Kde je moje máma?

Kde je moje máma? https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/278564/mid_kde-je-moje-mama-9lc-278564.jpg 4 6 2

Helena Drašnarová, dcera Jaroslava Dietla a žena Jiřího Drašnara, nikdy nestála o veřejnou pozornost. Svůj pozdní debut složila ze zápisků, kterými během let komentovala svou emigrační zkušenost. Kniha obsahuje vzpomínky na dětství a mládí v rodině nejznámějšího českého televizního scénáristy, stejně jako na osobní setkání s lidmi od světových celebrit po losangeleské bezdomovce. Nejde však o memoáry. Přes útržkovitý tvar jednotlivých kapitol jde o promyšlené a strukturované vyprávění. Autorka nepopře scénáristický výcvik absolventky pražské FAMU. Deziluze s ironií u ní přechází v komické popisy každodenních situací, přesné postřehy o lidech a zasahující mikropříběhy. Přestože se popisy zakládají na živých vzpomínkách, nejde o knihu drbů. Drašnarová nerozlišuje mezi lidmi "malými" a "velkými" a všichni jí slouží k naplnění netypického, ale dokonale funkčního románového tvaru.... celý text

Lexand
10.08.2017 4 z 5

Živé, čtivé, k okamžitému přemýšlení.

turtle
15.02.2016 4 z 5

Jak ten čas nám uplývá a ulpívá... knížka pro generaci šedesátníků,
kteří jistě Heleně rozumí. čte se dobře, protéká mezi prsty, jako ten nezastavitelný čas
a úvahy o živoět, který není ideální ani v smradlavém českém rybníčku ani ve veliké
svobodomyslné zemi za oceánem.
Turtle

Autorovy knížky

Helena Drašnarová
česká, 1953
2015  87%Kde je moje máma?

Kniha Kde je moje máma? je v