Lenka_S Lenka_S komentáře u knih

Temné sestry Temné sestry Krystal Sutherland

Tak tohle bylo něco úplně nezvyklého. Jsem přesvědčená o tom, že mi tenhle námět bude hodně dlouho rezonovat v hlavě. Sice mě malinko neseděl styl jakým byl příběh psaný a lehce mě to rušilo, ale jinak to byla pecka.

12.02.2023 4 z 5

Už teď jsi mrtvá Už teď jsi mrtvá Sharon J. Bolton

Zápletka dobrá, zvraty v příběhu také, ale.... To že se děj odehrává v několika časových období a skáče ze současnosti do vzdálené i blízké minulosti by mi nevadilo, obvykle mám takové příběhy ráda. Přesto mi tady něco vadilo a nedokázalo mě to naplno vtáhnout do děje, jen nedokážu říct co bylo tím rušivým elementem.

31.01.2023 3 z 5

Magie havranů Magie havranů Margaret Rogerson

I když jsem se zpočátku nemohla začíst, tak mě příběh bavil a moc jsem si užívala dobrodružství Isobel a Havrana. Dost mě překvapila role Roháče, kterou vlastně zjistíme až na konci. Škoda, že se nejedná o sérii, docela by mě zajímalo jak by to fungovalo dál ve světě víl.

12.01.2023 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Hodně drsná dystopie co se popisů týče. Na začátku, někde kolem 20 stránky jsem si nebyla jistá, zda chci číst dál. Popis fungování téhle společnosti a hlavně fungování zpracování "masa" je fakt šílený. Příběh jako takový, ale není nic co by vás vtáhlo a nepustilo. Hlavně mě to oproti jiným knihám tohoto žánru přišlo až moc přitažené za vlasy.

12.09.2022 2 z 5

Čarodějnice dřívější a budoucí Čarodějnice dřívější a budoucí Alix E. Harrow

Dlouho jsem váhala, jestli dám 3 nebo 4*. Příběh byl hezký, nápad, že v říkankách, pohádkách a písních jsou ukrytá kouzla se mi hodně líbí, ale vůbec mi nesedl styl psaní. Dokonce jsem byla v pokušení knihu odložit, právě proto, že se mi to nečetlo dobře.

08.08.2022 3 z 5

Vítr to ví Vítr to ví Amy Harmon

Autorka vrátila hlavní hrdinku časem zpět do doby revolučního Irska a vzniku IRA. Tyto historická události se však odehrávají na pozadí příběhu. Líbil se mi nápad uzavřeného kruhu, kdy se opět setkává s člověkem, kterého ztratila, ale jinak mě kniha moc neoslovila. Neříkám, že by byla špatná, ale mě tam chybělo něco, co by mě donutilo ponořit se do děje a prožívat ho s Annou.

08.07.2022 3 z 5

Pozlacené Pozlacené Namina Forna

Když jsem zvažovala přečtení této knížky, tak mě zarazilo, že je hodnocena buď 2, nebo 4 hvězdičkami. Jako kdyby se čtenářky rozdělili na dva nesmiřitelné tábory, jedněm se knížka líbí, druhé jsou zklamané. Já evidentně patřím do té první skupiny. Příběh se mi opravdu líbil a těším se na další díl. Možná té druhé skupině chybí v knize klasická romantická linka (dva soupeřící hrdinové o srdce té nejdůležitější postavy), tu tady opravdu nenajdeme. Přesto je kniha plná citů od zrady, přes nedůvěru, rodící se přátelství, nesobecké přátelství až do smrti i dál..., ale i rodící se láska.

03.07.2022 4 z 5

Nevlastní dcera Nevlastní dcera Georgina Cross

Nebylo to špatné, ale něco tomu scházelo. Kdo pachatelem nebude mi bylo jasné od začátku, i když jsem chvílemi zaváhala jestli se nepletu. Skutečného pachatele jsem uhodla někde v druhé polovině knihy.

12.06.2022 3 z 5

Anatomie vraždy Anatomie vraždy Imogen Robertson

Tak nevím, ale tahle kniha mi moc nesedla. Nemůžu říct, že by byla špatná, ale chvílemi jsem se musela do čtení nutit a těšila jsem se, až budu na konci. Hlavní zápletka i závěr byly dobré, jen mi to přišlo takové utahané.

18.04.2022 3 z 5

Nejtemnější část lesa Nejtemnější část lesa Holly Black

Po dlouhé době kniha, která mě dokázal vtáhnout do děje. Bavilo mě sledovat příběh Hazel, Bena i Jacka odehrávající se na pomezí skutečného světa a světa vílího.

06.03.2022 5 z 5

Nesmrtelný Cheops Nesmrtelný Cheops Valery Esperian

Hezký příběh života jednoho z Egyptských vládců. O Cheopsovi se toho z historických pramenů moc neví, takže zde byl obrovský prostor představit stavitele jednoho z největších divů světa tak jak ho vnímal autor sám. Libilo se mi, jak vykreslil Cheopse jako člověka bažícího po vědomostech, ale i pyšného, soucitného a nejistého. Moc se těším na další díl této série.

