Lelaqu Lelaqu komentáře u knih

Skvrna Skvrna Gillian Flynn

Musím říct, že jsem čekala něco úplně jiného, ale Gillian Flynn mi hned od začátku nabídla zajímavý děj s ještě zajímavějšími postavami. Bylo to sice velmi krátké, ale konec? Typická autorka. Příběhová linka se bohužel místem táhla, kdy se prakticky děj moc neposunul, ale o to více si Flynnová dala záležet na konci. Sama si doteď nevím, jak si závěr knihy vyložit, ale vím jistě, že autorka nasadila i tentokrát laťku velmi vysoko a osobně doufám, že ze své hlavy brzy vyplodí něco nového. Jednoduše jsem se přesvědčila, že Gillian Flynn je má velice oblíbená, ba i nejoblíbenější spisovatelka. Skvrna možná nesahá po paty Zmizelé, Ostrým předmětům či Temným koutům, ale i tak se mi to moc líbilo a ještě jednou - konec mě plně dostal do kolen!

23.01.2019 5 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Tahle kniha mě překvapila, ale zároveň i bohužel zklamala.
Začnu asi u autorčina stylu psaní, který nebyl špatný, ale je zde vidět, že to je autorčina prvotina. Postavy byly totální klišé, ale je to ten tip, ke kterému se rádi občas vracíte. Co se týče děje, byl také celkem předvídatelný, ale konec měl zajímavé rozuzlení, jen je škoda, že se něco pořádného stalo až někde na nějakých posledních 90-80 stránkách. Nejvíc mě, ale určitě zklamal epilog, je YA, takže jsem to měla čekat, ale i tak se tomu autorka měla vyvarovat.
Jeden z nás lže je určitě úžasná a suprová knížka pro všechny co young adult literaturu mají rádi, ale já sama za sebe díky téhle knize udělala definitivní rozhodnutí, se kterým jsem si pohrávala už delší dobu, young adult už číst nebudu a důvod proč to tu zmiňuji je ten, abych varovala ostatní, co mají radši "normální" thrillery.
Tahle knížka určitě okouzlí jiné čtenáře a i já jí za sebe pro všechny milovníky YA literatury moc doporučuji!

30.07.2018 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

tím, že kniha byla psána v dopisech mi stylem jejího psaní sedla ještě víc. Příběh byl čtivý, citlivý a vtipný. Hlavní hrdina Charlie mi přirostl k srdci a velice rychle jsem se do něho vcítila. Kkdyž byl šťastný Charlie, byla jsem i já. Když byl na dně, já taky. I vedlejší postavy byly celkem fajn napsané a sympatické, kromě Sam. Sam mi nesedla vůbec. Byla mi tak nějak proti srsti. Co mi došlo až po shlédnutí filmového zpracování, bylo to, že jméno Charlieho sestry bylo rečeno jen ve filmu. Je to úžasná kniha, ale ne každý ji pochopí a každý ji pochopí úplně jinak...

01.05.2018 5 z 5

Prach a popel Prach a popel Jenny Han

THle knížka mě neskutečně zklamala. První díl byl pecka, druhý ještě větší a ten třetí? Ten jim nesahal ani po kotníky! Začetla jsem se rychle jako u předchozích dvou dílů a to díky jejímu stylu psaní. Pohodové, jednoduché a velice čtivé. Příběh ale hodně strádal. Mohlo to být napsané jinak a to hlavně konec. Epilog byl hrozně moc hrrrrr a nejzajímavější a nejakčnějšï část přišla na posledních cca 30-20 stranách. Z celkově je můj nejoblíbenější díl určitě druhý a nejneoblíbenější třetí.

