Lisa123 Lisa123 komentáře u knih

Pět Pět Ursula Poznanski

Tuto knihu mohu zařadit mezi ty nejlepší, které jsem kdy četla. Příběh je od začátku napínavý, text se čte velmi dobře (přečteno ani ne za 2 dny). Vyšetřovatelé mi byli sympatičtí, hned jsem si oblíbila je i prostředí kolem nich. Autorka dokáže vše tak dobře popsat, že jsem si připadala, jako bych na všech místech v knize byla taky. Líbilo se mi, že vraha (ownera), podle mého názoru, nešlo hned odhalit (asi až po 280 stránce), takže konec byl pro mě překvapením. Knihu bych ohodnotila minimálně 10 hvězdičkami a už se těším, až si přečtu některé z dalších autorčiných děl. Určitě doporučuji :)

I´ll send an SMS to the world
I´ll send an SMS to the world
Message in a bottle.

18.02.2018 5 z 5

Krvavé sestry Krvavé sestry Graham Masterton

První kniha, kterou jsem od tohoto autora přečetla a musím říct, že se mi velmi líbila. Děj je napínavý až do konce, ani chvíli jsem se nenudila. Některé části jsou opravdu hodně drsné - např.: Když autor popisuje smrti obětí, ale o to je to ještě zajímavější. Určitě doporučuji všem milovníkům tvrdších detektivek :)

17.02.2018 5 z 5

Vražda s vůní mandlí Vražda s vůní mandlí Camilla Läckberg

Všechny knihy od této autorky se mi čtou velmi dobře a tato nebyla výjimkou. Je pravda, že se úplně lišila od ostatních knížek této série, děj byl jednoduší a kratší, přesto se mi líbila. Jen mě mrzelo, že v ní nebyly části z minulosti (jako v ostatních dílech této autorky) a ostatní Martinovi kolegové. Navíc by mě zajímalo, kde byla Martinova přítelkyně Pia? V této knize se mluví o tom, že Martin nemá štěstí na lásku, avšak v předešlých knihách má novorozenou dceru a přítelkyni Piu.. To jsem trochu nepochopila :D I když knihu hodnotím kladně, určitě má autorka i o mnoho lepší díla, proto bych nedoporučovala lidem, kteří si chtějí přečíst něco od Camilly Läckbergové, aby začali s touto knihu, ale četli její sérii postupně (od Ledové princezny), jelikož jim pak tato kniha bude připadat jako oddech po některých jejích drsnějších dílech :)

09.02.2018 4 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Opět super kniha od této autorky, přečetla jsem ji téměř najednou. Sice jsem od začátku tušila, kdo bude vrahem, ale když jsem zjistila proč, dost mě to překvapilo. Akorát by mě zajímalo, jak to dopadlo se Stefanem, Vildou a Kevinem. Už se těším na další knihy této autorky. Knihu určitě doporučuji :)

03.02.2018 5 z 5

Zlá krev Zlá krev John Sandford (p)

Kniha mě opravdu bavila. Bylo to trochu něco jiného, než u ostatních detektivek, kdy řešení případu je až do konce neznámé. U téhle detektivky ale víme, co se stalo, už v půlce knihy. Jediné co zbývá, je chytit vraha/y. Přesto mě ale kniha velmi bavila. Přečetla jsem ji téměř najednou. Hlavní postavy mi byly sympatické, především Virgil. Určitě doporučuji :)

28.01.2018 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Jelikož jsem děj Romea a Julie znala už předtím, kniha mě ani neuchvátila, ani nenudila. Ačkoliv obsahovala občas verše, četla se dobře a rychle. Znovu bych si ji ale nechtěla přečíst.

13.01.2018 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Myslela jsem si, že když je tato kniha v povinné četbě, že mě nebude bavit. Jakmile jsem ale začala číst, líbilo se mi to a občas to bylo i vtipné. Text je dobře pochopitelný, kniha se čte velmi dobře. Určitě doporučuji :)

31.12.2017 5 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Kniha mě chytla už od začátku, děj byl napínavý - líbí se mi, že se v knize pořád něco děje. Akorát mi vadí, že je v příběhu tolik postav, že čtenář snadno zapomene, jakou roli daná osoba hraje. A mrzí mě, že autor na konci nevysvětluje, jak vrah dokázal zabít své oběti (např.: Khalida). Jinak byl konec pro mě překvapení a dočetla jsem ho jedním dechem :) Doporučuji hlavně těm, kteří mají dobrou paměť na jména :D

29.12.2017 3 z 5

Klapzubova jedenáctka Klapzubova jedenáctka Eduard Bass (p)

Knihu jsem četla před dlouho dobou do povinné četby. Musím říct, že mě moc neoslovila. Do čtení jsem se musela občas nutit, dočetla jsem ji jen stěží. Některé části jsou moc zdlouhavé a mohly by být klidně do jednoho odstavce místo na několik stránek. Možná jsem jen knize dobře neporozuměla, jelikož se ve fotbale úplně nevyznám. Myslím, že kniha je dobrá spíše pro kluky a osoby, které baví fotbal a zajímají se o něj. Mně kniha nezaujala a myslím, že znova bych ji už nečetla.

