Lenndy Lenndy komentáře u knih

Šikmý kostel Šikmý kostel Karin Lednická

Knihu jsem poslouchala jako audioknihu a musím říct,že recenze o knize nelhaly.Knížka je naprosto skvělá.Trochu jsem se bála té historie v tom, ale historie přímo spojená s příběhy obyčejných lidí se kupodivu poslouchá snadno.Zážitek z knihy asi umocnilo,ještě to,jak nádherně namluvila knihu Vilma Cibulková.Byla jsem absolutně vtažena do děje a prožívala s hrdiny jejich osudy. Za mě opravdu jedna z nejlepších knih jaké jsem četla.Už se těším na druhý díl,naštěstí na něj nemusím dlouho čekat :-)

16.01.2021 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Nadčasová kniha.I jeden člověk může mnohé změnit zdánlivě malými činy.

27.04.2022 4 z 5

Prázdniny v Česku Prázdniny v Česku Ladislav Zibura

Líbí se mi jak Zibura píše cestopisy s humorem.Od něj jsem vlastně četla úplně první cestopis v životě.Tenhle se mi líbí o to víc že je z Čech.A je i o místech ale i o lidech-Moc pěkně se mi četlo a zároveň jsem se dozvěděla plno zajímavostí.

07.05.2023 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc pěkná knížka.Četla se úplně sama.Určitě nebude jediná knížka od autorky kterou budu číst.

11.03.2021 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

No musím říct,že už chápu proč je to nadčasové dílo.Stále aktuální,bohužel...

19.02.2024 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Opět krásně čtivá knížka od Aleny Mornštajnové.Osudy tří generací žen v jedné knize,krásně napsané.

21.08.2023 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

(SPOILER) Knížku jsem měla vyhlídlou už delší dobu.Poslouchala jsem jako audio.
Prožíváte s Kyou ,malou holkou,kterou všichni opustí a zanechají svému osudu v bažině.Ona se musí naučit o sebe postarat a přitom se učí jak funguje příroda v bažině.Právě popis přírody mě na té knížce bavil a Kyina prostá duše,v dobrém slova smyslu.Vývoj lásky mezi ní a Tatem,který ji naučil číst a tím ji vlastně dal všechny potřebné vědomosti,protože si je mohla přečíst v knihách,které ji nosil.Na čas ji opustil kvůli studiu.Pak byla využita jiným mladíkem,který pak následně byl nalezen mrtvý a ona byla obviněna z jeho vraždy.Lidé kteří měli plno předsudků,ji předem odsoudili. A ne příliš překvapivý závěr.Nechte se vtáhnout jako já do bažiny.Stojí to za to.

17.10.2022 5 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Míša Klevisová opět nezklamala,knížku jsem poslechla raz dva.

07.04.2024 5 z 5

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Knížka mě zaujala svým příběhem.Musela to být strašně těžká doba.
Určitě přečtu další díl.

01.12.2023

Bílá nemoc Bílá nemoc Karel Čapek

Nadčasová kniha.V tuto dobu neméně aktuální.Měla jsem ji přečtenou za jeden den.A má stále co říct.

07.11.2022 5 z 5

Páté jablko Páté jablko Lenka Chalupová

Moc hezky napsaná knížka.Mám ráda příběhy obyčejných lidí na pozadí událostí té doby.Divím se že jsem ještě o autorce neslyšela.Stojí za přečtení.

19.05.2023 4 z 5

Drak spí Drak spí Michaela Klevisová

Několikátá kniha od této autorky.Napínavé čtení,musím říct,že do poslední chvíle jsem nevěděla kdo je vrah.Bavilo mě to.

05.04.2023 4 z 5

Kočka myši nenechá Kočka myši nenechá Marie Rejfová

Příjemné oddechové čtení,s dávkou humoru a skvěle načtená audiokniha od Zdenky Volencové-Žádníkové.

14.11.2022 4 z 5

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Autor mě opět nezklamal.Knihu jsem poslouchala jako audio takže přednes Igora Bareše tomu dodává napětí.rčitě to není poslední kniha od Tima Weavera.

13.09.2022 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Musím říct,že knížka se četla sama,je opět krásně napsaná.Jsem skutečně ráda,že v listopadu 1989 to dopadlo úplně jinak Furt jsem v knížce čekala na nějaké světlo naděje ,ale bohužel jsem nenašla.Bylo to moc smutné.KAždopádně jsem si z knihy vzala ,že svoboda není samozřejmost.A v dnešní době je to dobré mít na paměti.

30.04.2021 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Ze začátku jsem se nějak nemohla začíst. Pak mě to ale chytlo.Nadčasové myšlenky.

13.07.2023 4 z 5

Komu straší ve věži Komu straší ve věži Marie Rejfová

Milá oddechová detektivka.Už jsem četla třetí knížku od autorky.Volím mezi náročnějším čtením.

05.10.2022 3 z 5

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Marie Rejfová

oddechová detektivka.příjemné čtení

27.05.2022 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

I když pro mládež, tak mě knížka moc bavila a určitě si přečtu pokračování.

29.10.2021 4 z 5

Není cesty zpět Není cesty zpět Tim Weaver

Už je to několikátá moje kniha od tohohle autora. A začíná se trošku opakovat. David je nesmrtelný,dostane se úplně ze všeho.Ale i tak to bylo čtivé.

19.07.2023 4 z 5