Příběhy z českých dějin: Převážně nevážně o naší historii

Příběhy z českých dějin: Převážně nevážně o naší historii https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/484069/bmid_pribehy-z-ceskych-dejin-prevazne-ne-Ksd-484069.jpeg 4 4 3

Zapomeňte na školní dějiny a vydejte se spolu s autory na veselý výlet do naší historie. Ne že by nás čekalo něco úplně smyšleného; většina popisovaných událostí se skutečně přihodila, jenže kronikáři je zaznamenali příliš stručně, a tak si lidé tahle suchá fakta opentlovali svojí fantazií a postupně z nich vytvářeli košaté příběhy. Najdeme tu téměř pohádkové historky, pověsti, dobové anekdoty i napínavá dobrodružství. Nemusíte se ale bát, že byste v té džungli zamotaných příběhů zabloudili. Autor textu spisovatel Otomar Dvořák vám bude zasvěceným průvodcem a výtvarník Mistr Kriss (Kristián Mensa) vám ukáže ve svých ilustracích nečekaně komické pohledy na dávné hrdiny. Kniha ukazuje, že nadhled a schopnost zasmát se sami sobě je vlastností, která je dobrou prevencí proti nesnášenlivosti, předsudkům a konfliktům. Kniha je určena především pro děti a dospívající, ale nejen pro ně: je vhodná pro všechny studenty od 10 do 100 let.... celý text

Lena79
17.11.2023 4 z 5

Pěkné příběhy z české historie, které jsou napsané vtipnou formou. Na relax a odpočinek určitě vhodná kniha.

iceVS
22.01.2022 5 z 5

Deset hvězdiček, to je taková prča...
Páně Dvořákův smysl pro krvelačno dokonale doladil už tak dramatické dějiny.
A ilustrace Mr. Krisse celou knihu posunuly ještě o level vejš. Přiznávám, že při každém otočení stránky jsem svoji pozornost věnovala nejdříve jim. A moc mě bavily, jsou chytré a vtipné. U některých jsem se musela smát nahlas, například takový Kub - Laj mě fakt dostal.
Skvělá práce, pánové, knížku jsem přečetla na jeden zátah.

bigbabe
19.01.2022 4 z 5

Perfektní kniha a jsem ráda, že je na přebalu napsáno, že to je od 10 - 100 let, že se nemusím stydět, že čtu knihy pro děti. Líbí se mi tento typ knih, kde se dovíte o historii (či něčem jiném) zábavnou formou a není to jako učebnice.
Těším se na druhý díl, který autor slibuje o novodobější historii.