25.04.2018 2 z 5

Navždy s láskou, Lara Jean Navždy s láskou, Lara Jean Jenny Han

Moc jsem od ní ani nečekala a to co jsem si vysnila, jsem i dostala. Bylo to jednoduché, oddechové, romantické a dospívající čtení, spíš pro holčiny od 11-13+. Na to, že jsem cílová skupina mi tahle trilogie moc nesedla. Hlavní hrdinka mi moc na chuť nepřišla a celkový dojem na čtení mělo i její jméno, Lara Jean. K hrdince jméno sedlo, ale číst (Př. "Laro Jean, pojď jsem!") mi přišlo hrozně krkolomné a nepřirozené. Jenny Han píše výborným čtivým stylem, ale příběh měl spoustu muh. Věci, které bych ráda měla odůvodněné tu nebyly a některé celkem důležité etapy byly jen tak lehce nakousnuty. Hodně jsem našla podobu v trilogii Oko za oko, která byla napsána ve spolupráci se Siobhan Vivian. A to konkrétně v Lilii a Laře. Už jen to, že jsou obě asijského původu a i povahově jsou dosti podobné. Zkrátka jsem nad Lařinými rozhodnutími často kroutila hlavou. Taky doba odehrávání nebyla moc dobře propracovaná, často jsem se ztrácela. A akce tu moc také nebylo. Ze začátku se to celkem táhlo na nudnější vlně a na posledních 100 stranách to dostalo správný říz. Han se musí nechat, že konce knih píše dokonale a ukončení proběhlo v tom nejlepším slova smyslu.

20.04.2018 2 z 5

Dám ti slunce Dám ti slunce Jandy Nelson

Knížka byla suprová. Její myšlenkové pochody, hlášky a citáty byly úžasné, citlivé a kolikrát i vtipné. Měla jsem od ní úplně jiné očekávání, ale bylo to aspoň trochu originální. Prolínání dějových linek bylo dokonale promyšleno a co se sympatičnosti postav týče, byla laťka jako na horské dráze. Na začátku jsou sympatičtí, v půlce knihy zase ne a na konci máte pochopení. Děj mi seděl víc z pohledu Noaha, u Jude byl sice taktéž úžasný, e o něco méně.
Doporučila bych určitě každému komu je 13+, myslím že pod 13 by čtenáři moc nepochopili hlavní myšlenku

13.04.2018 4 z 5

První První Kiera Cass

První je za mě určitě nejlepší knihou z trilogie Selekce.Několikrát jsem u ní brečela.Určitě si od autorky planuju přečíst i Sirénu

28.01.2017 5 z 5

Blíženci Blíženci Stanislav Rudolf

Pěkná kniha o sourozenecké lásce.

06.01.2017 4 z 5

Sladká nevědomost Sladká nevědomost Danielle Lori

Už je to sice delší doba, co jsem tuto knihu četla, nicméně to nic nemění na tom, že jsem si knihu velmi užila. NewYorské mafiánské prostředí mě prostě baví a nezlobila bych se kdyby Danielle Lori více přitvrdila. Autorka má příjemný styl psaní, takže i když se ze začátku nic moc neděje, příběh se krásně čte a proplouváte jím. Elena, hlavní hrdinka, i přes to, že na ní není nic zajímavého a vlastně by mohla být jako každá druhá v podobných knihách, tak vůbec není tuctová a neštvala mě. Překlad spicy scén za mě v pořádku. Jediné, co bych vytkla je obálka, respektive přebal. Což je celkově problém knih od nakladatelství Red od Dobrovského. PROČ TO MÁ SAKRA PŘEBAL KDYŽ JE POD TÍM NORMÁLNÍ OBÁLKA???!!! Je to úplně zbytečné:D

Knihu doporučuji a těším se na další díl.

