Lely Lely komentáře u knih

Šelma Šelma Andrew Mayne

Hodně přitažené za vlasy, ale čtivé. Krátké kapitoly svižně ubíhaly. Propletení s vědou bylo zajímavé, ale zatím po další knize od autora nesáhnu.

03.04.2024 4 z 5

Uf, těžké ale důležité čtení. Pocházím z Těšínska a o této události jsem neměla ani potuchy. Klobouk dolů před paní Lednickou, pátrání a dávání dohromady všech skutečností ji muselo zabrat spoustu času.

22.03.2024 5 z 5

Ochutnávačka Ochutnávačka V. S. Alexander

Námět knihy mě zaujal, bohužel během čtení přišlo lehké zklamání. Místy byl příběh až moc neuvěřitelný a naivní, i když vlastně proč ne. Ale asi jsem měla od knihy jiná očekávání.

19.03.2024 4 z 5

Mé cesty do hlubin mozku Mé cesty do hlubin mozku Martin Moravec

Čtivá kniha a zajímavý rozhovor s naším předním neurochirurgem. Některé kapitoly mě bavily více, jiné méně, ale rozhodně to bylo zajímavé nahlédnutí do života takové lékařské kapacity.

09.03.2024 5 z 5

Super čtení, které člověka obohatí i proškolí v první pomoci. Pan Dvořák má můj obdiv, líbí se mi jeho lidskost, kéž by bylo víc takových lékařů.

28.02.2024 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Uff, tak tohle bylo hodně depresivní čtení, které budu ještě nějaký čas zpracovávat.
Hodně silný příběh plný bolesti.

17.02.2024 5 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Důležité téma na které je nahlíženo z pohledu dítěte. Dítě které hledá pocit jistoty a my se dočteme jak lehce jde dětská mysl zmanipulovat.
Na knize mi trošku vadily vulgarismy, kterých tam bylo na můj vkus až příliš. A kdyby se kniha zkrátila taky by to nebylo na škodu.
Nicméně jsem si po přečtení vyhledala informace jak to s Mirkem dopadlo a je mi z toho na blití.

09.02.2024 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Další výborná kniha od autorky. Příběh svižně ubíhal a kniha se četla skoro sama.

01.02.2024 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Zajímavé, nápadité, mysteriózní. Po přečtení ve mě kniha nezanechala zrovna příjemné pocity. I během čtení mi několikrát běhal mráz po zádech. Opravdu by mě zajímalo co je na tom všem pravdy, ale jedno vím jistě na Tribeč se určitě nevydám.

22.01.2024 5 z 5

Strach Strach Jozef Karika

Moje první kniha, kterou jsem od autora četla. A číst jí zrovna, když venku stupnice teploměru ukazuje - 15°C, nebylo dvakrát příjemné. Napětí s přiměřenou dávkou strachu, závěr mě překvapil. Už se chystám na Trhlinu.

11.01.2024 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Moje první kniha od autorky. Příjemné oddechové čtení.

02.01.2024 3 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

První kniha kterou jsou od autora četla a určitě budu pokračovat dále.
Děj byl napínavý a krátké kapitoly se čtou lehce a nutí neustále pokračovat.

07.12.2023 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Další výborná kniha od autorky. Kniha vtáhne do děje a s napětím čtete a čekáte jaké osudy postavy čekají.

25.11.2023 5 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Na knihu jsem narazila náhodou a anotace mě zaujala. Avšak styl autorčina psaní mi úplně nesedl. V průběhu čtení jsem pořád jakoby na něco "čekala", ale bohužel to nepřišlo. Chyběla mi jakási celistvost příběhu, kdyby kniha byla psána formou jednotlivých povídek, asi by mě zaujala více.

14.11.2023 3 z 5

Kruh Kruh Rona Halsall

Nenadchne, ale ani neurazí...tak nějak by jsem shrnula své pocity z knihy. Postavy mi moc neseděly a zhruba od poloviny knihy člověk tuší jak to asi dopadne.

08.11.2023 3 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Styl jakým je kniha napsaná mi sedl, nemohla jsem se odtrhnout, i když to vůbec není jednoduché čtení.
Kolik bolesti dokáže jeden člověk vytrpět a stále přichází jedna rána za další...

31.10.2023 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Ufff, silný příběh a silné téma.
Po přečtení mám hodně rozporuplné pocity. Bude to chtít nějaký čas na zpracování.

25.10.2023 5 z 5

Šeptuchy Šeptuchy Alena Sabuchová

Zvláštní kniha o zajímavém kraji. Líbí se mi neotřelé téma, které si autorka vybrala. Sice mi chvíli trvalo než jsem se začetla, ale nakonec jsem knize přišla na chuť.

08.10.2023 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Ufff, tak tohle byla síla. Malá kniha plná velkých emocí. Ještě dlouho jí budu zpracovávat.

05.10.2023 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Téma drog není zrovna můj šálek kávy, ale v tomto podání mě bavilo.
No a teď rychle do knihovny pro pokračování...

30.09.2023 5 z 5