lencin lencin komentáře u knih

Divadlo krutosti Divadlo krutosti Terry Pratchett

Ač nejsem povídková,tak se mi moc líbily. Nejvíc asi Čarodějky a Kuřata. Pěkné.

01.01.2017 4 z 5

Proměněné sny Proměněné sny Petra Dvořáková

Opravdu zajímavé rozhovory s deseti lidmi. O víře a hlavně o současné katolické církvi.

28.12.2016 4 z 5

Jako voda Jako voda Wally Lamb

Krásná kniha. Líbily se mi jednotlivé pohledy účastníků,díky kterým bylo možno nahlédnout na události z různých úhlů. Román o jednom manželství. Ten konec mi úplně nesedl,proto nedávám plný počet hvězdiček,ale přesto podle mě stojí za přečtení.

28.12.2016 4 z 5

Jerúldelger Jerúldelger Ian Manook (p)

Svérázný detektiv ve svérázném příběhu. Rozhodně zajímavé. Popisy života v současném Mongolsku.

22.12.2016 4 z 5

Stolek s citróny Stolek s citróny Julian Barnes

Nejsem povídková,ale tyhle příběhy mě bavily. K zamyšlení i pobavení. O stárnutí a staří jinak a pravdivě....
Určitě sáhnu i po nějaké další autorově knize. A tradičně výborný překlad Viktora Janiše.

21.12.2016 4 z 5

Bílý oceán Bílý oceán Roy Jacobsen

Výborná kniha. Pokračování příběhu Ingrid z ostrova Barroy během 2.světové války. Zajímavý,místy až zkratkovitý jazyk bez dlouhých popisů,a přesto velmi silně působivý.

21.12.2016 5 z 5

Ostrov Ostrov Roy Jacobsen

Výborná kniha. Dlouho jsem o ní přemýšlela, o syrovosti krajiny a složitosti života v ní. Doporučuju.

20.12.2016 5 z 5

Umrlčí cesta Umrlčí cesta Peter May

Dobrá,odpočinková kniha. A dozvíte se hodně i o životě včel

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Nevěděla jsem o tématu Vlaků sirotků vůbec nic a bylo to pro mě tudíž zajímavé.

19.12.2016 4 z 5

Nápad opravdu zajímavý,ale nedokázala jsem to dočíst,neb se autorka dle mého názoru zacyklila.....

19.12.2016 2 z 5

Zelený stan Zelený stan Ljudmila Jevgeňjevna Ulickaja

Výborný román. Padesát let 20.století v kostce. Absolutní bezútěšnost a beznaděj. Ulická je mistr zkratky a zároveň i detailního popisu. Doporučuju.

19.12.2016 4 z 5

Daniel Stein, překladatel Daniel Stein, překladatel Ljudmila Ulická (p)

Výborný román. Doporučuju!

26.11.2016 5 z 5

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Výborné. Rychlé a dynamické,a to i přes důkladné prokreslení postav. Jednoduše mě bavilo sledovat Fionin s Adamův příběh. A přiměla mě přemýšlet. O odvaze a odpovědnosti.

26.11.2016 4 z 5

Mise zapomnění Mise zapomnění María Dueñas

Za mě zklamání. Po úžasném zážitku s Čas mezi šitím jsem knihu považovala za jistotu. Omyl. Zvláštně rozvleklé a nevěrohodné.

24.11.2016 3 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Výborná,byť velmi drsná kniha. Lidé jako maličké figurky na pozadí velkých dějin,které je ale zásadně ovlivňují.

21.11.2016 4 z 5

Ruka / Wallanderův svět Ruka / Wallanderův svět Henning Mankell

Bohužel už poslední kniha...... Pro mě pěkné rozloučení s Kurtem Wallanderem.

15.11.2016 4 z 5

Pyramida Pyramida Henning Mankell

Mankell opět nezklamal. Ač povídka není můj nejmilejší žánr,zde se mi líbila

15.11.2016 4 z 5

Cesta k mým matkám Cesta k mým matkám Edith Holá

Velmi silný autobiografický příběh. Přeju autorce hodně sil.

09.11.2016 4 z 5

Kniha zvláštních nových věcí Kniha zvláštních nových věcí Michel Faber

Krásná kniha o manželství-velké a silné lásce a následně i o krizi této lásky. Takový román v dopisech. Popis Oázanů byl vynikající a klidně bych zvládla i další detaily ze života těchto zajímavých bytostí. Opět výborný překlad Viktora Janiše.

05.11.2016 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Dobré,byť trochu překombinované. Všichni z jednoho písečku... Ženy a jejich mnoho tváří.

24.10.2016 3 z 5