Nadané dítě: Jak mu pomoci ke štěstí a úspěchu

Každý rodič i učitel si přeje, aby děti byly šťastné a úspěšné. Ale nadané děti jsou natolik specifické, že jejich motivace, chování, myšlení i prožívání můžou být okolím nesprávně interpretovány a přinášet jim tak trápení, nepochopení a problémy – jak doma, tak ve škole. Intelekt, paměť, vnímavost, citlivost i zvídavost nadaných dětí bývají od útlého věku fenomenální, v některých oblastech může být ale vývoj naopak nerovnoměrný až opožděný. A proto vyžadují specifický přístup. Výchova a vzdělávání těchto dětí může být pro dospělé velmi náročná až stresující a dostávat je do situací bezradnosti i vyčerpání. Tato kniha umožňuje rodičům a učitelům těchto dětí podívat se pod pokličku a tím jim přinést pochopení, porozumění a bezvýhradné přijetí těchto dětí. Nabízí jim praktická doporučení pro výchovu i konkrétní cvičení, techniky a metody vzdělávání – a to s jediným cílem: aby byly nadané děti šťastné, aby mohly plně rozvíjet svůj mimořádný potenciál a nadání, pracovat na svých slabých stránkách a v životě uspět. Knihu mohou číst i nadaní dospělí, kteří chtějí více porozumět svému vnitřnímu (nadanému) dítěti. Autorka, zkušená terapeutka, velmi empaticky a poutavě přináší poprvé na český trh komplexně zpracovanou problematiku nadaných dětí, založenou na osobní zkušenosti, nejnovějších poznatcích i skutečných příbězích těchto dětí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372212/big_nadane-dite-jak-mu-pomoci-ke-stesti-Qkw-372212.png 4.816

Kniha Nadané dítě: Jak mu pomoci ke štěstí a úspěchu

lencin

Výborná kniha. Děkuji za ni.

KvětaŠ.

Tuto knihu mohu všem rodičům (nejen těm s nadanými dětmi) jen doporučit. Mě ke knize přivedl až výsledek IQ testu našeho syna a zjištění, že se řadí k velmi nadaným dětem (IQ 140). A to způsobuje v rodině dost velké problémy s komunikací. A konečně jsem pochopila, proč mu vůbec nerozumím a že on nemůže rozumět nám. A můžeme začít pracovat na zlepšení.

Hary
14.02.2019

Skvela knizka a navod jak pristupovat k druhym lidem a hlavne detem. Me ta kniha hodne otevrela oci a je jedno jestli mam nadane dite nebo ne. Hlavni je otevreny pristup k vychove ditete, nesoupat je do jedne konzumni hromadky ale pestovat individualni dovednosti v kazdem z nich. Pani stehlikova skvele vse vystihla a popsala tuto problematiku. Tu knihu by mely davat do MŠ,ZŠ jako povinne vzdelavani vsem ucitelum/kam.