LilianaFalcon LilianaFalcon komentáře u knih

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Za mě tedy tak 3 a 3/4 hvězdičky. Vím, že bych měla zaokrouhlovat nahoru a dát teda 4, ale... Trochu mě zamrzelo, že když už se v příběhu objevilo propojení s Winterem z knihy "S hlavou v oblacích (pejru)", že tam toho nebylo trochu víc.

Jinak se mi to samozřejmě líbilo, bylo to čtivé, hezké, úsměvné, takové ze života, ale po Bavettových mi to připadá jako velký krok zpět.

28.01.2015 3 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

První čtvrtina byla úžasná. Vtáhla do děje, četlo se to jedna báseň, několikrát jsem se přistihla, jak se uculuju, pak mě to začalo lehce nudit. Styl vyprávění, který mi připadal tak originální, bohužel omrzel a až do konce tomu prostě chyběla šťáva.
Když už je to bez děje, byla bych ráda za vtipné chytré průpovídky, poznámky, cokoliv, co by příběh ozvláštnilo; prostě přesně to, co bylo na začátku.

PS: A Park je fešák, kde všichni vzali, že je tomu naopak?

22.01.2015 2 z 5

Večeře s vampýrem Večeře s vampýrem Abigail Gibbs

Po dlouhé době knížka, ve které mi upíří postavy "nepijí krev" ;-)
Jen mi přijde, že buď měly být úseky z Kasparova úhlu pohledu dějově zajímavější nebo úplně vynechané.
Takhle mi přišla kniha moc tlustá (a to já tlusté knihy ráda!) na to, že se tam skoro nic nestalo. A na to jaké to nabralo ze začátku obrátky, se to pak strašně zaseklo.

10.01.2015 3 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Já snad četla jinou knihu než všichni ostatní.
Neříkám, že to nemělo vtip a nápad, ale pro mě to bylo zdlouhavé s mnoha vyumělkovanými zvraty.

SPOILER:
A vám Sofie nepřišla zlá od začátku? Zahleděná sama do sebe, co každým opovrhovala? A Agáta hodná spokojená a vděčná?

10.01.2015 2 z 5

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Skoro se za své *** hodnocení stydím, měla bych dát spíš **, protože...
Ze začátku to bylo fajn, dostávala jsem se do děje a říkala si, že pokud to bude gradovat, tak to na těch **** až ***** dosáhne, ale...
Ono to negradovalo, spíš naopak. I styl začal být nudný, postavy nezajímavé... takové moc povrchní. Mám radši, když je aspoň jedna postava pořádně rozpracovaná.
A konec?! Za mě hrůza.
Jen protože mám autorku ráda, dám šanci i druhému dílu.

02.01.2015 3 z 5

Mrazení Mrazení Maggie Stiefvater

Bomba, bomba a ještě jednou bomba.
Styl psaní, odvíjení příběhu? Doopravdy mě to dostalo.
Aneb i vlci můžou být zajímavé téma :-)

02.01.2015 5 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

Opravdu milé překvapení, vůbec jsem netušila, že je tahle kniha na světě.
Líbilo se mi, jak se tam stále něco dělo a autorka ze všeho jen nedělala obrovské záhady a překombinované zápletky. V podstatě mě nakonec nadchla jednoduchost s jakou se přistupovalo k řešení situací.

01.01.2015 4 z 5

Jestli zůstanu Jestli zůstanu Gayle Forman

Jak začíná být mým dobrým zvykem, hodnotím spíš Aj verzi.
1. díl? lehce podprůměrný... dokonce bych řekla, že film byl lepší, než předloha...
Prostě tomu něco chybělo... zajímavé téma... hezky rozpracovaná minulost a "duchařina?"
Dokonce chápu to její složité rozhodování, ale určitě by to šlo napsat zajímavěji.

Ale počkejte si na pokračování!!! :-D pak už jedničku zatracovat nebudete ;-)

Miluju, když mě něco překvapí, a to 2. díl rozhodně udělal... Jen už by ho někdo mohl zařadit do edičního plánu....

24.12.2014 3 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Na to jak měli být chytří, mi oba přišli dost hloupí a slepí. I když... to mají být vlastně "patnáctiletá děcka", tak co já vím? ;-)
Zvraty u tohohle žánru bych ocenila aspoň trochu překvapivé...

Ale vtáhlo mě to do děje, bylo to čtivé a určitě budu pokračovat dalším dílem.

24.12.2014 4 z 5

Svůdné nebezpečí Svůdné nebezpečí Wendy Higgins

Bohužel mě ani 2. díl nepřesvědčil... fakt jsem se snažila pochopit, co se Vám všem na tom líbí, ale ani příběh ani styl psaní mě prostě nijak nedostaly. A přitom bych fakt chtěla, aby se mi to líbilo...