27.10.2017 2 z 5

Mořská panna Mořská panna Camilla Läckberg

Opět skvělá kniha. Přečetla jsem ji téměř najednou. Děj je napínavý, líbilo se mi, že jsem netušila, kdo může být vrahem a konec mě velmi překvapil. Akorát mě rozčilovalo, jak každý v knize něco zamlčoval, tudíž některé pasáže jsou jen o tom, že podezřelý tvrdí: ,,Už jsem Vám všechno řekl" (i když to většinou nebyla pravda). Téma této detektivky bylo ale zase něco úplně jiného, než co jsem v ostatních detektivkách četla. Za mě určitě doporučuji!!

27.10.2017 5 z 5

Sama doma Sama doma Jacqueline Wilson

Moje nejoblíbenější kniha od Jacqueline Wilsonové. Krásně napsaná a čtivá. Děj je velmi poutavý, při čtení jsem se úplně převtělila do Lilly. Líbily se mi situace, které děti musely zvládnout a obdivovala jsem Lilly, že se dokázala o svoje sourozence v tak nízkém věku a špatných podmínkách dobře postarat. Knihu určitě doporučuji (hlavně mladším čtenářům) :)

Nejdelší velrybí píseň Nejdelší velrybí píseň Jacqueline Wilson

Moje úplně první kniha od této autorky, která se mi zalíbila ta, že jsem jich přečetla ještě dalších 30 :D Nejprve se mi do čtení moc nechtělo, ale po prvních pár stránkách jsem knihu nechtěla odložit. Zalíbil se mi především styl psaní této autorky.Příběh je velmi smutný, ale zároveň se šťastným konce. Určitě knihu doporučuji - spíše mladším čtenářům :)

Sladké časy Sladké časy Jacqueline Wilson

Kniha Sladké časy je asi jedna z mých nejoblíbenějších od této autorky. Líbí se mi, jak je kniha napsaná - autorka dokáže vtáhnout čtenáře do děje. Úplně jsem se mohla vcítit do Opal, hlavní hrdinky. Kniha poukazuje na to, že v jednom okamžiku může být všechno úplně jinak a člověk se tomu musí postavit - přesně jako Opal v knize. Kniha je místy smutná (na konci), ale zároveň i veselá a plná překvapení. Velmi dobře se čte, přečetla jsem ji asi za dva dny :D Určitě doporučuji :)

Papírová města Papírová města John Green

Celkem hezká knížka, ale pro mě až moc na přemýšlení. Celý příběh je o tom, že se hrdinové zamýšlí nad smyslem života (především Margo) a to mě v určitých částech nudilo. Navíc se mi nelíbí, že děj nemá moc dobré zakončení. Zkrátka mi konec přijde takový nedodělaný. Kniha je však čtivá, v některých místech jsem se i zasmála :)

20.10.2017 3 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Kniha se mi líbila, ale čekala jsem od ní asi trochu víc. Celý příběh je vlastně jen o přemýšlení nad tím, co se mohlo stát a proč se stalo to, co se stalo. Mám asi radši takové knihy, které mají začátek, děj a konec :) Jinak je ale kniha čtivá (autor používá i nespisovná slova).

20.10.2017 3 z 5

Elsyino tajemství Elsyino tajemství Camilla Läckberg

Opět skvělé čtení. Kniha je plná zvratů a nečekaných událostí. Nejvíce jsem byla překvapená na konci při zjištění, kdo je Hans Olavsen. Jako obvykle se mi hodně líbily části z minulosti. Čtenář se díky nim může dozvědět i něco o 2. světové válce v severních zemích. Knihu od této autorky mohu znovu jen doporučit :)

17.10.2017 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Tato kniha se mi opravdu velmi líbila. Děj byl čtivý a napínavý až do konce. Líbí se mi především části v knize, které se odehrály v minulosti, jelikož to pak dává souvislost v přítomném ději. Musela jsem se hodně soustředit, jelikož v této knize je hrozně moc postav. Milovníkům detektivek (i ostatním) určitě doporučuji :)

15.10.2017 5 z 5

Ledová princezna Ledová princezna Camilla Läckberg

Knihu jsem objevila poprvé v knihovně mezi detektivka a řekla jsem si, proč ji nezkusit. Nejprve jsem se do ní nemohla začíst, myslela jsem, že ji ani nedočtu, ale okolo 150 stránky mě to začalo hodně bavit, děj začal být napínavý. Celkově se mi kniha líbila. Jsem ráda, že kromě vražd autorka popisuje i životy ostatních hrdinů. Jsem ráda, že jsem knihu přečetla - doporučuji :)

15.10.2017 4 z 5

Vlastní spravedlnost Vlastní spravedlnost Camilla Läckberg

Kniha se mi velmi líbila (ostatně jako všechny ostatní knihy od této autorky). Děj je poutavý, ale člověk se do knihy musí trochu začíst. Jediné, co bych knize vytkla, je, že bylo již okolo 200 stránky zřejmé, jak příběh skončí. Jinak určitě doporučuji přečíst.

15.10.2017 4 z 5

Noc na Karlštejně Noc na Karlštejně Jaroslav Vrchlický (p)

Knihu jsem četla jako povinnou četbu a musím říct, že mě celkem mile překvapila. Čekala jsem, že mě to nebude vůbec bavit, jelikož je to napsáno jako divadelní hra. Přečetla jsem ji ale za jedno odpoledne, celkem čtivá kniha. Akorát jsem při čtení narážela na tolik jmen, že jsem se občas v ději ztratila. Ale jako povinná četba - doporučuji.

15.10.2017 3 z 5