Lana33 Lana33 komentáře u knih

Tanečník Tanečník Jeffery Deaver

Knížka, která umí vtáhnout do děje. Překvapivé rozuzlení a zajímavý příběh jen podtrhují celkový dojem z knihy, který je více než příjemný. Za osobnost vraha dávám 5 hvězd.

10.06.2017 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Po té, co jsem asi v polovině chtěla knihu odložit, jsem nakonec ráda, že jsem ji dočetla. Rozjezd je poněkud zdlouhavý, občas jsem se v ději zamotala, ale rozuzlení celé knihy mě dostalo. Jsem ráda, že jsem knihu dočetla. Až po přečtení knihy mi do sebe zapadly všechny naznačené souvislosti a ucelila jsem si celkový dojem z příběhu. Za celou dobu by mě nenapadlo, že "záporákem" bude zrovna postava, do které bych to v nejmenším neřekla.
V první půlce knihy bych dala dvě hvězdy, díky konci musím dát 4.

27.02.2017 4 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

První polovina kniha byla skoro utrpení, musela jsem se opravdu nutit do čtení. Všechno hrozně zdlouhavé, zamotané, o ničem. Poslední třetina knihy už byla lepší. Zkusím ještě další knihy od autora, tak snad budou lepší.

16.02.2017 2 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Tuhle knížku miluju.K Pýše a předsudku se často a ráda vracím. Celková podoba hlavní hrdinky, která má ráda humor a oponuje pravidlům (která by v té době měla mladá dívka dodržovat) byla skvělým tahem pro napsaní této knihy.
No a co si budeme vykládat, pan Darcy je sice trochu morous, ale neodolatelný.

10.02.2017 5 z 5

Nejdříve jsem si přečetla knížku, u které jsem se občas smála tak, že jsem nemohla pokračovat ve čtení. Plno skvělých historek a příhod, které hlavní hrdina zažil po celý svůj život. Je to sice místy dost přehnané, ale právě proto mě asi kniha natolik zaujala a mohla jsem si u ní odpočinout. Film byl pro mě velkým zklamáním.

31.01.2017 5 z 5

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

jedním slovem: PERFEKTNÍ! :)

09.05.2012 5 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Z knihy mám rozporuplné pocity. Téma Osvětimi jsem už četla vícekrát a musím říct, že i když tento příběh nepatří v tomto žánru pro mě k těm nejlepším, tak je to zas něco jiného. To pojetí, kdy příběh vypráví malý kluk, je velmi příjemné. Dokonce se člověk pousměje nad naivitou malého chlapce, který nikdy nezažil hlad a strašné zacházení. Ten konec mě dostal nejvíc.

20.02.2020

Virus Virus Kathy Reichs

Ačkoli nejsem teenager (a kniha je hlavně o nich), tak mě příběh velmi pohltil. Celý děj má spád, postavy jsou chytré, děj ubíhá svižně, zápletka je zajímavá. Co se týče postav, tak Tory je velmi milá, Hi je prostě pohodář a o Benovi nějak nevím, co si myslet. Kniha se četla sama, pohodové čtení.

04.05.2019 4 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Kniha je takový mix romantiky, napětí, humoru a boje o přežití. Hodnotím ji víceméně kladně, i když některé úseky byly až příliš zdlouhavé. Jediné, co bych vytkla, bylo rozuzlení ohledně Rachel. Přišlo mi to trochu zvrácené, ale co už, dočetla jsem a byla jsem celkem spokojená, postavy mi byly sympatické a se skvělým smyslem pro humor. Kniha nakonec dopadla tak, jak jsem očekávala.

17.03.2019 4 z 5

Ráchelina kniha Ráchelina kniha Sissel Værøyvik

V knize se prolíná příběh mladé ženy s příběhem ženy, která toho ve svém životě ztratila až moc. Na začátku mi Ella nebyla příliš sympatická, ale s postupem času si u mě našla své místo. Zatímco Rachel, jako malá holčička, mě naprosto ohromila. V dospělosti už jsem z ní tolik nadšená nebyla, nicméně chápu její chování. Kniha mě nadchla.

14.03.2019 5 z 5

Léčitel Léčitel Antti Tuomainen

No..že bych byla z knížky nějak odvařená, to se teda říct nedá. Myšlenka zajímavá, téma neohrané, nicméně kniha nemá šťávu. Reference na obálce knihy mi přijdou zcestné, jakoby k jiné knize. Určité zklamání dovršuje i přímočarost a neosobnost hlavních postav. Za nápad dávam jednu hvězdu, víc ani ťuk.

18.03.2018 1 z 5

Učedník Učedník Hans Rosenfeldt (p)

Po přečtení tohoto dílu jsem ještě nadšenější než u dílu předchozího. Tato kniha měla spád, neustále jsem musela hltat další a další stránky. To co bylo již v předchozím díle perfektně napsáno je v tomto díle použito se stejným efektem a časté střídání jednotlivých postav je příjemné a přirozené.