20.06.2024 4 z 5

Moje báječná žena Moje báječná žena Samantha Downing

(SPOILER) Musím říct že mě tato kniha lehce zklamala, čekala jsem od ní něco trochu jiného. Musím ale podotknout zajímavý styl psaní paní autorky. Jen díky němu jsem byla schopná prekousat prvních 120-150 stran. Nejen díky tomu mi vyhovovaly kratší kapitoly. Děj se rozjel až po těch 150 stranách a nejvíc až ke konci. Musím říct, že postava milicent byla od začátku průsvitná. Šlo vidět že je psychopat a konec to všem jen potvrdil. Nejvíc mi asi vadila lhostejnost rodičů k jejich dětem. (SPOILER) Syn utíká z domu za svoji holkou a jediné co s tím otec udělá je, že se ho zeptá jestli umí použít kondom? Ve čtrnácti letech je na to ještě brzo, otec se k tomu měl postavit jinak. Vždyť je to ještě dítě. Což dokazuje i to, že jeho jen o rok mladší dcera se chová poněkud dětsky. A jak víme, kluci dospívají později. (KONEC SPOILERU) znovu bych se asi do knihy nepustila, ale ze zajímavosti bych ji klidně doporučila. V jednom aspektu mi připomněla i mou milovanou Zmizelou, což má velké plus.

03.07.2023 3 z 5

Dalších 365 dní Dalších 365 dní Blanka Lipińska

Lepší jak druhý díl, lepší jak první. Jsem ráda jak to skončilo, ale stále si stojím za tím, že už nikdy víc. Asi dobrý že jsem si to přečetla, ale určitě mě to o nic neobohatilo. To už se radši běžte podívat na wattpad...

25.12.2022 2 z 5

Druhá tvář Kaie Druhá tvář Kaie Estelle Maskame

Četla jsem ji asi dva roky nazpět a co si pamatuji byla to příjemná oddechovka. YA moc nečtu, ale musím říct že patří k těm lepším young adult knihám. Asi ne k těm nejlepším, ale určitě bych ji klidně doporučila všem, kteří tento žánr vyhledávají. Hlavní hrdinka neurazí ani nenadchne, příběh plyne a krásně se čte.

25.12.2022 3 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Byla to sice od dost slabší kniha oproti Zmizelé, kterou jsem četla před Temnými kouty, ale i tak to kniha byla suprová. Hodně mi to ze začátku připomínalo filmy 3:15 zemřeš a Horor v amityville, ale to jen z jedné stránky. Co se týče příběhu, byl krásně "rozprostřený" v celé knize. Všechno do sebe zapadalo tak jak mělo, akorát na konci se akce nahromadilo ó trochu víc než v celé knize, a proto se to trochu hůř četlo, protože to mělo moc rychlí spád.

02.07.2018 5 z 5

Nejtemnější kouty Nejtemnější kouty Kara Thomas

Nejtemnější Kouty mě fakt bavily. Jako fakt moc. Je to sice průměrný ya thriller, ale je to příjemná oddechovka. Kor pro čtenáře okolo 12-14 je to fajn četba. Příběh sice nebyl moc akční od začátku, ale díky skvělému autorčinému stylu psaní se to četlo hrozně hezky. Co bych ale vytkla je obálka, je jinačí než klasické hardbacky a hned po chvíli je hned upatlaná a ušmudlaná. Hrozně velké plus u překladatele, není tu nikde přeloženo příjmení "Kouchinsky" jako "Kouchinský", což mi v knihách hrozně vadí.

11.06.2018 4 z 5

Třináctkrát proto Třináctkrát proto Jay Asher

Bohužel jsem první viděla seriál, ale stejně to pro mne jsou dva odlišné póly. Autor si nedává práci s popisem postav, takže pokud jste seríál neviděli, je dobré si na internetu najít jak aspoň vypadali herci v seriálu. Ani u seriálu ani u knihy jsem nezažila oproti ostatním uvědomnění. Já to vím od začátku, že je to špatné a bla bla bla

20.03.2018 5 z 5

Dvakrát dospělá Dvakrát dospělá Lenka Lanczová

Konečně jsem se touto knihou překousala.Ne protože by byla špatná nebo až tak dobrá.Mile mě překvapila.

04.03.2017 3 z 5

24 adventních příběhů 24 adventních příběhů Katharina von Krosigk

Kniha mě už tolik neoslovila.Jako malá jsem ji zbožňovala.

24.12.2016 2 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Cathy Cassidy

Pěkné.Čekala jsem od toho úplně něco jiného,ale příběh se mi líbil.V této knize se budete hodně stýkat s šikanou.

27.05.2016 4 z 5