lencin lencin komentáře u knih

Běž, řekla cesta Běž, řekla cesta Markéta Bidlasová

Příběhy lidí, kteří se vydali na své camino do Santiaga. Velmi zajímavé.
Možná jednou čeká i na mě....

16.11.2022 5 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Dojemný příběh robotky Kláry a její mladé majitelky Josie.
Kdo má v sobě více lidskosti, lidé či roboti?

31.10.2022

Babky na divoko Babky na divoko Milena Holcová

Letní čtení o dovolené na Krétě, dvě dcery a jejich matky.

29.10.2022 3 z 5

Moc versus síla Moc versus síla David R. Hawkins

Zajímavá kniha

26.10.2022 4 z 5

Milé čtení. K autorovi jsem se dostala přes dceru, která je jeho velkou fanynkou a knihu musela hned mít. Já mám pana Krejčíka ráda jako herce, ale ke knize jsem byla spíš skeptická. A ano, mýlila jsem se. Je to milé čtení, dojemné i vtipné. Líbilo se mi to.

26.10.2022 4 z 5

Sestry Sestry Kamila Hladká

Hezky, byť poměrně stručně zpracované životní osudy 6 žen různého věku, které se rozhodly pro řeholní život. Zajímavé.

17.10.2022 4 z 5

Polední hodina Polední hodina Dörte Hansen

Severoněmecká vesnice se vším všudy. Krásná a silná kniha.
Človíček.

04.10.2022

Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Unorthodox: skandální odmítnutí mých chasidských kořenů Deborah Feldman

Ke knize jsem se dostala po shlédnnutí minisérie na Netflixu. Velmi silný příběh, pro mě důležitý. Odvaha jít za svojí podstatou, i když člověk cestou něco ztratí.

27.09.2022 4 z 5

Panda a dráček Panda a dráček James Norbury

Skvost. Opravdový knižní skvost. Buddhismus pro děti i dospělé v krásné formě, jednoduché a současně hluboké. 100 %

01.09.2022 5 z 5

Kronika jedné rozvětvené sudetoněmecké rodiny z Krkonošska. Bylo to pěkné, takové zašmodrchané a nečernobílé. Silné příběhy horalů, v krátkých kapitolách, což zvyšovalo můj čtenářský zážitek.

31.08.2022 4 z 5

Tři tváře anděla Tři tváře anděla Jiří Pehe

Tři generace vyprávějí své životní příběhy formou dopisů a deníku. Silné čtení.

11.08.2022 5 z 5

Náš všední život Náš všední život Riikka Pelo

Bylo to silné. Místy až moc silné. Měla jsem pocit, že jsem u toho. Cítila jsem tíhu vztahu mezi matkou Marinou a dcerou Aljou, tíhu života v SSSR, žila chvíli vedle nich. Drsné, ale výborné.

27.07.2022 5 z 5

Pod skleněným zvonem Pod skleněným zvonem Sylvia Plath

Dlouho jsem otálela, než jsem knihu začala číst. Bála jsem se........ Teď nastal ten správný čas a stálo to za to. První část lehčí a zábavnější, druhá temnější a bolestnější. Obě části ovšem výborné!
Popis deprese se sebeironií a překvapivou lehkostí mě opravdu zasáhl. Doporučuji!

15.07.2022 5 z 5

Kde zpívají raci Kde zpívají raci Delia Owens

Silný a bolestný příběh o odlišnosti a jejím nepřijetí maloměstem.
Holka z bažiny chce jen žít svůj život, ale není to pro ni vůbec snadné....

13.07.2022 5 z 5

Nadané dítě: Jak mu pomoci ke štěstí a úspěchu Nadané dítě: Jak mu pomoci ke štěstí a úspěchu Monika Stehlíková

Výborná kniha. Děkuji za ni.

11.07.2022 5 z 5

Život s vysokou inteligencí Život s vysokou inteligencí Monika Stehlíková

Pro mě velmi významná, až přelomová kniha. Děkuji za ni.

11.07.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Pěkný příběh, i když tentokrát jsem se v množství postav místy ztrácela.....

10.07.2022 4 z 5

Tahle země není pro starý Tahle země není pro starý Cormac McCarthy

Výborná kniha. Pohádkové množství peněz nalezené kolemjdoucím, poctivý šerif a nájemný zabiják pátrající po svém ušlém zisku. Velmi drsný popis dnešní texasské společnosti. Výborně napsané.

04.07.2022 4 z 5

Winterbergova poslední cesta Winterbergova poslední cesta Jaroslav Rudiš

Příběh i forma se mi líbily. Ošetřovatel Kraus pracuje jako průvodce umírajících na poslední cestě. S Winterbergem ho pojí nečekaná blízkost a jejich cesta v 21. století, ale s bedekrem z roku 1913 může začít.....

28.06.2022 4 z 5

Přízrak v hrdle Přízrak v hrdle Doireann Ní Ghríofa

Ženský text. Toto je ženský text.

22.06.2022 4 z 5