LibraryGirl LibraryGirl komentáře u knih

Panství Edenbrooke Panství Edenbrooke Julianne Donaldson

Je to nádherný a něžný příběh, který mě pohladil na duši. Marianne a Philipa si jednoduše zamilujete. Doporučuji a hned se přimlouvám za vydání dalších knih od této autorky.

12.06.2017 5 z 5

Stačí jen dotyk Stačí jen dotyk Colleen Oakley

Příběh je tak jemný, něžný a tak hezky poklidně plyne. Jubilee nám odkrývala svou osamělost a touhu zkusit žít jinak. Držela jsem jí palečky, aby jí to vyšlo. Ale Eric měl taky svoje problémy, které musel řešit. A i když by se to zpočátku zdálo neuvěřitelné, jak si mohou rozumět taková stvoření jako dívka s alergií na lidi a rodičovský antitalent, jde jim to spolu pěkně. Stylem psaní mi to připomínalo knihy Terapii láskou od Matthew Quicka a Než jsem tě poznala od Jojo Moyesové. Rozhodně je to nádherná kniha, která stojí za přečtení.

30.05.2017 5 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Opět skvělá reklama, ta dělá prostě hodně. Nevadilo mi, že autorka nepřišla s novým neotřelým námětem, ten je jednoduchý. Co mi vadí na příběhu, tak to je jeho zpracování. Psala několikrát o tom samém (viz únos), točila se neustále v kruhu a já jako čtenář bohužel s ní. Dějová linka se nikam neposouvala. Postavy byly pro mě neuvěřitelné, neživé. Knihu jsem několikrát odložila, ale chtěla jsem vědět, jak to dopadne a jak na tom bude malá Cora. Konec radši ani nekomentuji. Kdyby měla kniha víc stránek než měla, tak už leží v mé knihovně zapomenutá a zanesená prachem navždy už po několika málo stránkách, takto jsem ji aspoň dočetla, ale byl to boj neprohodit ji oknem. Velké zklamání.

07.05.2017 3 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Ten příběh je neuvěřitelně ohraný, ale tak hezky se to čte:-). Musím říct, že tady už Hardin nebyl takový nesnesitelný chlapík. Chvílemi jsem si ho docela i oblíbila. Dala jsem na jeden zátah všechny tři díly a jsem moc zvědavá na další, už aby tu byl! Hned jak vyjde, tak se na něj vrhnu:-)

02.11.2016 5 z 5

Jednou tě najdu Jednou tě najdu Carrie Elks

Je to prostě romance ze současnosti, o tom žádná, ale tak pěkně napsaná, četlo se to samo. Příběh mě pohltil. Byla jsem zvědavá, jestli se vůbec někdy dají Richard a Hanna dohromady. Ze začátku mi jen trošku trvalo, než jsem se začetla, ale pak už to byla brnkačka. Chvílemi mi to připomínalo příběhy od S. Youngové nebo S. Kinsella. Akorát mě překvapil velmi dlouhý epilog, ale jinak doporučuji. Knížka mi dala přesně to, co jsem od ní chtěla. Zapomenout na všední starosti a odpočinout si u romantického příběhu. Doporučuji:-)

19.10.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Ano, tak to sedí. Takže hned na začátku musím říct, že se to četlo celkem dobře, ale na mě tam bylo velmi málo dialogů. Je to spíš o pocitech hlavních hrdinek. Po otevření knihy jsem byla docela překvapená a musela jsem si zvyknout na styl psaní. Ale jakmile jsem si zvykla na ten jiný styl, musela jsem přeskakovat, začalo mě to prostě nudit. Styl se totiž vůbec neměnil a já už sama odhadovala, co všechno mi hlavní postava řekne. Stačilo trošku pozměnit vyprávění a hned by celý „román“ dával lepší smysl, víc by čtenáře bavil. Postavy se totiž měnily, ale psaní zůstávalo stejné. Vadilo mi, že se jedná jen o malé střípky ze životů Rebeky nebo Aleny (příklad několika postav). Autorka asi chtěla napsat povídky, ale stále chtěla zachovat dojem většího celku. Je to jako když jen nakukujete do oken a to ještě přes sklo, ale pokud to mělo splnit tento smysl, tak potom ano. Ale pro mě to nebylo úplně to pravé. Co mě tedy docela mrzí je, že jsem si nemohla oblíbit ani jednu hlavní postavu. Každá z těch žen měla prostě svoje dobré i špatné stránky. Kdyby to vycházelo jako krátká povídka v časopise, nezlobila bych se. Ke konci čtení mi to trošku připomínalo telenovelu. Je to taková česká telenovela, každý s každým. Tato kniha uspokojí spíš někoho, kdo má rád kratší úseky a nemá moc času na čtení. Za mě prostě průměr – 3,5*, po dalším dílku autorky asi nesáhnu, uvidíme v budoucnu. A ještě jsem během čtení měla chuť na bábovku, protože v každé „kapitole“ se objeví slovo bábovka:-)

