LilianVanRose LilianVanRose komentáře u knih

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Viděla jsem jako první filmové zpracování, které bylo užasné ale tohle předčilo veškerá má očekávání. Kniha je plna všeho lásky, boje, smutku a vyprávění se nám dostává od samotné smrti. Děkuji za tento příběh, neboť se cítím naplněna. Tahle kniha má všechno!

01.06.2019 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Stmívání je pro mne srdcová záležitost. Oddechovka, oproti filmu se člověk dostane více do děje a sblíží se s postavami mnohem lépe.

22.01.2019 5 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Jako první musím dát obrovské plus za ilustraci, která při čtení knihy dodává své kouzlo.
Upřímně mám trochu po dočtení této knihy rozporuplné pocity, neboť nevím trochu co si o tom myslet. Jeví se jako deník, psychologické sezení, posezení s kamarádkou u vína... Je to první kniha snad u které se cítím dost zmatená. Není špatně napsaná ale chvilkama se tam člověk ztrácí. Popsala bych ji jako černá a bílá. V hlavě mi zůstává pouze ,,Miluji svůj život,,. Nejspíš to byl záměr ale z knihy mi do paměti moc neutkvělo. Aňu mám ráda jako herečku proto mne tato kniha velmi zajímala ale musím říct že mne upřímně nenadchla.

05.12.2018 2 z 5

Všechno nejlepší, Anno Všechno nejlepší, Anno Petra Jirglová

Tak tohle bude jedna z mých srdečních záležitostí.
Kniha má prostě všechno!
Dlouho jsem se tak upřímně nezasmála u knihy.
Příběh vás velmi rychle pohltí, vy budete jen hltat stránku za stránkou a doufat že to s Annou zas tak zlé snad nebude, nebo?!
Je to úžasná oddechovka v této uspěchané době.

11.01.2021 5 z 5

Slunce zapadá na východě Slunce zapadá na východě Věra Nosálová

Je to má osobní bible. Už ji mám přečtenou několikrát a pokaždé se mi u ní objeví nové poznání, v mém osobním životě. Kniha je kouzelná a dostane se do ruky těm co to potřebují. Děkuji moc za tuto překrásnou knihu!

01.06.2019 5 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

K této knize od Ivanky jsem se dostala úplnou náhodou. Nelituji. Měla jsem ji přečtenou jedním hltem. Velmi se mi líbilo jak moc upřímná je tato osůbka. Některá svá tajemství si ponechává pro sebe ale o co se podělí, je pohlazení na duši. Jelikož si procházím podobnou situací, tak jsem se musela opravdu od srdce smát. Rozhodně plánuji do budoucna další přečtení knihy od této autorky/herečky a hlavně dámy s velkým srdcem!

28.05.2019 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nemám slov ♥

09.08.2014 5 z 5

Tak padne náš svět Tak padne náš svět Megan Crewe

Kniha mne velmi nadchla. Ze začátku jsem se malinko lekla toho že to postava píše jako deník ale nebyli jsme o nic ochuzeni. Napínavý děj kdy se bojíte o postavy které Key poznala vás nenechají v klidu. Maličko ta zaláskovanost mě tam štvala. Ale nebudu nic vyčítat přeci jenom naší postavě je 16let. Knihu bych možná nechala pouze jednu mám ráda otevřené konce ale druhý díl si určitě ráda pořidím.

14.10.2015 4 z 5

Aréna jedna - Otrokáři Aréna jedna - Otrokáři Morgan Rice

Na knihu jsem narazila náhodou. Ze začátku se mi děj velice líbil když byla hrdinka sama v lese pouze se sestrou. Trochu mi to připomínalo moje tajné dětské sny bez dospělích, bohužel kniha se velmi rychle zvrtne a čtenář má opravdu problémy se vyznat v ději. Souhlasím s ostatními uživatelkami že hrdinka je nejspíše superman a umí všechno možné. Chápu že v jejích podmínkách vás to donutí ale připomíná mi to trochu takové ty typické americké filmy :D Hlavní hrdinové všechno umí i když se s tím setkali poprvé :D Druhý díl se mi ani moc nechce číst rozhodně za to nebudu investovat.

