Laza27 Laza27 komentáře u knih

Věř mi Věř mi J. P. Delaney (p)

Líbilo. První dvě třetiny jsem se nemohla odtrhnout, třetí mi přišla lehce překombinovaná a uvítala bych jiný konec, ale i tak za mě dobrý. Plnohodnotné 4 hvězdičky, i když vím, že je to ten typ knihy, který se mi za čas úplně vykouří z hlavy.

04.04.2019 4 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Skvělý příběh. Originální rozuzlení v literatuře známé zápletky. Jen se mi nelíbila dějová linie se Charlotte. I když byla velmi krátká. Knize rozhodně prospělo, že osobní rovina byla tentokrát velmi podružná a děj se hezky soustředil na případ.

03.04.2019 4 z 5

Eleanor se má vážně skvěle Eleanor se má vážně skvěle Gail Honeyman

Eleanor si nelze nezamilovat. Silný příběh bez zbytečného patosu.

01.04.2019 5 z 5

Všechny krásné lži Všechny krásné lži Peter Swanson

Příběh nebyl špatný, Peter Swanson umí, ale předchozí kniha Na zabití mě bavila rozhodně víc.
Nicméně milovníkům audioknih vřele doporučuji raději klasické přečtení. Audioknižní zpracování je tentokrát opravdu špatné. Nevím, o co se interpret snažil, ale jeho měnění hlasů u přímé řeči je více než trapné. To se fakt nepovedlo.

27.03.2019 3 z 5

Sníh padá na cedry Sníh padá na cedry David Guterson

Pro mě první kniha, která mi přijde výrazně slabší než film

26.03.2019 3 z 5

Příběh nového jména Příběh nového jména Elena Ferrante

Dobře, druhý díl byl dějově o něco zajímavější, ale i tak stále nechápu to všeobecné nadšení nad touto sérií. Přidávám se k těm, kterým nejsou hlavní hrdinky sympatické a kteří nechápou jejich vztah. Tedy já ho jsem schopná i celkem pochopit, ale rozhodně se mi nelíbí a nemám chuť si o něm číst.

24.03.2019 3 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Nějak nechápu to všeobecné nadšení. Za mě nezáživný podprůměr. Dala jsem to jen díky audioknižní podobě. Četbu bych určitě přerušila. Dám šanci ještě druhému dílu, ale opravdu zatím nevím, proč si tato série získala takovou oblibu.

20.03.2019 2 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Stále u mě vede seriálové zpracování, ale jsem ráda, že jsem se pustila i do četby knih. Užívám si drobné odlišnosti v příběhu a zápletky, které se do obrazového zpracování nevešly. Ale souhlasím s většinou komentářů - proč sakra takové cihly?!

17.03.2019 4 z 5

Vše, co jsme si nikdy neřekli Vše, co jsme si nikdy neřekli Celeste Ng

Knížky Celeste Ng mám moc ráda. Těším se, až vyjde nějaká další. Hlavně mě baví její psychologie postav.

03.03.2019 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Na můj vkus až příliš předvídatelné. Nebylo to špatné, ale naprostý zapomenutelný průměr

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Film u mě na celé čáře vede, i když nelituji, že jsem se seznámila i s knihou

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Nejlépe rozpracované téma rasismu, se kterým jsem se setkala. Mám s problematikou osobní zkušenost a ještě jsem se nesetkala s takto mnohovrstevnatým zpracováním, které by přinášelo všechny možné úhly pohledu, pokládalo tolik otázek a zacházelo tak do hloubky v psychologii postav.

25.02.2019 5 z 5

Jediné pravé lásky Jediné pravé lásky Taylor Jenkins Reid

Už jsem na tento typ knih stará. Má to přesah, jsou tam dobře prezetnované důležité vztahové pravdy, stojí to za přečtení, ale ve dvaceti :-)

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Za mě totální škvár, nechápu to všeobecné nadšení

23.02.2019 odpad!

Za mě zbytečnost

23.02.2019 1 z 5

Muchachas (mučačas) 2 Muchachas (mučačas) 2 Katherine Pancol

Série od Pancolové jsou moje úplná TOPka. Doporučuji je na potkání, ale vím, že ne všem sednou. Za mě ale must have

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

V audioknižní podobě díky interpretaci Báry Hrzánové ještě o level lepší

Adresát neznámý Adresát neznámý Kathrine Kressmann Taylor

Drsné, fascinující, nezapomenutelné

Mudrc, surfař a byznysmenka Mudrc, surfař a byznysmenka Robin S. Sharma

Skvělé shrnutí všeho, co potřebujete znát

Na zabití Na zabití Peter Swanson

Dala jsem jí v audioknižní podobě a to prostě chcete slyšet/číst!!!!