16.10.2016 3 z 5

Touhy Touhy Táňa Keleová-Vasilková

Po přečtení příběhu Co to bude jsem byla velmi skeptická a rozhodnutá, že si od této spisovatelky už nic nepřečtu, ale dala jsem na tip a musím říct, že jsem udělala dobře. Kniha se mi četla skoro sama, nikde nebyly žádné velké výmoly. Hezky to plynulo. Ani se mi nechce věřit, že oba dva příběhy jsou od stejné autorky. Tohle bylo o mnoho lepší. Ráda si přečtu další příběh, až se mi někdy dostane do rukou. Jen to u mě nebude sázka na jistotu. Paní Táňa má asi své dny, něco se povede víc a něco míň. Ale tohle se mi líbilo. Doporučuji:-)

13.10.2016 4 z 5

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Od Agathy jsem si udržovala vždycky určitý odstup. Nebyla to pro mě zajímavá autorka. Až na doporučení jsem po ní sáhla. Musím říci, že opravdu uměla napsat skvělý příběh. Sice jsem od ní ještě nečetla tolik knih, kolik bych si přála, ale rozhodně se zlepším. Tato detektivka bude patřit mezi mé oblíbené. Hodnotím všemi pěti hvězdičkami, které mám k dispozici:-). Hezky to utíkalo. Nemohla jsem se dočkat konce. Agatha si tu se mnou pěkně pohrála, vraha jsem vůbec neodhadla správně, pořád jsem si říkala, že to bude ten nebo ta. Co kdyby to bylo takhle, vždyť ten měl přece motiv... Postava Charles Hayward byla opravdu sympatická, všechno mi pěkně ukázal, líbilo se mi, jak stál nad celým příběhem. Těším se na další detektivní příběh od A.CH.:-) Doporučuji:-)

30.09.2016 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

Skvělá kniha. Od začátku vzrušující. Napětí, strach, láska, tajemství a nečekané vyvrcholení celého příběhu. Sandra má dobře uvěřitelné postavy, hned po první stránce knihu nemůžete přestat číst. Takhle to umí jen Brownová. Četbu jsem si moc užila a těžko jsem se s postavami loučila. Doporučuji!!!

20.09.2016 5 z 5

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

Tak tohle se trošku nepovedlo. Strašně chaotický děj, zmatené chování hlavních postav. Tam, kde to mělo jiskřit se nic nedělo, sice sem tam nějaká ta vtipná hláška, která mi sice vykouzlila úsměv na tváři, ale jinak žádná sláva. Jason byl nedospělý puberťák a Haley byla dívka bez mozku, ne ne ne. Takhle ne, jsem velmi zklamaná. Myslela jsem, že to bude něco na způsob Zapleteného nebo Nabíječe, ale to se k těmto skvělým příběhům vůbec nepřibližuje. Nevím, zda se odhodlám k dalšímu dílu.

15.09.2016 3 z 5

Reportér Reportér Sandra Brown

Tak tohle se Sandře vážně povedlo. Vzrušující thriller, který jsem nemohla dát z ruky, s velmi nečekaně propleteným koncem. Malinko mi vadilo, že tady upřednostnila tu dobrodružnou stránku příběhu, milostná zápletka je tu jen na povrchu, ale i tak se mi kniha moc líbila. Četlo se to jedna radost. Dovolím si ještě říct, že se tady Sandra překonala. Pěkně propracovala současnost s minulostí, ale chtělo to trošku delší epilog. Tuto knihu řadím mezi její nejlepší. Bravo!

