postava Holdena byla velice zajímavá, na konci jsem si nebyla úplně jistá, co si o něm mám myslet. Některé jeho výroky byly opravdu k popukání, jiné naopak k zamyšlení. Příběh velice trefně popisuje tehdejší společnost a její neduhy. Chápu, proč je tato kniha řazena do klasické literatury.

09.07.2016 4 z 5

Forrest Gump Forrest Gump Winston Groom

Tento román se velice liší od svého filmového zpracování. Film mám opravdu ráda, a proto jsem se na knihu těšila. Dobře v polovině příběhu se začaly diametrálně lišit. Film se snažil udělat Forrestův příběh realističtější. Myslím si, ale že autorův záměr byl udělat tento příběh co nejabsurdnější. Některé Forrestovy výroky jsou naprosto odzbrojující. Nelze se nesmát nahlas. I když jsem si to vůbec nemyslela, tak musím říct, že kniha se mi líbila více jak film. Pro mě měla větší, absurdní, kouzlo.

26.06.2016 5 z 5

Básně Básně Konstantin Biebl

Poezii se příliš nevěnuji. Velice zřídka dokážu odhalit básníkův skrytý význam. Ale překvapivě se mi tato sbírka líbila. Mými nejoblíbenějšími jsou Hvězda a Sen.

21.06.2016 4 z 5

Balada z hadrů Balada z hadrů Jan Werich

Velice čtivé a zábavné. I ti, kteří neznají historický kontext a zcela nerozumí narážkám postav, si mohou knihu užít. Četla se skoro sama. Není divu, že je to stálice na seznamu maturitních knih. Doporučuji.

07.06.2016 5 z 5

Proces Proces Franz Kafka

Přijde mi, že tento román je naprosto absurdní a bez pointy. Celý příběh a jeho události jsou naprosto zbytečné a neodůvodněné. Obsahuje spoustu zdlouhavých popisných pasáží. Jak je možné, že za celou dobu se K. (potažmo čtenář) nedozví, za co je vlastně souzen? Opravdu mě to neoslovilo. Je mi líto.

07.03.2016 odpad!

Vyvraždění rodiny Greenů Vyvraždění rodiny Greenů S. S. Van Dine

Je to moje první detektivka od Van Dina a nejsem si jistá, co si mám myslet. Pokaždé když jsem si začala myslet, kdo je vrah, tak byl zabit v další kapitole. (Velice frustrující situace.) VD se mi líbil, jeho cynismus a sarkasmus mi naprosto učaroval. Především scéna, při které tahá informace ze sluhy Sproota, o tom, zda doktor Von Blon byl u Sibelly či ne. (Doporučuji vyhledat.) Jediné, co mi vadilo, bylo konečné rozuzlení a následné vysvětlování postupu vraha. Přišlo mi to až příliš překombinované. Ale nakonec velice dobrý dojem.

01.03.2016 4 z 5

Agnes Agnes Hannah Kent

Opravdu silný zážitek ze čtení této knihy. Už příběh samotný je velice dobře napsaný, ale fakt, že se vše odehrává na základně skutečnosti, je o to víc napínavé, reálné i smutné zároveň. V příběhu jsem se vcítila do postav a prožívala jejich osudy jako by byly moje. Naprosto nádherná kniha se silným příběhem.

12.01.2016 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Pro mě upíří klasika. I přes někdy kýčovité a laciné scény, pořád má pro mě ten sentimentální nádech. je to můj nejoblíbenější díl série. Především proto, že je vše takové nové, čerstvé, intenzivní a hlavně, že jsou spolu. Za mě lepší jak film.

16.09.2015 5 z 5