Lil30 Lil30 komentáře u knih

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Podle anotace jsem se těšila na knihu o životě autorky, ale dostal se mi spíše popis historických událostí, které její život samozřejmě nesmazatelně ovlivnily. Byly na můj vkus dost obšírně popsané. Na druhou stranu jsem si znova oživilla, co vše vedlo k válce a zašla nad tím, jak se všechny mocnosti nechaly oklamat a co si nalhávaly, aby udržely mír za každou cenu.
Je pravda, že jsem se více zaměřila na části týkající se její rodiny a Terezína, které byly zajímavě popsány.
Knihu jsem objevila díky Čtenářské výzvě a nelituji, že jsem si ji přečetla.

03.08.2018 3 z 5

Zvuk slunečních hodin Zvuk slunečních hodin Hana Andronikova

Kniha byla úžasná, dlouhou dobu jsem něco takového nečetla, i když mi na začátku chvíli trvalo, než jsem se zorientovala v postavách. Líbilo se mi propojení několika časových rovin. Zvláště Indie se mi líbila se všemi zvyky, tradicemi a s popisy cest a všeho, co navštívili. Střídání postav mi nevadilo, díky tomu měl příběh jiný rozměr. Ale musím se přiznat, že jsem rychleji přeletěla pasáže z fronty, chtěla jsem co nejdříve zjistit, jak pokračoval příběh Toma i Ráchel, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Několikrát jsem si říkala, co by se stalo, kdyby zůstali v Indii, kdyby jí pak nepřevezli a pak následovala další kdyby a kdyby, to by byl zase ale jiný příběh.
Četla jsem více knih s tématy koncentračních táborů, ale pokaždé mě z toho mrazí v zádech a říkám si, jak se taková zvěrstva mohla stát a doufám, že se nikdy opakovat nebudou.
Hodně krát jsem žasla nad tím, jak dokonale a uvěřitelně dokázala autorka vše vykreslit, jako kdyby to zažila ona sama.

30.06.2018 5 z 5

Egomaniak Egomaniak Vi Keeland

Na knihu jsem narazila náhodou ve chvíli, kdy jsem si potřebovala oddychnout od těžších žánrů, a to splnila. K tomu byla i vtipná, ale stejně mi tam něco v příběhu chybělo, takže strháván hvězdičku.

18.06.2018

Má noc je tvůj den Má noc je tvůj den Melanie Rose

Knihu jsem si před delší dobou koupila v Levných knihách a docela dlouho ji odkládala. Až teď sem ji znova objevila a určitě přečtení nelituji. Neměla jsem žádná velká očekávání a byla jsem velice mile překvapena. Příběh sám o sobě plynul, kniha se příjemně četla a nemola jsem ji odložit. Zpočátku jsem Lauren nesnášela kvůli přístupu k dětem, manželovi a nechápala jsem, jak některé věci mohla udělat, až později jsem, po objasnění, vše pochopila. Čekala jsem, jak se autorka popasuje s koncem a znova jsem byla mile překvapena. Jen to na mě bylo docela dost rychlé a pro mě useknuté. U knihy jsem si skvěle odpočinula a jistě ji doporučuji přečíst.

01.06.2018 5 z 5

Ztracená manželka Ztracená manželka Alyson Richman

Čím více čtu knih s takovým těžkým tématem, tím více si vážím všeho, co mohu mít. Jen mě mrzí, že na mě kniha nezapůsobila tak moc, jako Hana od Mojšnarové, nebo V šedých tónech, i když ta se týkala gulagů. Nebo je to tím, že jsem přečetla více takových knih za sebou? Ale i tak mě jejich utrpení velice zasáhlo a doufám, že se již nikdy nic takového nebude opakovat, nikdy nesmíme zapomenout...

29.05.2018 4 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Silný příběh, u kterého jsem nejednou stírala slzy a mrazilo mě v zádech. Kolik si toho zažila, aby se z ní stál jen stín dívky, kterou bývala. Nemuselo se to možná stát, kdyby svého milého již dříve prohlédla...Jedno rozhodnutí vedlo k druhému a nedalo se to zvrátit. Kniha mě prostě dostala a jistě se k ní jednou vrátím.

18.05.2018 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Kniha byla nádherná, Anna byla velmi silná dívka, která neměla odmalička život jednoduchý, osud jí házel klacky pod nohy, ale ona stále věřila na lepší zítřky. České knihy často nečtu, ale tahle byla neskutečná, jistě se k ní časem vrátím.

13.05.2018 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Kniha se mi líbila, a třebaže jsem Oveho moc nemusela, časem jsem si jej oblíbila. Z morouse se stal srdečný a milý chlap, který v něm dávno dřímal, jen je škoda, že se to nepovedlo dříve jeho ženě, která v něm tyto kvality viděla již dávno. Konec byl dojemný, určitě ji doporučuji přečíst. Další knihy od autora jsem zatím nečetla, ale jistě se do nich časem pustím.

06.05.2018 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

O gulazích jsem slyšela, ale nikdy jsem o nich nečetla. Z celého příběhu mi bylo do pláče a běhal mi mráz po zádech. Tuto knihu by si měli přečíst všichni, abychom nezapomněli, jaká zvěrstva se těmto lidem stala, a aby se to již neopakovalo. Chybělo jim to základní, co my považujeme každý den za samozřejmost.

