Lely Lely komentáře u knih

Oddechové a nenáročné čtení u kterého se člověk zasměje.

15.07.2021 3 z 5

Zimní přízrak Zimní přízrak Dan Simmons

Po Temném létu, jsem se pustila i do této knihy. A nezklamala mě. Nostalgický návrat do Elm Havenu, temná atmosféra, návrat do vzpomínek... Kniha byla čtivá a děj rychle ubíhal.

12.07.2021 4 z 5

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Kniha se lehce a rychle četla, děj ubíhal a pěkně navazoval. Hlavní hrdinka byla celkem sympatická, jsem zvědavá co se o ní dál dovíme. Určitě v této sérii budu pokračovat.

11.07.2021 5 z 5

Temné léto Temné léto Dan Simmons

Musím říct, že tento horor mi opravdu sedl. Líbilo se mi jak vylíčení postav tak prostředí. Ze začátku se mi děj trochu vlekl, ale když se člověk začetl, stránky ubíhaly hladce.
Parta kluků, prázdniny, nekonečná kukuřičná pole a záhada k vyřešení...na konci se mi tento příběh a parta kluků opouštěla těžko.

21.04.2021 5 z 5

Hon se smrtí Hon se smrtí Peter James

Je to moje první kniha, kterou jsem od autora přečetla, ale určitě nezůstane tou poslední. Kniha je čtivá, napínavá, emotivní a hlavní hrdina Grace sympatický. Kniha se zabývá ožehavým tématem a nenechá vás chladným.

15.03.2021 5 z 5

Ve tvých očích Ve tvých očích Nicholas Sparks

Pohodové a odpočinkové čtení. Možná mě trošku zklamalo, protože vím, že od tohoto autora lze očekávat víc.

25.02.2021 3 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Pro mě to byla kniha, která neurazí ale ani nenadchne. Celkem slibný příběh se zajímavým tématem, ale hlavní hrdinka mi jaksi nesedla. A i od závěru jsem čekala trochu více, na můj vkus mi přišel lehce odbytý.

31.08.2020 3 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Kniha s krásným a emotivním příběhem, plným bolesti, smutku ale taky odhodláním, naděje a lásky.

11.08.2020 5 z 5

Ke dnu Ke dnu Anna Bolavá (p)

Je to moje první kniha kterou jsem od autorky četla a musím říct, že mě bavila.
Líbilo se mi propojení postav a jejich charakteristika a propletené osudy.
A to jak autorka dokázala vylíčit a opsat prostředí a pochmurnou atmosféru, bylo vynikající.
Možná mi trochu vadil otevřený a nedotáhnutý konec u některých postav, a i bych uvítala pokračování.

12.07.2020 4 z 5

Hostitel Hostitel Stephenie Meyer

Musím přiznat, že ze začátku se mi do knihy moc nechtělo a dlouho mi ležela na poličce.
Ale když jsem se začetla nemohla jsem přestat.
Je to moc krásný a originální příběh. Líbí se mi jak autorka dokázala popsat pocity a vztahy mezi jednotlivci. Donutí člověka přemýšlet a zamyslet se.
Určitě se k ní ještě někdy vrátím, ale zatím musím vstřebat své pocity.

31.03.2020 5 z 5

Nedej se Nedej se Rainbow Rowell

Musím říct, že začátek knihy byla opravdová nuda a do čtení jsem se musela nutit, ale pak naštěstí dostala ten správný spád.
Hlavní postavy se mi celkem líbily a ani zápletka nebyla špatná, ale čekala jsem asi trochu víc. Velká závěrečná scéna s Mágem mi přišla odbytá a lehce nedotažená do konce, měla jsem bohužel větší očekávání.
Jelikož jsem knihu četla v originále, tak mi překlad některých frází přijde naprosto směšný a v češtině by mě kniha nezaujala.
Jinak je to oddechové čtení a líbí se mi jakým je napsaným stylem.