Tato kniha mě opravdu mile překvapila. I když jsem v prvním dílem měla rozporuplné pocity ze Sebastiana, tak se mi v tomto díle právě tento egoista nějak dostal pod kůži a přála jsem mu, aby ho měl aspoň někdo rád. Za mě 5 hvězd.

10.08.2017 5 z 5

Nemůžu říct, že jsem se nějak těšila na tuto knihu, ale říkala jsem si, že když už jsem přečetla několikrát prvních 7 dílů, tak musím přečíst i tuhle knihu. Teď k té knize. No...nechci říct, že to bylo zklamání, ale na prvních 7 dílů to nemá a není to ani tím, že to je divadelní hra. Nápad s obracečem času je zajímavý, ale celé to je takové...nešťavnaté. Dávam 3 hvězdy hlavně za Malfoye a jeho syna.

18.02.2017 3 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Kniha měla sice pozvolný rozjezd, ale pak už to stálo za to. Postava hlavní hrdinky mi nebyla nejdříve moc sympatická, ale tím koncem mě dostala na svou stranu.
Hodnotím jako jednu z těch lepších detektivek a určitě se k jejím knihám ještě vrátím. Nešlo si nezamilovat Bryanta :)

14.01.2019 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Nekdo tu pise, ze ta kniha je pro ne zklamanim, ze to neni typicky Kepler a podobne. Ja jsem s tim pocitala, pac jsem si to precetla na obalce a musim rict, ze se mi libi vsechny Keplerovi knihy.
Playground me chytla hned od zacatku. Nebyla jsem schopna ji odlozit, dokud jsen nedocetla posledni slova. Kniha mela spad, zajimavou zaplatku a hlavne tema, ktere neni obvykle. V deji jsem se neztracela, vsechno melo logicky sled a navic spoustu zajimavych postav. Psychologie jednotlivych postav pro me udelala z knihy jedinecny zazitek. Podle me tato kniha stoji za precteni.
Vsichni kteri tvrdi, ze jsou zklamani a ze cekali typickeho Keplera, by se meli zamyslet nad tim, zda jsou vubec ochotni prijmout jiny styl Keplera. Ja obdivuji snahu autoru, se kterou se vrhli do tohoto dila.

04.03.2018 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Do poloviny knihy jsem se nemohla pořádně začíst. Neustále jsem přemýšlela, jaký je ve skutečnosti autorův záměr. Absolutně mě štvalo, že hrdinčina nedávná minulost s Leonem byla vysvětlena dost vlažně a přesto tam hrála utčitou roli. Body ale dávám za popis událostí z "onoho" léta, to bylo opravdu velmi povedené. Ke všemu jsem v první půliknihy nějak nemohla vystát hlavní hrdinku a to jsem se o ní vlastně ani nic moc nedozvěděla.
Nicméně od druhé půlky knihy to mělo spád, akci a dalo se to číst. Od nějaké 150. strany jsem nebyla ochotná dát knihu z ruky. Vera mi najednou přišla sympatická a obraz celý její rodiny byl dost pošramocený. Myšlenka rodiny poznamenaná ztrátou syna a bratra je najednou braná z jiného úhlu, ale velmi poutavě.
Konec mě velmi překvapil - tedy něco jsem očekávala, ale úplné rozuzlení a detaily mě trošku šokovaly.
Knihy hodnotím nakonec 5 hvězdami, bylo tam všechno, co jsem chtěla - akce, drama, vztahy a nakonec i trocha té romantiky.

03.02.2018 5 z 5

Temná tajemství Temná tajemství Hans Rosenfeldt (p)

Překvapivě skvělá kniha. Velmi mile mě překvapilo, že autoři dokázali propojit současné i minulé životy postav, aniž by to působilo rušivě.

Postavu Sebastiana jsem zároveň nesnášela i milovala. Konec knihy mě naprosto dostal, i přesto, že jsem si poměrně brzy myslela, kdo by mohl být jeho dítětem. Děj ubíhal přiměřeným tempem. Kvalitní čtivo.

31.07.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Po pauze, kterou jsme museli preckat bez Joony, tu je dalsi pribeh. Rozjezd je trochu pozvolnejsi, teroristy bych do toho nezatahovala vubec, ale kniha byla velice ctiva a mela spad. Opet jsem se nedokazala od knihy odtrhnout, dokud jsem neotocila posledni stranu. Joona ani ve vezeni nezahali a je porad v bezvadne forme, skoda, ze zde vice nespolupracuje se Sagou. Hodnotim jako velice povedeny dil!

22.03.2017 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Tato kniha patří podle mě mezi nejlepší z celé serie s Joonou :) napětí po celou dobu vyšetřování by se dalo krájet a rozuzlení celého připadu je nečekané. Kepler mě předvědčil o tom, že stojí za to, aby ho lidé četli!

26.02.2017 5 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Nikdy bych neřekla, že bych o knize mohla říct, že je "milá". Takhle knížka je napsaná tak jemně, mile a hezky, že se i těžký příběh četl snadno. Alespoň tedy mě. Konec takový trochu víc uspěchaný, ale stále věřitelný.

25.11.2023