LenkaV.1 LenkaV.1 komentáře u knih

Fenomén Karel Svoboda Fenomén Karel Svoboda Hana Höschlová

Docela zajímavé počtení. Hodně jsem toho věděla, mnohé tušila, spoustu nevěděla. Myslím, že Karel Svoboda byl velmi rozervanou osobností, jakou ostatně géniové bývají a knížka je hezkou vzpomínkou na tohoto skladatele. Co mi přišlo zbytečné, jsou písňové texty v knize publikované - na můj vkus jich je v ní příliš mnoho a obešla by se bez nich. Ostatně ten, kdo po knize sáhne, je nejspíš bude znát...

06.08.2021 3 z 5

Kindervejce aneb Jak jsem se rozdvojila Kindervejce aneb Jak jsem se rozdvojila Petra Poncarová

Popis nálad a emočních výkyvů těhotných žen a čerstvých matek byl fajn, místy jsem se zasmála a uvědomila si, že jsem tohle období prožívala velmi podobně. Období pobytu v porodnici - párkrát zde v diskuzi zaznělo, že tato doba a chování personálu již pominuly. Všem nastávajícím maminkám držím palce, aby tomu tak bylo. Já to totiž před cca 20 lety zažila velmi podobně, jako popisuje autorka. Shrnu-li, knížka není špatná, avšak stačí přečíst ji jednou a pak poslat dál do světa.

07.06.2021 3 z 5

Zápisník alkoholičky Zápisník alkoholičky Michaela Duffková

Stojí za přečtení, i když možná jsem čekala malinko víc. Zpověď mladé ženy, která se problémy pokusila řešit "útěkem" k alkoholu, aby nakonec našla sílu se své situaci postavit čelem. Obdiv za to, že šla s "kůží na trh" a navíc rozběhla aktivity, které mohou pomoci druhým.

26.09.2020 3 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Naprosto přesně splnila to, co jsem od ní čekala, protože jsem dost pravidelně sledovala autorovy příspěvky na FB. Mix vtipu, nadhledu, a poučení. Doporučuji všem - nenásilnou formou se člověk dozví spoustu důležitých věcí ohledně poskytnutí první pomoci. A v této formě si je, dle mého názoru, má dost velkou šanci zapamatovat.

30.07.2020 4 z 5

Jeho banán Jeho banán Penelope Bloom

Příjemná oddychovka, sice příběh od začátku dost "čitelný", nicméně fajn. Pohodový mix vtipu a erotiky a klasický happy end.

23.03.2020 3 z 5

Všechno, nebo nic Všechno, nebo nic Kendall Ryan

První dva díly jsem nečetla, tento se mi dostal do rukou náhodou, takže jsem nebyla nijak ovlivněna předchozím charakterem postav, jak tu leckdy níže zaznělo. Takže mně se příběh četl dobře, fajn oddychovka, erotika nadávkovaná tak akorát...

12.08.2019 3 z 5

Zpocená záda Zpocená záda Sára Saudková

Tuhle knížku jsem měla půjčenou v nemocnici a musím říct, že se mi četla dobře, přesně ta kniha, u které se nemusí přemýšlet, kdykoli ji lze (třeba při vizitě :)) bez pocitu, že mi něco uteče, odložit a pak se k ní zase vrátit. Takže za mě, oproti většině negativních komentářů, dobrá.

12.02.2019 3 z 5

Cesta ven ze šíleného světa Cesta ven ze šíleného světa Jan Menděl

Jak už zde zaznělo, pohlazení na duši, spousta námětů k zamyšlení, jedna z knih, která si mě ve správný čas kdysi v knihkupectví "přitáhla" - a nelituji!

26.01.2019 4 z 5

Na hraně - Můj životní příběh Na hraně - Můj životní příběh Richard Hammond

Jo, splnila přesně to, co jsem od ní čekala - hodně dobře se mi četla. Sebrala jsem si ji k přečtení od syna a nelituji!

21.01.2019 4 z 5

Laskonky Laskonky Barbara Nesvadbová

Některé fejetony fajn, některé nezaujaly. Díky formátu ale do kabelky na cestování metrem dobrá knížka :-)

14.01.2019 2 z 5

Lukáš Kvapil: Slzy rytíře z Dakaru Lukáš Kvapil: Slzy rytíře z Dakaru Robert Sára

Výborně se tahle kniha četla, bez příkras popsané životní vzlety a pády Lukáše Kvapila. Místy až mrazivé sdělení, jak rychle mohou člověka ego a špatně nastavené priority zavést na samé dno. A jak těžko se z toho dna odráží.
I Lukáš už přišel na pravdu dávných přísloví. Třeba toho "Světská sláva, polní tráva."

