Lena79 Lena79 komentáře u knih

Čekání na kocoura Čekání na kocoura Michaela Klevisová

Příjemná povídková kniha, která vám zvedne náladu. Některé příběhy se mi líbily víc, některé méně, ale to je věc každého čtenáře. Celé dílko považuji jako obohacující záležitost.

25.01.2024 5 z 5

Klekánice Klekánice Tereza Bartošová

Četla jsem až po Vodníkovi..Kniha se čte dobře, má rychlý spád, pořád se něco děje. Docela mě zklamal konec příběhu, ne tolik obsahem, jako zpracováním. Přišel mi takový rychle sepsaný, jen aby už to bylo za námi.

23.01.2024 5 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Úžasné. Jsem opravdu nadšená, že jsem našla novou (pro mě) českou autorku. Kniha velmi čtivá. Oblíbila jsem si dvojici kriminalistů. Neumím to vysvětlit, ale víc mi sedl Honza :-)

22.01.2024 5 z 5

Můj skotský hrdina Můj skotský hrdina Suzanne Enoch

Druhý díl série mě mile překvapil. Líbil se mi víc, než ten úvodní. Občas mě štvalo jisté přesvědčení hlavní hrdinky o tom, jak se má chovat pravá dáma ...

21.01.2024 5 z 5

Nevěsta na útěku Nevěsta na útěku Alexander Stainforth (p)

Hlavní hrdinka Clara mě chvílemi štvala svojí zarputilostí. Nakonec se ukázalo, že ji tato vlastnost pomohla ke štěstí. Pěkná kniha

18.01.2024 5 z 5

Pan Romantik Pan Romantik Leisa Rayven

Námět knihy je originální, neokoukaný, což mě potěšilo. Strávila jsem dvě příjemná odpoledne.
U romantických knih nemám moc ráda ty přeslazené konce, ani tento příběh není výjimkou, ale to je čistě můj problém, nikoliv autorky. Možná se někdy pustím do dalšího dílu.

12.01.2024 4 z 5

Mé přítelkyně z Ravensbrücku Mé přítelkyně z Ravensbrücku Magda Knedler

Chvílemi jsem se ztrácela v ději a v postavách. Přišlo mi to takové zmatené. Námět skvělý, ale myslím, že se to dalo zpracovat jinak. Přečetla jsem už spoustu knih na tématem holocaustu, ale tohle se nepovedlo.

09.01.2024 2 z 5

Kus mého srdce Kus mého srdce Mary Higgins Clark

Mary Higgins Clark je pro mě top spisovatelka, což se potvrdilo i u této knihy. Příběh se četl téměř sám byl napínavý.

08.01.2024 5 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Po přečtení knihy jsem váhala, jak toto dílo vůbec okomentovat.
Syrový příběh z 30. let minulého století mapující osudy několika přátel. Až potud nic převratného. Ale co když některý z nich stojí na opačné straně barikády?
Autor skvěle vykreslil psychologický vývoj hlavních postav, který se formoval na základě životních zkušeností.

03.01.2024 5 z 5

Černá lilie Černá lilie Vlastimil Vondruška

Knihu považuji za odpočinkovou četbu, ačkoliv jsem se místama ztrácela v postavách. Pana Vondrušku mám ráda a jeho knihy jsou určitá jistota.

05.12.2023 5 z 5

Příběhy z českých dějin: Převážně nevážně o naší historii Příběhy z českých dějin: Převážně nevážně o naší historii Otomar Dvořák

Pěkné příběhy z české historie, které jsou napsané vtipnou formou. Na relax a odpočinek určitě vhodná kniha.

17.11.2023 4 z 5

Hrdina z hor Hrdina z hor Suzanne Enoch

První polovinu knihy jsem se nudila, nebavilo mě to. A na to nejsem u Suzanne Enoch zvyklá. Dialogy mi přišly někdy naprosto zbytečné. Stálé omýlání toho samého. Knihu jsem dočetla víceméně z donucení. Za mě zklamání.

02.11.2023 3 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

Myslela jsem si, že k autorčinu "stylu" nemám co říct. Ale.. To už neplatí po přečtení tohoto dílu. Jedním slovem famozní.
Obě linky příběhu opět skvěle vypracované. A ten závěr knihy? Už aby vyšel další díl..

22.10.2023 5 z 5

Je-li toto člověk Je-li toto člověk Primo Levi

Jelikož kniha vyšla dva roky po válce, čiší z ní upřímná syrovost.
Kniha popisující každodenní útrapy v Osvětimi. Všudypřítomný hlad, zima, únava, nemoci...S tím vším si autor musel poradit, jak nejlépe uměl.

10.10.2023 5 z 5

Pohlednice z východu Pohlednice z východu Reyes Monforte

Jak autorka uvádí, jedná se o fikci založenou na skutečných příbězích a událostech. (Lépe to vyjádřit neumím.)
Chvílemi mi přišlo, že autorka posbírala všechen ten hnus, který se v Osvětimi odehrával a plnou měrou to naložila hlavní hrdince na záda. Pokud kniha měla vyznít jako pocta všem obětem, pak je to asi v pořádku.

02.10.2023 4 z 5

Dívka v pruhovaných šatech Dívka v pruhovaných šatech Ellie Midwood

"Ať už vás budou poslouchat, nebo ne, jen nezůstaňte zticha. Všichni se musíme postavit za spravedlnost. Oběti potřebují, aby za ně lidi mluvili. Jinak ti druzí budou moci jednoduše předstírat, že se nic z toho nikdy nestalo."

Příběh Heleny a Franze mě fascinuje, je pěkné, že něco takového jako je láska vzklíčilo na tak hrozném místě. Kniha je napsaná z různých úhlů pohledu, což považuji za velmi přínosné.

27.09.2023 5 z 5

Katův odkaz Katův odkaz Vlastimil Vondruška

Kniha na dvě odpoledne, četlo se to samo.
Pěkný příběh, který se odehrává v krásném prostředí Berounska.

22.09.2023 5 z 5

Co zpívá Sojka Co zpívá Sojka Lenka Poláčková

Příběh z prostředí a doby, které není tak ošlehané. Autorce dávám palec nahoru za to, že se tématu Velké Moravy nezalekla.

21.09.2023 5 z 5

Vražedný rozsudek Vražedný rozsudek Andreas Gruber

Autora mám ráda, píše dobře, ale u této knihyto občas vypadalo jako, "co bych tam tak ještě dal..."
Každopádně si přečtu další díl.

24.08.2023 4 z 5

Rebelka z Vysočiny Rebelka z Vysočiny May McGoldrick

Kniha, respektive příběh je situován jinak, než jsem byla u knih tohoto žánru zvyklá. A nijak to nevadilo. Jen už nějak nemám ráda ty přeslazený konce knih.

15.08.2023 3 z 5