Leena Online Leena komentáře u knih

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

První kniha, kterou jsem četla od této autorky a byla jsem spokojená.
Příběh chirurga, který je také jen obyčejný člověk, má svoje démony a problémy.
Dialogy takové obyčejné, jednoduché, ale právě tohle z této knihy dělá čtivé dílo.

13.09.2023 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Musím se přiznat, že prvních 100 stran jsem se opravdu nudila, popisování technických záležitostí, velšských paruk a dobových reálií mne nebavilo:-( Pak se to ale začalo rozjíždět a byla jsem napjatá, jak to dopadne. Byl to tedy smutný a depresivní příběh, který dopadl špatně. Měla jsem oblíbených pár postav, z nichž přežila jen jedna. Pojala jsem odpor k postavě Hickeye, jehož bych vlastnoručně zaškrtila, opravdu odporná krysa:-( Největší zlo se bohužel stejně ukrývá v lidech:-( Přečetla jsem za necelý týden a prvky sci-fi se mi tam líbily, neboť nikdo nemůže vědět, co se v ledu na Antarktidě opravdu skrývá:-). A hned jsem si musela vyhledat prameny o této výpravě, velmi zajímavé. Určitě někdy přečtu znovu:-) A ještě teď, po několika dnech, mám pořád ten příběh v hlavě, jen tak na něj nezapomenu.

29.07.2019 5 z 5

Trosečníci Trosečníci Lucy Clarke

Čtivé a napínavé, přečetla jsem za den, nemohla jsem se odtrhnout, i když tam bylo pár nelogických míst.
Nechce se mi věřit, že by mobilní telefon bez nabíjení vydržel cca 14 dní, nebo i více.
A že by si vzali jen část peněz, která by na ostrově stejně nikomu nebyla k užitku?
I ten vztah mezi sestrami nakonec vyzněl divně.
Do páté hvězdičky mi tam přece jen něco chybělo.

09.02.2023 4 z 5

Únikovka Únikovka Marc Meller

Na knížku jsem se těšila, ale zklamala mě.
Plytké, nedotažené, ta policejní vsuvka mne tam spíš rušila.
Kdyby autor více rozvinul hlavní postavy, bylo by to zajímavější.

08.07.2022 3 z 5

Dokonalá přítelkyně Dokonalá přítelkyně Karen Hamilton

Líbilo se mi, že je to psané z pohledu tý holky-psychopatky, která si myslela, že všechno dělá správně a tak to má prostě být. A ostatní jí jen stojí v cestě k jejímu cíli a jsou na obtíž:-) Ke konci jsem čekala větší psycho, tak ten mě trochu zklamal. Ale jinak čtivé:-)

18.09.2020 3 z 5

Lež Lež C. L. Taylor

Tak z této knihy jsem poněkud rozpačitá..
Nějak jsem se nemohla začíst, připadalo mi to dost nudné a neuvěřitelné, nemělo to prostě grády.
Četla jsem už lepší knihy.

15.12.2017 3 z 5

Ve špatné rodině Ve špatné rodině Tarryn Fisher

Kniha to byla zajímavá, i když notně přitažená za vlasy.
Že by si nikdo za celou dobu nevšiml osoby navíc, která se toulá po domě, tomu se mi ani nechce věřit..
A konec taky těžko uvěřitelný, prostě mišmaš, pejsek s kočičkou vařili dort:-)
Ten mě nenadchnul.

20.07.2022 3 z 5

Mosty přes propast času Mosty přes propast času Ludmila Vaňková

Knihu jsem četla jako teenager a utkvěla mi v paměti dodnes.
Mě se to líbilo tehdy moc.
Mám úplně první vydání v edici Kapka:-)
Jenže mám obavu, že kdybych to četla teď, budu zklamaná stejně, jako bych byla u Cesty slepých ptáků.
Takže si radši tu iluzi ze skvělé knihy ponechám:-)

02.03.2022 5 z 5

Město policajtů Město policajtů Karin Slaughter

I když se děj odehrává v roce 1974, z čehož jsem měla trochu obavu, je to moc pěkná knížka, napínavá.
Skvěle vykreslená Atlanta 70. let.
I když je možné, že se to tam od té doby až tak nezměnilo;-)
Za mě asi to nejlepší, co jsem od Karin Slaughter četla.
Škoda, že není další pokračování s Kate a Maggie.

28.03.2020 4 z 5

Perfektní manželství Perfektní manželství Jeneva Rose

Pěkně napsané, jako prvotina promyšlené, ale..
Autorka se dopustila několika hrubých chyb, což už zmiňovala TVer.
Bylo toho tedy více, ale nejhorší se mi zdálo to, že Adam nepoznal, že Kelly už je mrtvá, když ji několikrát!! políbil.. Zdála se mu vlhká, a tak si tu "vlhkost" otřel do kalhot, aniž by zpozoroval, že tam má krev? A navíc byl asi bez čichu, protože pach tolika krve by asi poznal hned. A asi i zraku, protože střikance krve by viděl i v šeru:-)
Tahle scéna se autorce tedy nepovedla.