12.09.2016 5 z 5

Temný stín Temný stín Sylvain Reynard

Za mě rozhodně ANO! Takhle má vypadat správné pokračování série.
Příběh se tu plynule rozvinul, nikde žádná brzda. William je postava, kterou si musíte oblíbit, dostane se vám pod kůži. Ani nevíte pořádně jak. Raven je jeho krásný opak, nádherně se totiž doplňují. Oba chtějí spravedlnost, ale vybírají si jiné prostředky na její vykonání. Raven jde po lince dobré spravedlnosti a vyjednávání, ale William volí spravedlnost ve formě pomsty - rychle, jasně a nezvratně - smrt. Raven ho krotí, je někdy moc zbrklý.

Už teď se moc těším na pokračování v podobě Římana. Jak to asi s Raven a Williamem dopadne:-). Jen doufám, že u nás také vyjde, i když se značným zpožděním (v angličtině vychází v prosinci 2016).

Vzhůru do Říma!

01.09.2016 5 z 5

Rockový risk Rockový risk Kylie Scott

Tak o zklamání nemůže být tady ani řeči. Tohle se Kylie opravdu povedlo, asi prostě s Malem neměla svůj den, když ho psala. Risk se vyrovná skoro prvnímu dílu, který u mě pořád vede. Bratři Ferrisovi jsou krásná dvojka! Jimmy měl trošku pomalé vedení, než mu všechno došlo a rozhoupal se. Byl tvrdá skála, ale Lena věděla jak na něj:-). Ty jejich slovní výměny názorů:-D, to jsem se vážně bavila. No nádhera! Moc se těším na tichého dřevorubce Bena a Lizzy.
„A to je příběh o tom, jak si moje sestra vzala mého pitomého bývalého, zatímco já jsem jela domů s tím nejkrásnějším mužem na světě...“ :-D :-D :-D

26.08.2016 5 z 5

Miluju tě... i s natáčkama Miluju tě... i s natáčkama Alena Jakoubková

Oddychovka jako Brno:-) Hrdinky píše paní Jakoubková jako přes kopírák, ale zase mě moc nepřekvapí. Vím, co od knihy chci a to taky dostanu. Tady jsem se ale bavila zatím nejvíc:-D. Radima měla rozčtvrtit, svázat do pytle a hodit do řeky i s tou jeho povedenou matinkou:-) Pěkně se to četlo, žádné velké zvraty a dopadlo to dobře. Za mě spokojenost:-)

22.08.2016 3 z 5

Ukradené srdce Ukradené srdce Adele Ashworth

Nádherná romantika na pozadí politické situace 19. století. Adele umí napsat krásný příběh, její hrdinové mají vždy ty nejlepší úmysly, i když některé prostředky nejsou tak dobré. Mně se příběh četl moc pěkně, ale stále u mě vede Moje drahá Caroline, ta je prostě nepřekonatelná.

22.08.2016 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Román, který si podmanil žebříčky bestsellerů na obou stranách Atlantiku. Debut trhající rekordy v rychlosti prodeje. Kniha roku 2015.
Tak tohle jsou věty, které mě ke čtení prostě nepřinutí, ať jsou sebevíc kladné. Ano, knihu si třeba jednou přečtu, ale až za čas. Až utichne to velké haló kolem toho. Protože vím, že to jsou jen reklamní řečičky podporující prodej knihy, která vlastně není tak skvělá. Díky těmto větám má totiž čtenář pocit, že drží v rukou strhující knihu, co ho opravdu dostane. Jaké je pak hořké zklamání, když nedostane to, co čekal? Tohle všechno jsem si myslela, než jsem knihu otevřela. Po knize jsem sáhla hlavně kvůli filmu, na který jsem vážně zvědavá. Viděla jsem trailer k filmu (ke knize též) a řekla jsem si, že by stálo za to nejprve si to přečíst, když pak půjdu do kina.
Příběh je vlastně docela jednoduchý, ale pěkně zpracovaný. Námět není tak nápaditý, jak bych čekala, ale napsáno je to takovým způsobem, který mě nutil číst dál. Šla jsem spát opravdu dost pozdě, knihu jsem nemohla dát z ruky. Kratší kapitoly a střídání postav se mi líbilo. Vraha jsem už po půlce knihy tušila a na jejím konci odhadla správně. Jen jsem už na začátku příběhu chtěla Rachel poslat na protialkoholickou kliniku, při každé další lahvi jsem skoro lezla po stropě, nemusela tam tolik pít. Moc jsem od této knihy nečekala a byla jsem velmi příjemně překvapená. Pár chybek jsem našla, ale celkový dojem to moc nepokazilo. Jen mě mrzí ta marketingová masáž vůči čtenářům, myslím si, že kniha by si je i tak našla sama.

