Lexand Lexand komentáře u knih

Čekat Vaše odpověď Čekat Vaše odpověď Dan Chaon

Že by z knihy mohl vzniknout úspěšný film? Jak to, kniha je přece nezfilmovatelná?

Poslední film Zuzany Bergové Poslední film Zuzany Bergové Jan Jandourek

Po chabé prvotině (Kobyle) to autor nevzdal, krom žurnalistiky dál píše i romány. A tenhle se už dá číst. Vážně ano.

Nadsamec Nadsamec Alfred Jarry

No, ujetina, vskutku.

10.08.2017 2 z 5

Pastýřka putující k dubnu / Mara / Hřebec grošák Pastýřka putující k dubnu / Mara / Hřebec grošák Robinson Jeffers

Je tu nějak málo komnetářů. Tuším proč. Buď nás napadají jen jednoslovné superlativy, které mohou vyznít jako fráze, nebo cítíme, že Jeffersova Pastýřka si zaslouží rovnou vědeckou studii.

Vyvrhelové Vyvrhelové Elfriede Jelinek

Kolik oddechové četby je potřebí po takovém románu?

Odysseus Odysseus James Joyce

Bobřík splněn.

10.08.2017 3 z 5

Propast času Propast času Roman Bureš

Autor by měl pozorněji číst Švejka nebo Austenovou, aby se procvičil v dialozích. Před jeho imaginací ale klobouk dolů.

Kde je moje máma? Kde je moje máma? Helena Drašnarová

Živé, čtivé, k okamžitému přemýšlení.

Platforma Platforma Michel Houellebecq

Pokud jste četli Elementární částice a Možnosti ostrova, můžete být lehce zklamaní. Prostě očekávejte méně a pak je to dobré čtení - typický Houellebecq.

10.08.2017 3 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Skvělá knížka. Lehčí než Zmizet, přesto pořádný svist. A na cestu k moři si nejspíš přibalím další Soukupovou...

Strážní andělé Strážní andělé David Jan Novotný

Tenhle autor mě baví

Cit slečny Smilly pro sníh Cit slečny Smilly pro sníh Peter Høeg

Zřejmě další přeceněné dílo...

10.08.2017 2 z 5

Kluk z kostek Kluk z kostek Keith Stuart

Trochu jsou vidět švy (pokud by spisovatel byl krejčí a kniha oděv), ale je to čtivé a chytré. dělá mi radost, že je knížka úplně současná, je vidět, jak málo se dnes od Britů lišíme.

19.07.2017 4 z 5

Čerň a stříbro Čerň a stříbro Paolo Giordano

Autorovy knihy bych řadil sestupně, jak je píše a jak vycházejí. Ale i když ani Tělo ani Čerň a stříbro nemá úroveň Prvočísel, pořád jde o hodně vysoký standard.

25.06.2017 4 z 5

Enderova hra Enderova hra Orson Scott Card

Přiznám se, že jsem příběh "dopochopil" až po shlédnutí filmu. A závěrečný rozhovor generálů u jezera nechápu do teď, poněvadž ve filmu není:) Ale líbilo. Určitě lituji všechny, kdo dřív viděli film než četli knihu.

25.06.2017

Ne před slunce západem Ne před slunce západem Johanna Sinisalo

Trochu zklamání. Zábavné i chytré, ale závěr vlastně nejapný - tohle už to bylo mockrát.

25.06.2017 3 z 5

Chvála oportunismu Chvála oportunismu Marek Toman

Stále plně nedoceněný autor.

25.06.2017 5 z 5

Pan Pip Pan Pip Lloyd Jones

Baví mě, když v románu vystupuje téměř jako postava jiná konkrétní kniha. Napadá mne podobnost s Vargasovým Vypravěčem nebo Mou nejmilejší knihou Markéty Pilátové.

25.06.2017 4 z 5

Deníky Poliny Žerebcovové - Děvčátko uprostřed čečenské války Deníky Poliny Žerebcovové - Děvčátko uprostřed čečenské války Polina Žerebcova

Už na záznamech desetileté Poliny je patrné, jak je talentovaná. Má přirozený cit pro gradaci a pointu. Protože na jakém kursu tvůrčího psaní by se to naučila, že?

25.06.2017 5 z 5

Tygr! Tygr! Tygr! Tygr! * antologie

Ne všechny povídky jsou skvělé, ale například Den, kdy zemřel buvol nebo titulní Tygr! Tygr! rozhodně ano.

30.05.2017 5 z 5