20.03.2023 4 z 5

Když jsi odešel Když jsi odešel John Marrs

Co na to říct..
Začátek byl dost nudný a přeskakování sem tam čtivosti taky moc nedodalo.
Pak se začal příběh rozplétat, aneb jak kvůli nedorozumění sebestředný chlap zničil několik životů.
Moc mě ten příběh slabocha, co pořád utíkal před problémy, nenadchl.

04.01.2023 3 z 5

Andílek Andílek Lucinda Berry

Spíš než thriller je to silný příběh sociopatického dítěte.
Ani se mi nechce věřit tomu, že by takhle malé dítě bylo schopno něčeho takového.
Velmi emotivní, jen ten konec moc uspěchaný, jakoby nedokončený.

26.11.2022 4 z 5

Neohlížej se Neohlížej se Ben Cheetham

Taková víkendová oddychovka, spíše než horor bych to nazvala záhadný příběh o starém domě:-)
Ale celkem se mi to líbilo, jen ten konec takový moc useknutý:-)

09.07.2022 3 z 5

Greenwich Park Greenwich Park Katherine Faulkner

Tak vzhledem k tomu že to byla prvotina autorky, to potenciál mělo.
Ale na mne to bylo moc rozvláčné a ke konci už dost překombinované, chvílemi i nudné.
Některé duševní pochody a počiny hlavních postav nepochopitelné:-)

30.04.2022 3 z 5

Spřízněné duše Spřízněné duše John Marrs

Přečetla jsem za jeden den, neboť u toho se moc přemýšlet nemuselo.
Námět nebyl špatný, ale zpracování podivné.
Dle hodnocení zde jsem myslela, že je to absolutní pecka..
Bohužel, pro mne nebyla.
Zdálo se mi úplné zcestné, že se žena zamiluje jen do fotografie a zpráv, a je ochotna letět za partnerem, kterého nikdy nevíděla, na druhý konec světa.
Další se zase zamiluje do muže, který údajně zemřel a dokonce je ochotna odnosit dítě z jeho zmrazeného spermatu, což mi připadalo ještě bizarnější, že na to přistoupí.
A bohata majitelka firmy se zamiluje do tuctového muže.
Pak jsem si vzpomněla na případy, kdy se žena v reálném životě zamiluje do falešného amerického lékaře, vojáka, kteří ji pak oberou o úspory, tak jsem si řekla, vlastně, proč ne, v životě jsou bizarnější případy:-)

11.04.2022 3 z 5

Zemřu o Vánocích Zemřu o Vánocích Tammy Cohen (p)

Mám z toho rozporuplné pocity..
Začátek dobrý, pak se to nějak táhlo, konec absolutně překombinovaný.
Myslela jsem si, že i ta Kim je do té hry nějak zapletená, a možná by to mělo větší grády, kdyby to tak bylo:-)
Epilog otevřený..

31.12.2021 3 z 5

Šťastní a mrtví Šťastní a mrtví Mark Edwards

Bylo to pěkně zamotané, napínavé až do konce.
Většinou pachatele odhadnu, dřív nebo později, ale tady se mi to nepodařilo.
Thriller podle mého gusta, jen mi tam něco maličko chybělo k plnému počtu.
Ale jinak doporučuji:-)

11.01.2021 4 z 5

Pohřbení Pohřbení Ellison Cooper

Moc jsem se na to těšila, ale líbilo se mi to o trochu méně než V kleci, připadalo mi, že to nemělo takový spád, chvílemi rozvláčné, ale i tak velmi povedené.

05.10.2020 4 z 5

Bídné roky Bídné roky Knut Faldbakken

Krásná kniha, četla jsem před třiceti lety, je to moje srdcovka:-)
Teď jsem si na ni vzpomněla, vzhledem k situaci. To, co se nám zdálo jako sci-fi, se bohužel kdykoliv může vyplnit.
Má čestné místo v mé knihovně.

06.05.2020 5 z 5

Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezero Cesta slepých ptáků / Runa Rider / Sluneční jezero Ludvík Souček

Vzpomínám si, jak jsem si ve 13letech zakoupila zelenou Cestu slepých ptáků a růžovou Sluneční jezero. Voněly novotou a dodneška si pamatuju, jak jsem byla šťastná, že je mám a úplně z těchto knih nadšená. Mám je pořád v knihovně a po více než 40letech se je úplně bojím číst, abych si nezkazila iluzi z dětství, jestli mě nekdo chápe:-) Bojím se, že už se mi to totiž tak líbít nebude:-(

17.03.2020 5 z 5