05.08.2016 5 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Opět se to Lynn povedlo:-) Je to prostě krásný příběh, trošku ze života, ale mít vedle sebe takového člena Rajcovní roty jako měla Stefanie, tak se to dá zvládnout:-) Mně se to četlo fakt dobře. A to jsem ke Stef přistupovala s nepříjeným pocitem, z těch předchozích dílů jsem ji neměla moc ráda. Ale tohle se mi opravdu líbilo. Epilog tam sice nebyl, ale ta poslední kapitola jako by jím byla. Jsem velmi zvědavá, zda Baronet vydá další díl (možná poslední) o Brockovi a Jillian. Já se tedy přimlouvám všemi deseti:-)

31.07.2016 5 z 5

Rockové sólo Rockové sólo Kylie Scott

Ach jo. To je tak, když se namlsáte prvního dílu série a myslíte si, že ten další musí prostě být stejně dobrý. Jenže ono se ukáže během čtení, že ten další díl vlastně až tak super není. David a Evelyn byla (a pro mě stále je) dobrá dvojka, která se tak krásně četla, ale Mal a Anne... To jako vážně? Proč Kylie stvořila pěknou postavu Malcolma v první díle a tady z něho udělala karikaturu. A to měl fakt dobře našlápnuto. Takhle jsem si ho nepředstavovala:-(, dostal se konečně ke slovu (a nutno dodat, že měl opravdu hooodně prostoru, tolik stránek) a tohle z něj vypadlo? Já vím, že za to nemůžeš Malcolme, ale Kylie by zasloužila...
Celou dobu jsem měla velmi silné nutkání už mu tu jeho pusinku opravdu rázně zavřít (slušně řečeno). A Anne jsem chtěla trošku proplesknout, sakra holka, vzpamatuj se!!! Ale abych zas nebyla tak příkrá, pozitivní věc to mělo - celá ta kapelová rodina je prostě boží, to jo. Takže čtyři (vratké) hvězdy a už se moc těším na další díl. Jen doufám, že nebudu tak zklamaná jako u Rockového sóla.

29.07.2016 4 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Hoši moji, to byla JÍZDA!!! Beru vás všechny, jste fakt skvělí:-). Moc se mi příběh líbil.
Tak jednoduché, žádná velká zápletka, ale tak rychle se to četlo. Chtěla jsem číst pomalu, abych si knížku vychutnala, ale nešlo prostě přestat, nechtěla jsem se s celou bandou ještě loučit. V tomhle případě jsem ráda, že tato série má víc dílů a také, že u nás vůbec vyjdou. Vtipné, romantické a sexy!
Doporučuji! Vzhůru na další díl. Díky Baronete! A Kylie je další moje srdcovka:-)

28.07.2016 5 z 5

Rudý šál Rudý šál Nora Roberts

To je Robertsová, jak má být. Tohle se mi opravdu líbilo, bude patřit mezi mé oblíbené příběhy od Nory:-) Krásně se to četlo. Skvělě namíchaná romantika s napětím. Vraha jsme sice znali už od začátku, ale důležitá tady byla ta jeho prodloužená ruka, která se pak dostane k Fioně. Kdo je pejskař a zažil někdy výchovu malého štěněte:-), tak ten si tuhle knihu určitě zamiluje:-) Brala bych všechny Fioniny psy a Jawse:-) Jo a Simon byl taky dobrej, ty jejich slovní výměny názorů:-D Za mě pět hvězd. Doporučuji!

27.07.2016 5 z 5