likaf likaf komentáře u knih

Konec kruhu Konec kruhu Tom Egeland

Skvělééé. Začínám druhý díl. Doufám, že bude stejně dobrý. Knihu jsem četla jedním dechem. Nutí mě stále přemýšlet o tom jak je to v té Bibli psané. Myslím, že mě to donutí si ji otevřít...

07.11.2016 5 z 5

Porodní bába z harému Porodní bába z harému Roberta Rich

Stejně čtivé jako první díl. Přečteno za chvilku.

31.10.2016 5 z 5

Porodní bába z Benátek Porodní bába z Benátek Roberta Rich

Četla se velmi dobře. Ze začátku trošku zdlouhavé, ale jak se děj rozběhl, bylo přečtení otázkou jednoho dne. Chystám se na druhý díl.

13.10.2016 5 z 5

Tajemství porodní báby Tajemství porodní báby Sabine Ebert

Hodně rozvláčněně napsané. Nemá to moc tempo. Přečetla jsem první díl a do dalších asi hned nepůjdu. Třeba se k Martě časem vrátím.

26.09.2016 5 z 5

Vrahova modlitba Vrahova modlitba Ariana Franklin (p)

I tento díl se mi četl skvěle. Zhltala jsem ho za 2 dny. Autorka ho mohla nepatrně protáhnout o cestu zpět. Je mi líto, že už není další pokračování příběhu báječné Adélky.

06.09.2016 5 z 5

Relikvie mrtvých Relikvie mrtvých Ariana Franklin (p)

Třetí díl byl zatím nejlepší. Přečetla jsem ho jedním dechem. Jdu na čtvrtý.

31.08.2016 5 z 5

Labyrintem smrti Labyrintem smrti Ariana Franklin (p)

Druhý díl se mi líbil víc než první. Daleko poutavější.

29.08.2016 5 z 5

Vykladačka smrti Vykladačka smrti Ariana Franklin (p)

Do poloviny knihy jsem si myslela, že ji snad ani nedočtu. Nějak jsem se nemohla dostat do děje. Až ke konci jsem se pořádně začetla. Zkusím další díl.

22.08.2016 5 z 5

Robin Druhý a jeho rodina Robin Druhý a jeho rodina Zdena Frýbová

Druhý díl rozhodně nemá na původního Robina.

01.08.2016 5 z 5

Robin Robin Zdena Frýbová

Když jsme si pořídili našeho prvního foxteriéra, doporučila mi kamarádka tuto knihu. Všechno co autorka napsala je pravdivé a popsané situace každého majitele foxíka potkají. Musela jsem některé pasáže opakovaně předčítat manželovi nahlas. A celou knížku jsem se nahlas smála. Je prostě neskutečně veselá - stejně jako rasa foxterier

01.08.2016 5 z 5

Hořící kříž 2 Hořící kříž 2 Diana Gabaldon

Nemohla jsem knihu sehnat. Nakonec ji zakoupila knihovna. Chyby v překladu jsou trochu nepříjemné. Ale děj skvělý. Jenom škoda, že v ČR je to poslední vydaný díl. Doufám, že se dočkám i dalších dílů. Rozhodně stojí celá série Cizinka za přečtení. Donutila mě vyhledat si nějaké doplňující informace z historie a zeměpisu.

Hořící kříž 1 Hořící kříž 1 Diana Gabaldon

I tento díl jsem měla přečtený velmi rychle. Napínavé, čtivé, dokonalé.

Bubny podzimu Bubny podzimu Diana Gabaldon

Napínavé, čtivé. Prostě vynikající. Autorka vše popisuje tak dokonale, že při čtení mi běží před očima film...

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Neskutečně napínavé. Přečetla jsem ji během pár dní a už se těšila na další.

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Vynikající. Člověk se nemůže odtrhnout od knihy.

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Po odvisílání seriálu jsem si našla knížku a byla jsem prostě nadšená. Co dodat.

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Předcházející díl byl lepší. Dočetla jsem spíše ze slušnosti-připadalo mi to stále stejné.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Humorně napsané. Docela mě to pobavilo. Deník kastelána byl podstatně lepší.

29.07.2016 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Moc se mi kniha líbila, dobře se čte. Je to jednodechovka.

29.07.2016 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Ze začátku jsem i myslela, že to snad ani nedočtu. Nějak jsem nechápala souvislosti. Ale pak jsem se nemohla od knihy odtrhnout.

29.07.2016