08.12.2020 4 z 5

S pozdravem Carter S pozdravem Carter Whitney G. (p)

Tuhle jednohubku jsem si užila. To, že je u tohoto typu knih předem jasné jak to skončí, to asi všichni víme, ale moc mě bavilo špičkovaní hlavních postav i věrné vykreslení přátelství mezi nimi. Hezky popsané bylo i to, jak si pomalu přiznávali to, co jejich podvědomí dávno vědělo.

30.11.2020 4 z 5

Palác zrady Palác zrady Jason Matthews

I druhý díl této špionážní série se mi líbil. Moc mě bavilo sledovat další vývoj událostí a s napětím čekat zda se někde neobjeví nějaká chyba a vše se nezhroutí jako domeček z karet. Prožívala jsem s Dominika každou najatější situaci a pomalu jsem ani nedýchala :-). Už se těším na další díl.

29.11.2020 5 z 5

Kříž Romanovců Kříž Romanovců Robert Masello

Dobrá kniha ve špatnou dobu. Kdybych to byla bývala věděla, nebo si přečetla anotaci, tak si jí nechám na dobu, kdy celý svět nebude řešit současnou pandemii. V knize se totiž řeší španělská chřipka a to není to nejlepší téma pro dnešní dny. Když se však od tohoto oprostím, tak jsem si příběh užila. Odehrává se z pohledu třech hlavních postav, hlavní děj z pohledu epidemiologa Franka Slatera, historická (i když smyšlená) linka z pohledu kněžny Anastázie a poslední z pohledu nepříliš chytrého, zato hodně bezohledného zlodějíčka Harleyho Vanea. Prostě mu nechybělo nic co mám ráda, dobrodružství, napětí i trocha té historie.

16.10.2020 4 z 5

Vězňova žena Vězňova žena Maggie Brookes

Přiznám se, že nebýt společného čtení s FB skupinou klub.tajnych.knihomolu, tak bych po této knize nikdy nesáhla a o hodně bych přišla. Příběh zakládající se na skutečné události o české dívce, která se zamiluje do anglického vězně a projde s ním nejen zajateckým táborem, pracovním nasazením v lomu, ale i dlouhým pochodem z Polska do Německa převlečená za chlapce mě uchvátil, i když knihy z 2. světové války vůbec nemám ráda.

28.09.2020 5 z 5

Až do dna Až do dna Chloe Neill

Tedy přiznám se, že jsem měla při čtení tohoto dílu a po událostech na konci toho předchozího, chuť s celou sérií praštit. Prostě tomu chyběla šťáva a to věčné hasteření mezi Merit a Ethanem. V tuhle chvíli jsem na vážkách, zda pokračovat, nebo sérii odložit. Na druhou stranu mě zajímá, co bude s Mallory a taky zda se dozvíme co je Tate zač.

18.09.2020 3 z 5

Hádka Hádka Petra Nachtmanová

Příběh na jedno odpoledne, který nenadchne, ale ani neurazí. Poměrně rychle vás vtáhne do děje a vy chcete vědět co se bude dít dál, je proložen několika erotickými scénami. Jeho rozuzlení mě však přišlo málo napínavé, jako by autorka spěchala s tím, aby to už měla hotové.

15.08.2020 3 z 5

Zrůda v mé posteli Zrůda v mé posteli Ann River

Krátká, ale děsivá výpověď ženy, která se jednoho dne zjistí, že její milovaný manžel je někdo úplně jiný se vubec nečetl snadno. Je těžké přijmout skutečnost, že jsou mezi námi takové zrůdy, které dokážou ubližovat dětem.

09.08.2020 3 z 5

Keltské impérium Keltské impérium Clive Cussler

Mám ráda knihy jaké píše třeba James Rollins, nebo Steve Berry, ale s tímto autorem jsem ještě neměla tu čest.Sáhla jsem po této knize, protože mě zaujal její název, který ve mě vyvolal dojem, že by se mi to mohlo líbit a v žádném případě nejsem zklamaná. Vydala jsem se na cestu za nalezením léku na záchranu světa, která vedla nejen do historie, ale i v současnosti byla plná napětí, kdy hlavním představitelům šlo o života to mam ráda. Až po zatčení se do knihy, jsem zjistila, že se jedná o sérii, takže se k tomuto autorovi ještě vrátím a začnu hezky od začátku.

08.08.2020 4 z 5

Probuzení Probuzení Amanda Stevens

Tento poslední díl byl asi nejslabším článkem celé serie. I když se Amélie opět setkala s duchem, který potřeboval pomoci (tentokrat to byl duch maléholcičky), nebylo to tak nervydrásající jako předchozí díly. Na druhou stranu mě fakt mrzí, že je po všem, opravdu jsem si uvžívala každý díl a myslím, že záhad kolem její rodiny zbylo ještě dost na další pokračování. Škoda, že je konec...

01.08.2020 4 z 5