21.12.2014 2 z 5

Jsem roztříštěná Jsem roztříštěná Tahereh Mafi

Bomba, bomba a ještě jednou bomba! Takovejch recenzí, takovejch superlativ... Tak strašně moc jsem se na tu knihu těšila a o to víc jsem se pak bála, že budu zklamaná...
Nebyla jsem zklamaná ani trochu. Naprosto zbožňuju vyškrtávání vět. Toho, co si Juliette pomyslí, protože ví, že takhle by přemejšlet neměla a tak to nahradí tím, jak by to cítit měla. Prostě super!
Konečně zase jednou něco z post-apokalyptických děl, co stojí za to číst. Takhle nadšená jsem naposledy byla z prvního dílu Hunger Games a Divergent :-)

13.12.2014 5 z 5

Amy a Roger: Na cestě Amy a Roger: Na cestě Morgan Matson

Já teda nevím, ale za mě je ta 5. hvězdička právě díky konci.
Klasický: "A žili spolu šťastně až do smrti," mi prostě k jejich road tripu nesedí. Vlastně celkově k tématu knihy.
Hrozně rychle jsem se začetla a nechala se unášet společně s Amy a Rogerem. Hlavně jsem si je oba fakt zamilovala, což se mi moc často nestává, většinou mi aspoň jeden z aktérů leze krkem ;-)
A proč jsem chtěla dát "jen" 4 hvězdičky? Ve 3/4 mi přišlo, že se to začíná dost vléct.

10.12.2014 5 z 5

Únos čtvrté princezny Únos čtvrté princezny Julia Golding

Nečekaná překvapení. Po dlouhé době opravdu čtivá dobrodružná knížka.
Byla jsem napnutá, hodně jsem se nasmála a strašně jsem princezně s princem fandila :-)
Chtělo by to víc takových počinů :-) Myslím, že by se to mohlo líbit těm, co mají rádi Cinder od Meyerové.

09.12.2014 5 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Čtivá romantická a hodně naivní oddychovka. Nečekejte žádnou hlubokou psychologii. Jen reality show ve stylu "milionář hledá manželku."
Vím, že 4 hvězdičky jsou divný, vzhledem k tomu, že nemám ráda trojúhelníky a holky, co se neumí rozhodnout :-D, ale já se celou dobu, co jsem četla, tak přitrouble uculovala, že si to ty 4 hvězdičky prostě zaslouží.

Všechny díly jsem přelouskala anglicky ;-)

09.12.2014 4 z 5

Prvních 100 Prvních 100 Kass Morgan

Moc dobře nerozumím tomu nadšení.
Pro mě tam bylo příliš "hlavních" postav, příliš motivů, příliš nakousnutých problémů, příliš náhledů do minulosti... všeho příliš. Jen ten děj mi tam tak nějak chyběl ;-) A konec mě zklamal ze všeho nejvíc, protože přesně "to" jsem celou dobu od autorky čekala. Jsou knihy u kterých chci konec, který předpokládám, a knihy, u kterých mě tak akorát naštve. Tohle je přesně ten druhý případ.
Kdyby to celé bylo o Clarke a Wallesovi, tak by to bylo super. Druhou knihu pak udělat o jiných dvou postavách a třetí zase o dalších, ale takhle...
Je fakt, že jsem se rychle začetla a celkově to slupla, jak malinu. Jen to se mnou prostě nic neudělalo.

09.12.2014 2 z 5

Škoda, čekala jsem víc. Zajímavé to bylo, četlo se to hezky, ale nějak mě ten příběh prostě nepohltil. Něco tomu prostě chybělo.

03.12.2014 3 z 5

Konečná volba Konečná volba Christie Craig

Dala bych i 4 hvězdičku, protože tuhle sérii mám opravdu ráda, ale Kylie mi většinu knihy strašně lezla na nervy! ;-)

03.12.2014 3 z 5

Procitnutí Procitnutí Lisa McMann

Četla jsem ji anglicky a fakt se mi to líbilo. Propadání se do něčích snů? Konečně něco jiného než upíři, duchové nebo andělé ;-)

02.12.2014 4 z 5

Jednou ano, dvakrát ne Jednou ano, dvakrát ne Cylin Busby

Strašně moc jsem se na tuhle knížku těšila a i když mě dost zklamala, tak se nedá popřít, že mě zajímala až do úplného konce.

02.12.2014 4 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

Konečně něco, z čeho se nevyklubala trilogie :-D Za to je ta čtvrtá hvězda ;-) Jinak bych dala tři, protože to sice bylo zajímavé, ale od příběhu jsem se dokázala utrhnout úplně snadno.

29.11.2014 4 z 5