Červený lev: mystický román

„Narodí se nový Mesiáš… Kde, kdy? – ptal jsem se nechápavě. V Lublinu. V dubnu 1941. V lublinském ghettu – tam, kde je útlak nejtěžší a temnota největší. Mezi poníženými a utlačenými. Jeho stín jej už zdaleka předcházel: Člověk Hříchu, Potlačovatel zákonů, objevil se už se všemi svými přízraky a panstvím lži. A tam, kde se jeho stín dotkl země, tam se objeví i jeho zářivá kopie – vedle přeludu skutečnost…“ V průběhu několika po sobě jdoucích životů můžete nahlédnout do osudů hlavního hrdiny a jeho přeměny z prostého člověka v zasvěcence. Kámen mudrců, kterého se na počátku násilím zmocnil, mu nedal nesmrtelné tělo, ale pouze nevyhasínající paměť. Za plného vědomí prochází staletími z života do života a na své pouti po různých zemích se setkává s význačnými osobnostmi, jako je např. hrabě St. Germain nebo Cagliostro. Jeho příběh není pouze popisem cesty hledajícího člověka, ale i barvitým obrazem historického a duchovního vývoje Evropy v posledních pěti stech letech. Po známé knize Elizabeth Heichové Zasvěcení je Červený lev dalším mystickým iniciačním románem, jehož autorka – původem Maďarka – má celoživotní zkušenosti s duchovními vědami. Po úspěšném vydání v několika jazycích jej poprvé předkládáme v českém překladu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116682/big_cerveny-lev-mysticky-roman-116682.jpg 4.743
Literatura světová, Romány, Duchovní literatura

Vydáno: , Fontána (Dobra & Fontána)

A Vörös Oroszlán, 1946

Kniha Červený lev: mystický román

Klamm

Nechci hodnotit, ani se s nikým přít o pravdivosti obsahu. Nejsem zastáncem okultismu, astrologie, magie a alchymie. Přesto jsem přistupoval nezaujatě a díky tomu si tak vychutnal obsáhlý duchovní román. Pravda, některé části jsou rozvleklé a nezáživné, ale věřím, že i ty tam mají svůj smysl a logické místo.
Za obdiv také stojí historie tohoto díla. Kdy pár nadšenců věnovalo energii jeho opisu a samizdatovému šíření v době, kdy byl určen k zániku.

Sto procent nedávám, aby snad nedošlo k mýlce, že se jedná o duchovní román stejných kvalit jako knihy Ankera Larsena. Jeho Kámen mudrců, všechny duchovní romány zastřešuje a pro mě je v tomto žánru top. Místo v knihovně vedle něho, si ale Červený lev určitě zaslouží.
95%

Ophelie
21.11.2020

Obsáhlé dílo nejen co do počtu stran, ale především i myšlenek. V knize vystupuje hodně postav a děj je hodně členitý, obsáhlý. Čtenář sleduje vývoj ducha (duše) Hanse Burgnera, který získá násilím (vraždou Mága Rocharda) Červeného lva - Elixír, nápoj věčného života. Tím svou duši uvrhne do zapeklitých spárů Karmy. Sledujeme jeho vývoj v životech coby Heinze Knotka, G.Borriho, Louise de la Tourzel a Cornelia. Setkává se nejen s podsvětím (Homunculus), ale i s významnými Mistry (St. Germain, Cagliostro). Osudným se mu stane setkání s Ernstem Müllerem - čímž se kruh (karmický) uzavře.
Opravdu zajímavé a obsáhlé dílo (nejen z pohledu esoteriky, mysticismu, ale i z historie). Není to zrovna lehké a oddychové čtení a grafické a jazykové zpracování (chybějící přímá řeč, gramatické chyby, nesmyslná a dlouhá souvětí) tomu zrovna moc nepřidává. Přesto se mi kniha velmi líbila a ráda si jí opět někdy přečtu, řadím ji mezi ty knihy, které mají čtenáři vždy co sdělit.

Laza27
12.08.2019

Knihy nikdy neodkládám, pokud to jen trochu jde, dočítám. Ale tohle fakt nešlo. Možná za to může český překlad, jak zde někdo níže zmiňoval, ale nedalo se to číst. Ve třetině jsem vzdala. Myšlenka skvělá, ale strašně krkolomné, nepochopitelné, zmatené, spousty zbytečných nesmyslných vět.... Fakt to nešlo

Elsinor024
09.03.2018

Dlouho jsem se odhodlávala pustit se do této knihy, protože jsem měla obavy, že tam bude na mne příliš mnoho okultismu, magie, alchymie, transmutace, astrologie, duchovních sfér a všeho dalšího, co k mystickým románům patří. A taky že jo:)

Myslím, že když někdo četl Slovo Buddhovo, dalajlámu, Krišnamurtiho, Balsekara nebo třeba Tolleho, může mu tenhle krásný román připadat poněkud příliš oplývající slovy a právě magií.
Prvních 150 stránek bylo pro mne utrpením, ale nakonec jsem se začetla. Kolísavě zajímavý děj, ale musím uznat, že jsem si nakonec některé pasáže četla víckrát a obdivovala jejich moudrost a zůstanou mi v hlavě uložené. Jsem ráda, že jsem se s touhle knihou seznámila a jako mystický román doporučuji.

Liduli
11.08.2017

Tuto knihu jsem dlouho nemohla sehnat, nakonec se mi do rukou dostala v angličtině. Posléze jsem četla i českou verzi. Překlad je úplně strašný!

Alimak7
09.07.2017

Toto je jedna z mála knih, kterou nikdy neprodám a nechám si jí. Chci si ji přečíst znovu třeba za 10 let. Je to kniha, která mě nutí přemýšlet a po přečtení ve mě něco z ní zůstane. Koupila jsem jí kdysi náhodně ve výprodeji, že byla levná, ale takovéhle knihy by se neměly dostat do výprodejů. :)

rfa
29.03.2016

Krásně napsaný mystický příběh, který nelze než doporučit.

vagonek0624
25.03.2016

Milé překvapení které překonalo veškeré mé očekávání. Nečekal jsem že předčí Zasvěcení od E. Haich.