Stromy Stromy komentáře u knih

Adresa Naděje Adresa Naděje Mélissa da Costa

Všem těm, kdo někoho ztratili, kdo odešel.....všem těm, co si to neumí představit...Nádherná kniha, co nás přiměje prožít něco, co nás strhne a spojí s přírodou a opravdovostí našich životů. Přeji krásný zážitek, také moudrý a naplněný....

16.03.2024 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Absolutně krásná věcička. Po dlouhé době se vracím k české tvorbě. A ještě Petra Soukupová. Dobrá volba, je to vysoká úroveň tvorby. Děkuji.

28.11.2022 5 z 5

Hodná sestra Hodná sestra Sally Hepworth

Úžasné dílo. Tím nejpřívětivějším způsobem zároveň plným napětí a překvapení stvořené a popsané životní příběhy pár postav, se kterými s hlubokými emocemi můžeme prožít jejich životy včetně tolik odzbrojující manipulace, nás pohltí a nepustí. Připomenou nám i důrazně, že nejsme, i co se týče vnímání, všichni stejní. Dosah takové knihy lze vnímat rozsahem jako značný, za to velmi děkuji. Autorka zjevně přistoupila ke všem oblastem románu velmi poctivě, laťku vidím kouzelně vysoko......

18.11.2023 5 z 5

Vzplanutí Vzplanutí Jiří Březina

Naprosto perfektní. Nádherně vystavěno. Jsem pyšná na takovouto českou tvorbu. Doporučuji všem a autora si vážím. Tato 3. kniha a jeho 4. kniha Mizení jsou úplnou špičkou.

Údolí mrtvých Údolí mrtvých Tim Weaver

Velmi kvalitní žáležitost. Propracovaná série se skvěle vybraným tématem pohřešovaných. Tato 2. kniha velmi vydařená.

25.11.2023 5 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Tedy...tento román má schopnost vás téměř zcela převálcovat. Osobně si nepamatuji, že bych zažila tak silné pohnutí....
Perfektně vystavěno, špičkový styl. Máte se, myslím, nač těšit. Od druhé poloviny si raději vyčleňte víc času na možnost dočíst až dokonce.

12.03.2024 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Úžasná kniha svého druhu. To vás prostě musí bavit. Velmi si vážím tohoto počinu od paní Hooverové, krásně strávený čas.

03.03.2024 5 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Špičková záležitost. Perfektní téma i zpracování. To je tak nadherný zážitek. Čte se jedním dechem. V průběhu děje musíte několikrát zcela zásadně změnit chápání děje i postav a to je třaskavě přitažlivé.

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Špičková záležitost. Doporučuji, nebudete litovat. Nádherně vystavěno. Naše domněnky o vývoji situace a postav musíte několikrát za celou knihu změnit. Překrásný zážitek.

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Smekám. Velké překvapení. Milé překvapení. Neuvěřitelně poutavé. To není o stalkingu, to je stalking sám. Hlavní postava vás nenechá vydechnout ani na moment. Obdivuhodné dílo autorky, o to víc že se jedná o prvotinu. Sama z popisovaného povolání pochází a díky tomu románem prochází naprostá znalost prostředí, děkuji.

17.11.2023 5 z 5

V bílém plášti V bílém plášti * antologie

Jedním slovem...nádhera. Velmi příjemný soubor. Děkuji.

27.11.2022 5 z 5

Modrá Modrá Lucy Clarke

Fenomenální záležitost. Velmi vyvedené... Přečteno na jeden zátah.

18.03.2021 5 z 5

Gaslighter Gaslighter Markéta Harasimová

Neskutečný příběh, neuvěřitelný konec....a přesto se to opravdu stalo. Šilené. Kniha vás pohltí a nepustí až na konci, který nečekáte v žádném případě....děkuji a opravdu určitě dopuručuji, nebudete litovat, když vydržíte až do konce.

04.04.2024 5 z 5

Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Cesta do nekonečna: Můj život se Stephenem Jane Hawking

Kniha je Skvělá. Je taková, jak pomocí ní Jane ukázala světu život vedle velkého fyzika ze svého pohledu a svou pravdou a tím vyrovnala nevyvážený do té doby pohled pouze z druhé strany. Činila tak jistě pro svět, ale i pro samu sebe. Vypovídací hodnota má vysokou cenu i dle odezvy žen znalých podobných životních úloh. Za to jí patří obrovský obdiv a dík, kterého se jí i dostalo a dostává! !
Považuji za nepokorné až nevhodné její styl publikace snižovat nepochopením celého smyslu.

10.09.2017

Potraviny pro zdraví a dobrou kondici Potraviny pro zdraví a dobrou kondici Miriam Polunin

Skvělá publikace s klíčovými informacemi pro zdravé vaření i s různými tabulkami hodnot všech potravin včetně jejich fotografií. Je celá plná receptů s velkými fotografiemi u všeho. Navíc je zde velká část jak určitými jídly, potravinami a recepturami lze léčit ty která současná onemocnění a obtíže. Velmi úspěšná publikace ve světě a všestranný pomocník.

24.01.2015

Brigita Brigita Hana Rebeka Šiander

Proč by zrovna životní příběh, kde se věci dají do pořádku a hlavní hrdinka dost věcí krásně zvládne a dokáže si sama vybrat prima život, měl být nezajímavý, nereálný či nepříjemný. Naopak, pozitivita příběhu vás některé možná přiměje k naději a odvaze se svým životem udělat cosi, abyste v něm měli, co si sami uděláte, k čemu sami dojdete a co si tím pádem sami změníte k obrazu svému. Násilí a napětí a depky a hlubokých emocí je přeci všude kolem i tak dost, tato kniha ten počet svou existencí nijak nesnižuje.

20.01.2015 5 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Naprosto famózní. Od 1.stránky do poslední naprostý napnelismus. Úžasně vystavěno. Mohu jen doporučit.

01.05.2024 5 z 5

Za to mi zaplatíš Za to mi zaplatíš Teresa Driscoll

Autorka má u nás již 4 přeložené knihy. Tato je ale velmi dobrá. Téma - stalking, stalking a zase stalking. Také ale hromada lásky a to celé současně a skvěle propracované. Děkuji a doporučuji.

27.11.2023 5 z 5

Žena noci Žena noci Nancy Price

Velmi nečekaně dobré dílo. Obálka vyzývala k naprosto odlišnému zážitku. Autorka bravurním slohem pojednává o nadané ženě, která svůj talent a veškerý čas svého života propůjčuje svému vážně nemocnému manželovi. Oddanost, loajalita. Volba člověka pomenšit se v jménu velikosti druhých. Zvrat ale nakonec nastává a to hned dvakrát. Příběh tak získává na přitažlivosti. Naprosto Vřele doporučuji. Zejména doporučuji pak těm, kdo hledají hodnotnou i poutavou zároveň literaturu, která pohltí naše myšlení a zároveň ho jistě posune.

11.12.2018 2 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Perfektní detektivka. Detektivka roku 2012 Kanady. Jako dárek nezklame nikoho, perfektní, i pro babičku i pro toho, kdo detektivky nemusí i pro toho, kdo čte jen je. Výjimečná, rozhodně bude zážitek překvapivý pro každého.

05.12.2014