29.09.2015 2 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Kniha je prostě kniha :3 kdybych ji nečetla bylo by to pro mě asi lepší protože z filmu jsem byla hodně zklamaná :( Knihu jsem přečetla jedním dechem. V ději jsem sem trochu místy ztrácela ale rychle se vrátíte zpátky. Trochu mě štve že je to pořád zahlceno otázkami. Možná trochu i reklamní tah na další díl kdo ví?!
Třetí díl jsem ještě nečetla ale těším se a doufám že nebudu zklamaná :)

29.09.2015 5 z 5

Rezistence Rezistence Veronica Roth

Knihu jsem měla už jednou rozečtenou a dočetla jsem ji. Teď během pár dnu jsem ji zhltla ale dávám nižší hodnocení. Konec mě hodně zklamal. Už od půlky knihy jsem se bála aby s toho paní Rothová neudělala nějakou ohromnou blbost... Škoda

23.09.2015 3 z 5

Pronásledovaná Pronásledovaná Kristin Cast

Souhlasím knihy jsou takové neustále pořád nahoru dolů,nahoru dolů...jak se Zoe osočuje že je dě*** mě už opravdu někdy přijde k smíchu a to co udělala s Lorem, to teda můj rozum nechápe. No autorčina dcera teda musí být pěkný kvítko když knihu píše s její pomocí aby viděla jak se chovají ,,pubertální,, dítka :) :D Jinak další díly si určitě plánuji pořídit ale to jen z důvodu toho abych věděla jak to dopadne. Rozhodně tedy je to dobré čtivo ale není to úplně na prvním místě.. bohužel... a to se to od prvního dílu tak hezky rozvíjelo... myslím si že už to jen zbytečně prodlužuje...

23.04.2014 3 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Úžasná kniha... krásné pohádky !!

03.03.2014 5 z 5

Katka Katka Michael Třeštík

Člověk si prostě uvědomí jak silné je lidské tělo.
Kniha je vedena rozhovory, některé se objeví i v dokumentu, jsem ráda za nové poznatky, například co se týká dětství Katky.
Shrnula bych její život jako cestu tam a zase zpátky.
Fotky jsou nádherné a velmi silné.

07.02.2021 4 z 5

Vzestup draků Vzestup draků Morgan Rice

Škoda, škoda... knihy od této autorky jsou prostě šílené. Jak již bylo zmíněno níže, přijde mi to jako Google překladač :D Nehledě na to že je hlavní postava superhrdina s vlkem, kam se hrabe Superman! Umí všechno superrychle a superdokonale a už xkrát se mi honilo hlavou, zda-li si na tom autorka nevybíjí nějaké své komplexy mít všechno dokonalé. Děs běs!!

14.05.2019 odpad!

Nový měsíc Nový měsíc Stephenie Meyer

Tento díl moc oddechovka není. Soucítila jsem s Bellou a zároveň byla naštvaná jak to bylo s Jacobem. Bylo mi ho líto, jako náplast super ale první zmínka o upírech a hned šel stranou. Jsem moc ráda že jsem se rozhodla začíst do ságy,neboť díky knihám se člověk dozví dost věcí, které prostě ve filmu chyběli. Rozhodně nelituji !

22.01.2019 5 z 5

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Miluji, mohu ji číst stále dokola! Tenhle typ ,,deníků,, mne prostě baví!

28.08.2017 5 z 5

Staré dobré časy Staré dobré časy Robert Kirkman

Netřeba slov... Nejradši bych všechny komiksy nacpala do jedné knihy :3

09.08.2017 5 z 5

Sanctum Sanctum Madeleine Roux

Rozhodně nelituji že jsem se rozhodla k druhému dílu. Za mě o dost lepší než první díl stále se něco dělo, pro někoho jen menší detaily mne to však velmi nadchlo. Druhému dílu dávám tedy 5* a nemohu se dočkat na poslední díl. Ale upřímně takto bych to už nechala...
P.S. : Přislo mi trochu jakoby trojice byla z Harryho Pottera :D

08.08.2017 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Do ruky se mi dostala čistě náhodou tato kniha a po přečtení krátkého kousku jsem si řekla že mě to sakra bude bavit... No dávám nakonec pouze 4* . Líbilo se mi že nás pomalu děj vtahával do sebe, místy nás nechal lehce odpočinout ale moc dlouho jsme nečekali. Z konce jsem malinko zklamaná ale nechci dělat spoiler a tak sami uvidíte, třeba vás to zrovna za srdce chytne. Druhý díl si přečtu spíše ze zvědavosti k hlavím postavám a k tomu jak se jejich život vyvýjí dále... Za mne by opět bohatě stačil první díl...

03.08.2017 4 z 5