Sladké časy

Opal Plumsteadová možná není žádná krasavice, ale zato je velmi inteligentní. Je stipendistkou na soukromé střední škole a sní o studiu na univerzitě. Její sny se však náhle rozplynou, když jejího otce zavřou do vězení. Čtrnáctiletá Opal musí začít pracovat v továrně Fairy Glen, kde se vyrábějí sladkosti – ale zdaleka neprožívá sladké časy. Snaží se vyjít s ostatními dělnicemi, které si o ní myslí, že je namyšlená intelektuálka. Je zde však jeden člověk, kterého Opal bezmezně obdivuje: krásná a velmi důstojná majitelka továrny paní Robertsová, která Opal seznámí s legendární paní Pankhurstovou a jejími sufražetkami, bojovnicemi za volební právo pro ženy. A když se Opal sblíží s Morganem, synem paní Robertsové a dědicem továrny, zdá se, že se sladké časy konečně vracejí. Ale blíží se první světová válka, která její život navždy změní....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/242503/big_sladke-casy-1Fz-242503.jpg 4.694
Pro děti a mládež, Dívčí romány

Vydáno: , BB art

Opal Plumstead

Kniha Sladké časy

KajkaMicinka
06.11.2021

Kniha se mi ze začátku moc nelibíla, ale po chvilce jsem změnila názor. Můžu doporučit.

sadlo
23.03.2021

Výborné čtení. Pro dívky, maminky , babičky, tetičky. Pro čtenářky Malých žen, Táta Sekáč, Anna ze Zeleného domu....

_Anetka_
06.03.2021

Tato kniha mi byla doporučena kamarádkou. Knihu jsem si hned zamilovala! Příběh je naprosto úžasný. Konec knihy byl opravdu smutný a když jsem ji dočetla, tak jsem nad knihou ještě dlouho přemýšlela. Mohu jen doporučit. 5*/5*

minadolejsi
16.03.2019

Knihu jsem dostala od babičky k Vánocům. O této knize jsem nikdy nic neslyšela a tak jsem se do ní hned pustila. Ze začátku mi to přišlo psané "dětským" způsobem, ale později to bylo lepší. Kniha byla ke konci velmi smutná. Jestli nemáte rádi smutný konec, tak neotáčejte stránku. Určitě si od autorky pořídím další knížku. 4,5*/5*

Barik05
19.09.2018

Super, knihu jsem zhltla za chviličku.

Mirna
25.06.2018

Kniha je zvláštní. Zezacatku je psana velice detsky, ale konec je primo dechberouci. Autorku mam opravdu rada, jelikoz toto tema (o kterem kniha pojednava) je, dalo by se rict, ,,vazne”. Ovsem diky humoru a ruznym detailum mi to tak ani moc nepripadalo. Abych to shrnula. Pokud vahate zda si tuto knihu precist, urcite to udelejte. Moc ji doporucuji a dulezita rada: pockejte si az se ten dej rozjede. Potom se vam bude moc libit, a nebudete ji chtit spustit z ruky.

Lisa123
20.10.2017

Kniha Sladké časy je asi jedna z mých nejoblíbenějších od této autorky. Líbí se mi, jak je kniha napsaná - autorka dokáže vtáhnout čtenáře do děje. Úplně jsem se mohla vcítit do Opal, hlavní hrdinky. Kniha poukazuje na to, že v jednom okamžiku může být všechno úplně jinak a člověk se tomu musí postavit - přesně jako Opal v knize. Kniha je místy smutná (na konci), ale zároveň i veselá a plná překvapení. Velmi dobře se čte, přečetla jsem ji asi za dva dny :D Určitě doporučuji :)

lucie6716
11.10.2017

Četla jsem jako druhou knihu od této autorky na naléhání mé jedenáctileté dcery. Moc se mi nechtělo, ale už po prvních stránkách jsem se nemohla odtrhnout. Je to smutné, dojemné, přitom nesentimentální i zajímavé a poučné z historického hlediska (incident s pořezaným obrazem Venuše v londýnské Národní galerii se skutečně stal) - na konci jsem i já cynik zamačkávala slzu. A měla jsem velikou radost, že právě taková kniha se dceři líbí.