24.04.2018 5 z 5

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Věřím, že na knihu ještě dlouho nezapomenu, zasáhla mě a budu o ní hodně přemýšlet. Každá postava měla pohnutý osud, něco hrůzného si zažila a doufala, že WG pro ni bude cestou k vysvobození, která se ale změnila v pravé peklo a znamenala tolik zmařených životů. Hlavně dětí, které měly celý život před sebou.
Líbilo se mi vyprávění z více pohledů, kniha tak získala širší rozměr a náhledli jsme do světa každé z postav.
Jsem si jistá, že si přečtu i další knihy od této autorky.

18.04.2018 5 z 5

Do Poklidné modři Do Poklidné modři Veronica Rossi

Lepší ukončení jsem si nemohla přát, četlo se to samo. Jen konec mohl být více rozepsaný, přišel mi trochu useklý. Jinak ale utorka dokázala krásně popsat pocity všech postav, díky tomu jsem se do nich dokázala skvěle vžít. Jistě se k celé sérii ještě někdy vrátím.

16.04.2018 5 z 5

Cesta věčnou nocí Cesta věčnou nocí Veronica Rossi

Překlad knihy byl zase špatný a nechápu, že si na to nakladatelství nedalo znova pozor. A je pravda, že se mi nestalo poprve, abych narazila na sérii s tolika chybami...Na druhou stranu se mi kniha líbila, i když druhé díly kolikrát za moc nestojí, tento je ale výjimka. Doufám, že i další pokračování bude skvělé a snad bez chyb...

09.04.2018 5 z 5

Pod nekonečnou oblohou Pod nekonečnou oblohou Veronica Rossi

Jak je zmíněno přede mnou, překlad stojí za zlámanou grešli, ale námět je skvělý. Autorka dokázala vymyslet něco nového, co funguje a skvěle to poskládala do úžasného pribehu. Postavy mi ožívaly před očima, vžívala jsem se do jejich situace a nedokázala se odtrhnout, než bylo dočteno. Vím, že na knihu jen tak nezapomenu. Těším se na další díl.

08.04.2018 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Nějak nevím, co si o této knize mám myslet. Půlka se mi líbila a druhá ne. Námět byl zajímavý a příběh krátký, takže jsem jej přečetla rychle. Ale na druhou stranu se v knize moc věcí neudálo. Přišlo mi, že než vše začalo, byl konec. Nejspíše se k ní nevrátím, jen si ji zařadím do Čtenářské výzvy (díky které jsem ji taky našla) a třeba si někdy vzpomenu, že jsem ji četla.

27.03.2018 3 z 5

Oceán na konci uličky Oceán na konci uličky Neil Gaiman

Na knihu jsem narazila minulý rok díky Knižní šifře a po přečtení mě mrzí, že jsem se k ní dostala až teď. I jako dospělá čtu ráda fantasy a tato byla krásně vykreslená, vše jsem postavám věřila a líbila se mi rozdílnost nahlížení dospělých a jeho jako dítěte. Od autora jsem toho zatím více nečetla, ale určitě to brzy napravím.

23.03.2018 5 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Skvěle zakončena série, obě autorky to prostě umí. Celou sérii jsem přečetla během chvilky, byla napínavá, příběh promyšlený a měla spád. Určitě jsem ji nečetla naposledy. A tak docela by mě zajímalo, jak to je s Eastem a která ho dostala

17.03.2018 5 z 5

Prokletý princ Prokletý princ Erin Watt

U více sérií se mi stalo, že po první knize byly další díly slabší, ale u této série to neplatí. Kniha mě bavila stejně, Reed byl úžasný a Easton měl pořád super hlášky. A navíc po tom překvapivém konci se ještě víc těším na další díl.

14.03.2018 5 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Nechápu, proč jsem tuto knihu takovou dobu odkládala. Brzy jsem se začetla, stránky jen utíkaly a najednou jsem byla na konci. Navíc byl děj jiný, než u dalších knih podobného ražení. Ella mi byla hned sympatická, líbilo se mi, že si jen tak nenechala nic líbit a nedala se zastrašit. Krásně jsem si u toho odpočinula a jsem zvědavá na další díl.

09.03.2018 5 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Mrzí mě, že tohle musím napsat, ale tenhle díl mě opravdu zklamal. Cizinka byla skvělá a přečetla jsem ji během chvilky, Vážka už se trochu táhla, ale i tu jsem dočetla, protože druhá půlka byla super. Avšak toto ne. První půlka se ještě dala, ale poté to na mě bylo již moc překombinované, vše stále dokola a pořád jsem kontrolovala, kolik stran zbývá do konce. Mám ji rozečtenou víc jak měsíc a předpokládám, že tak i zůstane. Seriál mě dokázal zaujmout víc.

06.03.2018 1 z 5

Hodnej kluk Hodnej kluk Elle Kennedy

Kniha se dost podobá předchozí sérii, ale ta byla ještě o kousíček lepší. Jinak jsem se ale hned začetla, postavy se hezky škádlily a zasmála jsem se. Co víc si přát? Jsem zvědavá, jestli druhý díl bude ještě lepší.

05.03.2018 4 z 5