30.01.2024 5 z 5

Martin Šonka: Můj let do nebes Martin Šonka: Můj let do nebes Robert Sára

Skvěle a čtivě napsaný příběh kluka, co vzhlížel k nebesům. Pílí, tvrdou prací a vírou ve svůj sen se nebes dnes a denně dotýká jako špičkový akrobatický pilot světového jména. Doplněno krásnými fotkami. Knížka (nejen) pro každého leteckého fandu i pro ty, kdo hledají inspirativní čtení. Mám ráda životní příběhy výjimečných lidí, tento nezklamal!

16.09.2023 5 z 5

Na křídlech racků Na křídlech racků Jan Rudzinskyj

Nemám příliš co dodat ke komentářům níže. Snad jen pro váhavé - nebojte se po knížce sáhnout i tehdy, pokud nejste fandové letectví. Není jen o něm.

26.06.2023 4 z 5

Lazarův deník aneb Proč já? Lazarův deník aneb Proč já? Stanislav Brabec

Vtipně napsaná oddychovka, místy si člověk říká, že je na tom vlastně zdravotně sám skvěle :-) Sem tam lehce zamrazí při popisu organizace zdravotnictví - kdo zažil, pochopí. Častěji však pobaví a rozesměje. A navíc ideální velikost do kabelky nebo kufru. Za mě doporučuji!

12.06.2022 4 z 5

Nejlepší kůň je táta Nejlepší kůň je táta Ladislava Horová

Vtipná, milá, svižná, na odpočinek ideální. S humorem a láskou popsané běžné životní chvíle jedné rodiny.

15.02.2022 3 z 5

Básničky a říkadla pro maličká kukadla Básničky a říkadla pro maličká kukadla Martin Simandl

Krátké básničky a říkadla pro nejmenší děti doplněné milými obrázky. Výborné pro čtení a ukazování si s mrňousky a i pro první samostatné čtení.

23.11.2021 4 z 5

Hledání bodu G Hledání bodu G Daniel Webber

Taková příjemná nenáročná oddychovka.

21.11.2020 2 z 5

Lámání v kole - Kriminál / Izrael Lámání v kole - Kriminál / Izrael Petr Angel

Není špatná, ale čtivosti prvního dílu pro mne nedosahuje. Už nemá ten správný "tah na bránu".

10.11.2020 2 z 5

Americký sniper Americký sniper Jim DeFelice

Vzhledem k tomu, že jsem film neviděla a podobná tématika mne začala zajímat relativně nedávno, byla jsem hodně zvědavá. Není to špatná kniha, je vidět, že autor není profi spisovatel, ale voják - je v ní hodně zajímavých faktů ohledně výzbroje i výcviku, dočtete se něco i o nasazení do války + pohled autorovy manželky. A ta "americká hrdost" a snad i svým způsobem naivita (divný slovní obrat pro knihu o sniperovi) je místy pro mne až nepochopitelná. Na druhou stranu ale možná i obdivuhodná. Obzvlášť v této době, kdy se vlastenectví a boj za ideály moc "nenosí".
No a autorův osud? Stejně šílený, jako tenhle svět. Přežil hrůzy války, aby byl zastřelen v míru...

09.10.2020 3 z 5

Každá bolest má svou příčinu Každá bolest má svou příčinu Milan Studnička

Moc pěkně napsaná kniha o psychosomatice, určená pro širokou laickou veřejnost - není třeba se bát odborných termínů, jako tomu bývá u jiných publikací. První část je napsána fyzioterapeutem Tomášem Rychnovským, uvádí mnoho příkladů ze své praxe - jimi ilustruje vliv psychiky na zdánlivě nesouvisející tělesný problém. Druhou část zpracoval psycholog Milan Studnička, je zaměřená hodně (převážně) na děti a vzorce chování, které se pak projevují v dospělosti. Opět mnoho příkladů z klinické praxe. Zajímavé je srovnání odlišnosti ve výchově chlapců a dívek, právě při jejich čtení mi naskočilo dost "AHA momentů". Práci obou autorů sleduji delší dobu a knížka mě opravdu mile překvapila a potěšila. Určitě v ní najdete hodně podnětů k zamyšlení a práci se sebou. Hvězdičku dolů dávám za písmo - pro mne málo výrazný tisk a hodně mi to vadilo při čtení v horším osvětlení...

10.11.2019 4 z 5