LenkaDv LenkaDv komentáře u knih

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Výborná kniha a zajímavý příběh.

12.07.2021 5 z 5

Matka v krizi Matka v krizi Simona Monyová (p)

Pohodová kniha, v které se podle mě najde spousta žen :-)

14.07.2020 5 z 5

Příběhy železné opony Příběhy železné opony Luděk Navara

Jedna z knih, kterou by si měl přečíst každý. Velmi silné příběhy z naší nedávné minulosti. Myslím, že tato kniha se mi vryje do paměti a bud na ní dlouho vzpomínat.

25.09.2022 5 z 5

Ozvěny run Ozvěny run Christina Courtenay

Tato kniha je velmi milým překvapením. Obě dějové linky mě bavily. Přečetla jsem jedním dechem. Velmi povedený příběh.

01.07.2023 5 z 5

Azincourt Azincourt Bernard Cornwell

Další skvost od Bernarda Cornwella. Tento autor prostě umí. Příběh je opět skvělý a opět mě poučil o historii. Knihy Bernarda Cornwella vychází ze skutečných historických udalostí a jsou tím pádem o to zajímavější.

12.09.2022 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Pohodová kniha, která se dobře četla. Byla prnví od této autorky a ráda bych si přečetla nějaké její další díla. Pohodovka, když si chcete jen příjemně odpočinout s knihou.

02.07.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Tuto knihu jsem četla v dětství a myslela jsem si, že teď je ta správná doba se k ní vrátit a přečíst si ji znovu. Celou dobu jsem čekala, kdy přijde ten AHA moment, ten okamžik, kdy se tato kniha dotkne mé duše. A nepřišlo nic. Pro mě existuje mnoho skvělých knih, které ve mě nechaly hluboký dojem, tato mezi ně však nepatří, bohužel.

19.02.2021 1 z 5

Válečník Válečník Bernard Cornwell

Tak už je tu bohužel konec. Tato série, to je prostě láska největší. Bude mi chybět. A proto počkám pár dní a přečtu si všech 13 knížek ještě jednou :-) Je to opravdu mistrovské dílo a nemám vůbec co vytknout. Naprosto mě uchvátilo a to dokonce tak, že jsem se před pro měsíci vydala, abych na vlastní oči viděla Bebbanburgh (Bamburgh castle) :-)

18.10.2023 5 z 5

Plamenonosič Plamenonosič Bernard Cornwell

Tahle série je prostě láska. Pro mě dokonalost a miluji to. K této série se mi přesně hodí: Ne, netrpím nespavostí - jen mám skvělou knihu a nulový respekt k dalšímu dni :-) Pro mě je to skvost a to nejoblíbenější. Dokonce tak, že jsem musela v nedávné době navštívit Bebbanburgh (Bamburgh castle) a vidět ho na vlastní oči.

13.09.2023 5 z 5

Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Adam ze Zbraslavi a případ královského levobočka Hana Whitton (p)

Výborná kniha. Velmi mile mě překvapila už se moc těším na druhý díl.

08.10.2022 5 z 5

Píseň meče Píseň meče Bernard Cornwell

Opět úžasné. Čte se to jedním dechem. Těším se na další díly.

16.11.2020 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Ani tento díl nezklamal, už se těším na další.

27.08.2020 5 z 5

Čtvrté křídlo Čtvrté křídlo Rebecca Yarros

Tak tohle byla pecka. Už dlouho mě takto žádná kniha nechytla. Nemohla jsem ji odložit. I když pravda, již od prvních chvil jsem tušila, jak se to bude vyvíjet, je to takový klasický scénář. I přesto konec překvapil, ale mé tušení, jak se bude děj vyvíjet to neovlivnilo. Už se nemohu dočkal druhého dílu.

26.05.2024 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Klasika, která neomrzí :-)

25.06.2023 5 z 5

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Skvělá kniha. Poslouchala jsem jí jako audioknihu a přednes Oldřicha Kaisera toto skvostné dílo posunul ještě o ležel výše. Je to jeden z těch příběhů na který jen tak nezapomenu. Nemám mu naprosto co vytknout a určitě se k němu ještě někdy vrátím.

15.01.2023 5 z 5

Mexikopedie Mexikopedie Eva Kubátová

Úžasná kniha. Musím říci, že jsem jí přečetla jedním dechem a teď bych nejraději sbalila kufr a vydala se do Mexika..... Už se moc těším na druhý díl, který autorka právě píše.

04.07.2022 5 z 5

Zamilujte se do angličtiny Zamilujte se do angličtiny Bronislav Sobotka

Super pomocná kniha nejen pro studenty angličtiny. Spousta skvělých tipů a praktických rad.

10.12.2021 5 z 5

Karel IV. - Tajný deník Karel IV. - Tajný deník Josef Bernard Prokop

Kniha se mi moc líbila. Jen mi malinko vadilo neustálé přecházení z minulosti do současnosti - i když bylo označelno kurzívou. Ale jinak nemám knize co vytknout.

10.11.2021 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Kniha se mi líbila, velmi dobře se četla a byla zajímavá. Ale nějak nevěřím, že by to byla autobiografie a že by Motýlkovi vše tak vycházelo a všichni mu šly tak na ruku.

17.10.2021 5 z 5

Povídky Povídky Miloslav Šimek

Tohle je prostě klasika, nenáročná, pobaví. Co více dodat.

08.02.2020 5 z 5