Nesmrtelný Cheops

Nesmrtelný Cheops https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/426103/bmid_nesmrtelny-cheops-bd6-426103.jpeg 4 31 7

Faraoni série

Ambiciózní, spravedlivý a nemilosrdný. Zotročil národy, podmanil si cizí země a zničil protivníky. Ale ani chrámy, přístavy a kvetoucí obchod v mnoha zemích neuspokojily všechny jeho touhy. Potřeboval odhalit tajemství svatyně Thoth. Jen tak vstoupí mezi bohy, jen tak se stane nesmrtelným… Nechejte se vtáhnout do víru života spletité královské dynastie, kde intriky, křivdy a úklady nepřátel mají tolik prostoru jako odvaha, láska a čest.... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , Alpress

Cheope. L'immortale , 2018

misaC
misaC
28.07.2023 4 z 5

Kniha přečtena až jako třetí v pořadí - po Tutanchamonovi a Achnatonovi. A líbila se mi nejvíce. Bylo tu dost dobrodružství ( svatyně Thovta ), hodně intrik ( ze strany samotného Cheopse ale i kněží či manželek ), ale také například popis balzamování mrtvých těl.

Rozmarýna Rozm
Rozmarýna Rozm
21.05.2022 4 z 5

Dobře se to četlo, ale cesta pouští k Thoftově svatyni mě místy nudila. O Cheopsovi se ví málo a je škoda, že to, co se o něm ví, se do knihy nedostalo. Např. jeho tažení do Núbie, Lybie a na Sinajský poloostrov.

allart
allart
10.05.2022 5 z 5

Tak toto ma fakt zaujalo. Bolo to výborne popísané a celkom ľahko sa to čítalo. Starý Egypt ma bavil už pri Waltariho Sinuhetovi, tak sa teším na ďalšie diely.

Péťa1950
Péťa1950
03.05.2022 4 z 5

Román kromě Cheopsova životního příběhu vykresluje život obyvatelů Egypta. Faraon jako neomezený vládce, další skupiny obyvatel až k otrokům. Jaká byla cena života? Intriky, nikdo není jist životem. Zajímavé vykreslení života manželek faraonů a jejich dětí. Neustálý boj o moc a bohatství. Román je čtivý. Anotace dostatečně přibližuje faraona, který se cítil bohem a tomu bezohledně podřídil život svůj i poddaných a otroků. Bohužel megalomanství se vrací spirálovitě v celé historii lidstva až do současnosti.

Lenka_S
Lenka_S
08.12.2020 4 z 5

Hezký příběh života jednoho z Egyptských vládců. O Cheopsovi se toho z historických pramenů moc neví, takže zde byl obrovský prostor představit stavitele jednoho z největších divů světa tak jak ho vnímal autor sám. Libilo se mi, jak vykreslil Cheopse jako člověka bažícího po vědomostech, ale i pyšného, soucitného a nejistého. Moc se těším na další díl této série.

zuzana2599
zuzana2599
19.08.2020 5 z 5

Nyní jsem ve svém čtení zavítala do dávné egyptské historie a četla román o druhém faraonovi IV. egyptské dynastie Cheopsovi. Kniha je prvním dílem z pěti připravovaných románů, které pojednávají o největších osobnostech starověkého Egypta.
Román se mi líbil. Bylo to čtení zajímavé, poučné, obohacující, ale jako žena jsem se dověděla i hodně o životě faraonových manželek, či o jeho milované matce královně Hetepheres. Již teď se těším na knihu o životě faraona Achnatona !

PetraN17
PetraN17
19.07.2020 5 z 5

Na to, že o Cheopsovi toho není tolik známo, je kniha zajímavá a moc dobře se čte. Už se těším na další pokračování, budu netrpělivě vyhlížet :))

pyramidy faraoni starověký Egypt historické romány

2020  85%Nesmrtelný Cheops
2020  74%Achnaton