LiLinka LiLinka komentáře u knih

Spočítej hvězdy Spočítej hvězdy Lois Lowry

Je velmi zajímavé si představit tuto dobu z pohledu malých dětí, oproti všem ostatním knížkám popisujících toto téma. Doporučovala bych ji přečíst každému, zabere to max. 2 hodinky času.

15.02.2016 3 z 5

Asi jsem měla moc velké očekávání. Proto mě tato kniha zklamala a vůbec mě nebavila. Dočetla jsem ji, protože nerada knížky nechávám nedočtené. Nepřišlo mi nic vtipné a to je na přebalu hodnocená jako nejzábavnější kniha? :)

02.10.2014 3 z 5

Panoptikum bizarností Panoptikum bizarností Frederick Drimmer

Ačkoli kniha byla velice zajímavá, dávám nízké hodnocení. Přišla mi až moc obsáhlá a přecpaná informacemi. Kdyby autor vybral jen několik zajímavých lidí, možná by se to četlo lépe. Takto samé letopočty a tisíc informací ztrácí prožitek z knihy, alespoň pro mě.

24.08.2014 2 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Velice silný příběh, který donutí člověka přemýšlet... a pokud není bezcitný, tak ho dokáže i rozplakat. Není to obyčejný román z červené knihovny, má zvláštní sílu.

20.06.2014 4 z 5

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Silný příběh, ze kterého až mrazí... ať kvůli čisté lásce... nebo kvůli hrůzné době okupace.

22.01.2014 5 z 5

Betonová zahrada Betonová zahrada Ian McEwan

Velice zajímavá kniha, mám z ní smíšené pocity.. nadchla mě natolik, že se mi z ní chvilkami chtělo i zvracet.. je to opravdu velmi působivá kniha, která vás nenechá odložit ji dříve než u konce.

08.07.2013 4 z 5

Dušemrdi Dušemrdi Natascha

Od knihy jsem čekala víc, tudíž mě nijak nezaujala. Jsou daleko lepší knihy s touto tématikou.. popisování nechutností se stane po pár stranách nudností..

06.12.2012 2 z 5

Jehla Jehla Karel Žilák

Velice čtivá kniha, řekla bych, že patří společně s Pusinkou k těm lepším, co se týče drogové tématiky. :)

06.12.2012 5 z 5

Hamlet Hamlet William Shakespeare

Právě jsem ji dočetla. Jelikož jsem ji četla jako povinnou četbu, tak jsem si ze začátku říkala, jaká je to děsná nuda. Po pár stránkách jsem ale hltala další a další. Super. =)

10.03.2011

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Tato kniha mě zaujala. =) Ač to bylo poměrně krátké a strohé, velice zajímavé.

26.01.2011 4 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Tato knížka je pro mě ta nejlepší s toutou tématikou. =)

27.12.2010 5 z 5

Rodina pro začátečníky Rodina pro začátečníky Sarah Morgan

Příjemné čtení na léto, neurazí ani nenadchne. Přes dobrý začátek celkem nudný konec.

15.08.2023 3 z 5

Pohybový  vývoj  dítěte  s láskou a respektem Pohybový vývoj dítěte s láskou a respektem Zuzana Rybová

Jasně, stručně, přehledně a s láskou.

08.06.2023 5 z 5

Rockové tango Rockové tango Monika Wurm

Zajímavý netradiční román s nečekaným závěrem.

21.04.2023 4 z 5

Kontaktní rodičovství Kontaktní rodičovství William Sears

Věřit sobě a svému dítěti, blízkost a pochopení.

10.09.2022 5 z 5

Spánek miminek Spánek miminek Anna Růžičková

Kniha rozhodně dodá sílu a motivaci se nad spánkem miminka pořádně zamyslet a nastudovat si a vyzkoušet různé možnosti. Přehledné zpracování, četla jsem ve formě e-booku.

23.08.2022 5 z 5

Těhotenství laskavě, s respektem a prakticky Těhotenství laskavě, s respektem a prakticky kolektiv autorů

Velmi praktický e-book, který dokonce nabízí na svých stránkách Aperio ke stažení zdarma. Plno důležitých informací zpracovaných přehledně, s respektem a laskavě.

04.06.2022 5 z 5

Lhala jsem Lhala jsem Veronika Kašáková

Opět velmi otevřená zpověď Veroniky, nyní už ve fázi dospělé ženy a (v knize) nastávající maminky. Stále je v ní zakořeněná minulost "holky z děcáku", ale její cesta životem ji dovedla k pochopení a lásce k životu a hlavně sebe samé.

Každý si v knize najde právě to, co zrovna potřebuje. Odhaluje bez příkras své vzestupy i pády a ukazuje cestu, díky níž je teď tam, kde je... Rozhodně to není kniha na jedno odpoledne, stojí za to si ji dávkovat a popřemýšlet nad jednotlivými kapitolami.

16.04.2022 5 z 5

Snít znovu Snít znovu Mona Kasten

Na závěrečný díl pětidílné série bych čekala ještě o malinko víc. I tak mě ale příběh Jude a Blakea zaujal a četl se úplně sám, stejně jako všechny předchozí příběhy jejich kamarádů z Woodshillu v Oregonu, kam všichni kromě Jude chodí na VŠ. Ona se snažila v LA prosadit jako herečka, ale něco se pokazilo...

04.04.2022 4 z 5

Nebojte se Ameriky. Vyprávění nejen o záludnosti amerických záchodků, náboženství, historii a životě Indiánů Nebojte se Ameriky. Vyprávění nejen o záludnosti amerických záchodků, náboženství, historii a životě Indiánů Martin Gilar

I když je kniha již mírně neaktuální, je to zajímavý cestopis, který nenáročným popisem přiblíží USA, zejména život v Massachusetts. Bavilo.

08.03.2022 4 z 5