Pastýřka putující k dubnu / Mara / Hřebec grošák

Triptych básnických povídek zpodobujících drama lidských vztahů ve farmářské rodině (Mara), příběh indiánské míšenky, jež si oblíbila ušlechtilého hřebce (Hřebec grošák), a osud dívky, která milovala věci a lidi více než sebe samu (Pastýřka putující k dubnu).

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44304/pastyrka-putujici-k-dubnu-Tbp-44304.jpg 4.515
Literatura světová, Poezie
Vydáno, Československý spisovatel

The Loving Shepherdess / Mara / Roan Stallion

Kniha Pastýřka putující k dubnu / Mara / Hřebec grošák

saruse
14.04.2019

Krásný, poetický, melancholický, beznadějný a zároveň láskyplný text. Velmi zvláštní, nemůže číst každý a kdykoliv. Takové drsné pohlazení.

dennie3
16.01.2018

Zatím jsem četla vyloženě jen Pastýřku, nicméně mě báseň tak moc uchvátila, že ani pořádně nevím, jak ji okomentovat. Po dlouhé době úžasný poetický zážitek, nádherné obrazy, nádherné vylíčení atmosféry a hlavně nádherně tíživá myšlenka celé básně.
Kdybych mohla, dám klidně i dvakrát tolik hvězd.

Lexand
10.08.2017

Je tu nějak málo komnetářů. Tuším proč. Buď nás napadají jen jednoslovné superlativy, které mohou vyznít jako fráze, nebo cítíme, že Jeffersova Pastýřka si zaslouží rovnou vědeckou studii.

nightlybird

První dva příběhy silných vášní a bouřlivých citů srovnatelné s antickými tragediemi, brutální a jakoby tesané dlátem, jeho Pastýřka.... je naopak ojedinělým odstínem v jeho tvorbě, je to lyrická povídka (byť s tragickým podtónem) napsaná jakoby podle hudby, zasazená do přírody v okolí Karmelu.