Lemurka Lemurka komentáře u knih

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

"No ba" - jak mi slovo BA lezlo krkem, na každé stránce nejmíň 3x!
Nudné, zdouhavé, historie Skotska a jejich obyvatel mě nebavila číst a v podstatě ani nezajímala. Skončila jsem na 150 straně, neb to pro mě bylo trápení, do čtení jsem se musela nutit.

02.05.2020 1 z 5

Cizinec Cizinec Harlan Coben

Napínavé, zajímavé, četlo se to dobře.

26.04.2020 3 z 5

Splněná přání Splněná přání Fern Michaels (p)

Celkem příjemná oddechovka, četlo se to dobře. Jen ta umíněnost Olivie se mi zdála lehce přehnaná.

23.04.2020 3 z 5

Přístav naděje Přístav naděje Nina George

Druhá kniha od autorky a ani tuto jsem nedočetla. Prokousala jsem se do poloviny a dál už to nešlo, nebavilo. Styl psaní se mi nesedí, neoznačila bych ho za čtivý. Zajímavý byl pouze námět. Další knihu od spisovatelky už nevyhledám.

14.04.2020 1 z 5

Perly nebes Perly nebes Colin Falconer (p)

Do druhého dílu se mi chtělo, neb ten první se mi nelíbil. Perly nebes však byly trochu lepší, Elvie mi postupem času lezla na nervy. Nejlepších na celé knize bylo posledních 10 stránek, kdy se děj konečně rozjel a bylo to zajímavé a napínavé, bohužel autor to jak na potvoru utnul. Závěr mě tedy nepotěšil.

10.04.2020 3 z 5

Lovci perel Lovci perel Colin Falconer (p)

Od této knihy jsem čekala více. Skvělý námět, bohužel samotný příběh se mi zdál příliš jednoduchý, povrchní. Očekávala bych větší vykreslení doby, prostředí ... Osoby nedostatečně popsané, jakoby bez emocí. Děj plyne příliš skokově. Neměla jsem chuť ani dočíst, a konec mě zklamal.
Nejspíš mi uplně nesedí styl psaní autora. Toto je od něj má druhá kniha a ani ta první se mi nelíbila. Teď čtu pokračování (Perly nebes), který se mi zdají být o něco lepší.

07.04.2020 2 z 5

Hrdinové ve člunu Hrdinové ve člunu Daniel James Brown

Tohle nebyl můj šálek čaje, víc než 10 stránek jsem nedala... Nepůsobilo to na mě jako román, ale jako nezáživně popsaná historie. Dle příspěvku níže tento styl pokračuje až do konce.

03.04.2020

Život ve dvou Život ve dvou Nicholas Sparks

Kniha mohla mít min. o 100 stran méně. Jelikož to není moje první kniha od autora, čekala jsem více, četla jsem lepší. První půlka mě nebavila, i mě vadilo chování Vivien. Knihu jsem už chtěla odložit, ale nakonec jsem dočetla. Za pár dní už nebudu vědět, o čem byla ...

30.03.2020 3 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Mám ráda takový typ knížek, kde se děj odehrává v krásné nevšední přírodě, sníh a mráz, k tomu boj o přežijí po leteckém neštěstí. Oba hrdinové se mi zdáli spíš nereální. Knihu si ráda někdy zase přečtu.

23.03.2020 5 z 5

Opálová poušť Opálová poušť Elizabeth Haran

Hezký příběh, především jsem ocenila drsné prostředí Austrálie.

19.03.2020 4 z 5

Kroky v dešti Kroky v dešti Katarína Gillerová

Příběh Diany mě vůbec nebavil, chtěla jsem knihu odložit. Nakonec jsem přeci jen dočetla a jsem ráda. Zajímavé rozuzlení příběhu. Určitě zkusím i jiné knihy od autorky, tato bylo první.

15.03.2020 3 z 5

Na dostřel Na dostřel Taylor Adams

Mě kniha nesedla, nebavilo mě ani číst dál ...

05.03.2020 2 z 5

Dům U Tří borovic Dům U Tří borovic Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se mi moc líbila, pěkný příběh. Vše už bylo řečeno níže.

05.03.2020 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Knížky od Moyes mám ráda (či jsem měla), ale tohle mě vůbec nebavilo, nevtáhlo do děje, vlastně mi bylo uplně jedno co se bude či nebude dít dál ... Skončila jsem na straně 100 a dál už fakt ne. Styl psaní se mi zdál příliš jednoduchý. Ani druhý díl se mi nelíbil.

01.03.2020 1 z 5

Volání ptáka kivi Volání ptáka kivi Sarah Lark (p)

Opět vydařený díl, škoda, že už poslední. Klidně bych četla i další, přečetla jsem všechny za sebou. V této knize bylo více krutosti (při cestě Glorie mě mrazilo), a části o válce mě zrovna nebavily. Jsem ráda že to autorka sérii ukončila takto. Triologii hodnotím jako pohlazení na duši, příjemné čtění, děj zasazený do mého oblíbeného N. Zélandu...

26.02.2020 5 z 5

Maorčina píseň Maorčina píseň Sarah Lark (p)

Opět krásný příběh, stejně dobrý jako první díl. Více se mi líbila druhá půlka knihy, především jak byl vykreslen těžký život horníků.

12.02.2020 5 z 5

V zemi bílého oblaku V zemi bílého oblaku Sarah Lark (p)

Krásný příběh, moc se mi to líbilo. Mám ráda prostředí Nového Zélandu, tak ani tato kniha mě nezklamala. Zajímavé číst o úplném začátku osidlování ... Ještě že jsem si půjčila všechny 3 díly, už čtu další.

02.02.2020 5 z 5

Všude kolem černý les Všude kolem černý les Ruth Ware (p)

Mě se kniha líbila, hodně čtivá, zajímavý nápad skleněného domu uprostřed lesa. Ale i já měla pocit, že osobám není kolem 26, ale že jim je pořád těch 16, to jejich chování, myšlení, naivita...

20.01.2020 4 z 5

Asi jsem jediná, komu se kniha nelíbila...

20.01.2020 1 z 5

Polštář Polštář Cynthia D'Aprix Sweeney

Knihu jsem odložila na 40.stránce, nesedl mi styl psaní, téma a ani mě to nevtáhlo do děje.

20.01.2020