Laza27 Laza27 komentáře u knih

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

První díl byl fajn, hodně mě navnadil. Po druhém jsem nevěděla, jestli je to tak skvěle vymyšlené nebo taková slátanina. No a po třetím díle musím bohužel zkonstatovat, že je to slátanina.
Autor podle mě neumí psát a k příběhu přistupuje jak pejsek a kočička, když pekli dort. Celé to na mě působilo stylem "co bychom tam ještě mohli dát.... jo, tohle je dobrý nápad, tak šup tam s tím". Jenže ono to nedrží pohromadě, celé to klouže po povrchu, nedává to smysl, zápletky se berou odnikud, špatně se to čte, ve většině pasáží nudí a pak se chvíli děje něco, co byste asi měli pro pochopení příběhu vědět, ale je to podané tak blbou formou..... Fakt jsem otrávená a nechápu to všeobecné nadšení. Za mě jedno velký špatný.

01.03.2020 1 z 5

Jedinečný nůž Jedinečný nůž Philip Pullman

Nějak se neumím rozhodnout, jestli je to geniálně vymyšlený příběh nebo totální slátanina.
Ukáže třetí díl.
Každopádně už teď si ale troufám říct, že pan Pullman není moc zručný spisovatel. Jeho styl psaní mi přijde nesmírně nevyvážený a pro mne nepříjemný.

23.02.2020 3 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Nemám slov. Masakr. Nejlepší kniha, co jsem od autorky četla (Sítě, Dědina, Chirurg). Pokud hledáte oddechovku, vyhněte se Vránám obloukem. Dvořáková šla tentokrát na dřeň a do teď mi z této knižní jednohubky mrazí. Nicméně vřele doporučuji.

05.02.2020 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Ano, je to Galbraith resp. Rowling, takže dobrý. Ale fakt víme, že Strika bolí noha. A fakt víme, že je to k sobě s Robin táhne, tak doprčič, proč je to tak natahované a plné vzájemných mylných domněnek? Začátek vypadá spíš jako kniha o vztahu než detektivka. Ale i tak, je to marný, Rowling prostě umí.

26.01.2020 4 z 5

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Umělé, zbytečné

03.12.2019 2 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Pohádka pro holky mezi 20 a 30 lety. Bylo tam pár pasáží s přesahem, ale jinak mám až příliš odžito na to, abych si z téhle knihy sedla na zadek.

02.11.2019 3 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Ať žijí naše Petry. Mám na mysli Dvořákovou, Soukupovou a Stehlíkovou. Skvělé české autorky, jejichž knihy vždy netrpělivě očekávám. A Petra Dvořáková Chirurgem rozhodně nezklamala. Stále si svou laťku drží neuvěřitelně vysoko. Prosím, více takových knih a Peter (omlouvám se Aleně Mornštajnové, kterou taky miluju a rozhodně řadím k této trojici :-)

23.10.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Mornštajnová je prostě skvělá. Jsem vděčná, že máme tak úžasné spisovatelky.

22.10.2019 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Tak tohle bylo přes čáru. A ne přes jednu. Jako by autoři ztratili veškerou soudnost..... Psané je to dobře, ale příběh tentokrát hnali do absurdit.

20.10.2019 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Za mě zatím s Hypnotizérem nejlepší keplerovka, ale stále mám stejnou výtku - proč ty zdlouhavé, zbytečně natahované pasáže...?

17.10.2019 5 z 5

Když zpívají cvrčci Když zpívají cvrčci Charles Martin

Za mě fakt ne. Ucourané, patetické, fakticky zavádějící a s chabým nosným příběhem.

18.09.2019 1 z 5

Navždy Provence! Navždy Provence! Peter Mayle

Audiokniha: Dobře namluvené, ale obsahově dobré pouze jako doprovod k domácím pracem. Nic by se mi nestalo, kdybych si to neposlechla a poslech mě uspokojil pouze jako frankofilku.

08.09.2019 2 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Jako jo, je to skvělý, nemůžu se dočkat dalšího dílu, ale vadí mi dlouhé rozestupy ve vydávání knih a nějak se nemohu zbavit dojmu, že kdyby tohle vznikalo v zahraničí, je z toho mnohem větší skvost. Přijde mi, že určité pasáže jsou psány hrozně neohrabaně a skvěle vymyšlený příběh by mohl být vyprávěn lépe a i když tomu vůbec nerozumím, tak si myslím, že kdyby měla autorka nějakého kvalitního parťáka z řad profesionálů, který by jí dával zpětnou vazbu co a jak, byl by výsledek lepší. Ale i tak jsem ze série nadšená.

06.09.2019 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Slabší než Anděl, lepší než Sova. Není to nic bombastického, ale mám ráda Miu, Holgera, Kariho... prostě mě vyprávění Samuela Bjorka baví, takže určitě neodolám ani příště

31.08.2019 4 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Skvělé překvapení. Čekala jsem další průměrnou severskou krimi, ale dostala jsem výborně vystavěný příběh, krásně napsaný a rozpracovaný do nejmenšího detailu. Bavily mě postavy, bavil mě styl vyprávění, bavil mě příběh. Určitě si nenechám ujít další knihu od autora, pokud bude.

25.08.2019 5 z 5

Rok v Provenci Rok v Provenci Peter Mayle

Příjemná oddechovka

15.08.2019 3 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Naprostý skvos!!! Úžasná fantasy, kterou by si neměli nechat ujít ani lidé, kteří nejsou zarytými fanoušky tohoto žánru. Jako třeba já :-) Zajímavý, dokonale vykreslený svět, skvělé postavy, kterým fandíte od začátku do konce, překvapivé zápletky, krásné vrstvení příběhu... Prostě tleskám, začínám číst Faju a už teď brečím, že budu muset několik měsíců čekat na Nastereu.

12.08.2019 5 z 5

Červený lev: mystický román Červený lev: mystický román Mária Szepes

Knihy nikdy neodkládám, pokud to jen trochu jde, dočítám. Ale tohle fakt nešlo. Možná za to může český překlad, jak zde někdo níže zmiňoval, ale nedalo se to číst. Ve třetině jsem vzdala. Myšlenka skvělá, ale strašně krkolomné, nepochopitelné, zmatené, spousty zbytečných nesmyslných vět.... Fakt to nešlo

12.08.2019

Ani později, ani jinde Ani později, ani jinde Delphine de Vigan

Autorku jsem si oblíbila, čte se moc dobře. Sice na ní musím mít extra náladu, protože je dost depresivní, ale když se s tím dopředu počítá...
Téhle knize bych ale vytknula nevyváženost příběhů hlavních postav. Podle mě mužský dost zaostával za ženským.

23.07.2019 4 z 5

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Má to potenciál, dobrý nápad, ale zpracování ho podle mě nenaplnilo. Je to takové ucourané, laciné, bez náboje. A přitom nápad výborný.

09.07.2019 3 z 5