27.02.2020 3 z 5

Kolotoč snů Kolotoč snů Freya North

Jednoduchá kniha s jednoduchým dějem, ale jako oddechové čtení ideální. Avšak musím přiznat, že mi některé pasáže a dialogy mezi hlavními postavami přišly dost naivní a lezly mi lehce na nervy.

10.02.2020 2 z 5

Tajemné touhy Tajemné touhy Jennifer L. Armentrout

Od knihy jsem moc neočekávala, ale musím říct že mě nakonec celkem překvapila.
Občas jsem se ke čtení musela nutit, hlavně na začátku kdy scény byly zdlouhavé a jaksi o ničem. Avšak konec knihy kde došlo ke zvratu se mi líbil. Je škoda že další pokračování není přeloženo, celkem by mě zajímalo jak to dopadlo.

15.10.2019 3 z 5

Marcelo ve skutečném světě Marcelo ve skutečném světě Francisco X. Stork

Pěkná kniha se zajímavým tématem.
Autorka poruchu popsala u hlavního hrdiny brilantně a bylo zajímavé číst jeho pohled na svět a jak se pomalu začleňuje do společnosti.
Avšak některé pasáže mi přišly až zbytečně zdlouhavé a ke čtení jsem se musela přemáhat. Knihu hodnotím kladně avšak asi jsem od příběhu čekala něco trochu ví.

13.10.2019 3 z 5

Jediná cesta vede nahoru Jediná cesta vede nahoru Carole Matthews

Aneb pohádka o tom jak se bohatí stali chudými a ke štěstí přišli.
Kniha je to jednoduchá a čtivá. Ale jako oddychové čtení ideální.

04.10.2019 3 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Taková milá a oddechová kniha, která ani nenadchne ale ani neurazí. Při čtení jsem se ale často přistihla, že čekám na nějaký pořádný zvrat nebo zápletku, ta ale nenastala. Četla jsem jí v angličtině a je dobře srozumitelná.

10.07.2019 3 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Knihu jsem dočetla už před pár dny, ale pořád se k ní v myšlenkách musím vracet a přemýšlet, a to se mi nestává často. Dlouho jsem její čtení odkládala, ale jak jsem ji chytla do ruky, už jsem se od ní nemohla odtrhnout, četla jsem jí jedním dechem.
Je to emotivní a silný příběh a na konci jsem se neubránila szlám.
Musím říct že patří k jedné z nejlepších knih co jsem kdy četla a jistě se k ní ještě vrátím.
Myslím, že by stalo za zvážení jí zařadit do povinné četby.

11.05.2019 5 z 5

Pokoj Pokoj Emma Donoghue

Ze začátku jsem si musela zvyknout, že příběh je vyprávěn dítětem a chvíli mi trvalo než jsem se začetla. Ale když jsem si na autorčin styl zvykla, knihu jsem nemohla dát z ruky.
Líbilo se mi i filmové zpracování.

25.04.2019 5 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Kniha s ponurou atmosférou, skvělým popisem postav i prostředí ve kterém se děj odehrává.
Někomu se kniha může zdát zdlouhavá, ale já se začetla hned. I když je pravda, že ten pravý spád kniha postává, až v druhé polovině.

14.12.2018 5 z 5

Na Větrné hůrce Na Větrné hůrce Emily Brontë

Musím říct, že ze začátku jsem měla chuť knihu odložit a nedočíst. Pak mě ale strhla do děje a nemohla jsem jí dát z ruky.
Popravdě jsem nevěděla do čeho jdu, i když je to klasika, ale nějak mě vždycky obešla.
Čekala jsem romantiku a hle je to temný, ponurý a depresivní příběh. Líbilo se mi jak věrohodně autorka dokázala popsat povahy postav a prostředí ve kterém se děj odehrávál.
Určitě se ke knize ještě někdy vrátím, ale zatím jí musím nechat ''uležet''.

06.10.2018 5 z 5