LadyAnn LadyAnn komentáře u knih

Kmotr Kmotr Mario Puzo

Je mi líto, ale Kmotr mě neoslovil. Příběh mi přišel vyloženě černobílý, některé dějové linky zbytečné a v jiných se autor naopak opakuje. Ani postavy mi nepřirostly k srdci, vyznívají ploše, nevěrohodně. Celkově jsem rozčarována, že je tato kniha tak vysoce ceněna - já nemůžu hodnotit lépe než jako průměr.

14.01.2018 3 z 5

Zimní lidé Zimní lidé Jennifer McMahon

Duchařské příběhy čtu jen zřídka a přiznávám, že jsem k nim často skeptická a velmi kritická. Proto jsem sama překvapená, jak vysoko tuto knížku hodnotím - s tím, že více se mi líbily kapitoly „z minulosti“. Ale za celkově mrazivou atmosféru, propracovaný děj i slušný závěr je všechna chvála opravdu zasloužená.

29.12.2017 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Jsem docela zklamaná z toho, že se tahle knížka pyšní velkou propagací, zlatými nálepkami "bestseller" a samými superlativy na obálce. Není to vyloženě špatné, ale zároveň ani o nic lepší, ničím originálnější a nebo zajímavější než ostatní současné detektivky. Zázrak se nekoná, očekávání zůstávají nenaplněna a hodnotím jako čistý průměr.

17.12.2017 3 z 5

Petrolejové lampy Petrolejové lampy Jaroslav Havlíček

Havlíček ve vrcholné formě. Na Štěpku nedám dopustit!

20.08.2017 5 z 5

Růže bílá, černý les Růže bílá, černý les Eoin Dempsey

Špatné, ani jako čtení pro mládež neobstojí... přímo k uzoufání naivní a místy vyvolávající až pocit trapnosti.

19.08.2023 1 z 5

Město vran Město vran David Novotný

Bohužel, touto knihou jsem si potvrdila, proč podobné nevyhledávám. Anotace zní slibně, ale jinak jedno velké zklamání, je mi líto. Chaotické, nevěrohodné, navíc nepříliš čtivé.

14.01.2022 1 z 5

Pach krve Pach krve František Niedl

První román od autora (Patrioti) se mi líbil a na tuto knihu jsem se těšila, Ohňová země je ale bohužel spíše zklamáním. Ano, je to moderní, čtivé, má to spád a celkem sympatickou hlavní hrdinku, ale jako celek to příliš nefunguje. Prolínání jednotlivých částí nepůsobí plynule - tři samostatné příběhy jako by se nepodařilo protnout do komplexního celku. Nejvíce mi však vadí způsob "osekání" do jednotlivých kapitol, které jsou velmi krátké a časté přerušování textu působí při čtení rušivě. Přesto nechci na Engmana zanevřít a dám mu ještě šanci, pokud bude tato série v českém překladu pokračovat.

20.09.2020 3 z 5

Jedlová samota Jedlová samota Andrea Maria Schenkel

Také já - ač pouze velmi příležitostný posluchač - zde hodnotím audioknihu. Ta je skutečně výjimečná, klobouk dolů před prací odvedenou všemi - od herců přes překladatelku až po zvukaře.
Samotný příběh má spád, je poutavý a docela napínavý, ale na druhou stranu, rozuzlení mě lehce zklamalo a prosté čtení by na 4. hvězdičku asi nedosáhlo. V tomto případě tedy opravdu doporučuji audioknihu a zcela souhlasím s komentářem hned pod tím svým :)

13.07.2019 4 z 5

Ana Ana Roberto Santiago

Velmi slušný román, precizně řemeslně zvládnutý a dobře napsaný. Chvílemi mi připomínal Milénium. Hlavní hrdinka je skutečně netypická (zda sympatická či nikoliv si každý čtenář určí sám), líčení soudních kauz je pak poutavě popsáno a vysvětleno se všemi detaily a důsledky. Zajímavé! Kniha sice nemá přímo “hluchá místa”, ale mírné zkrácení rozsahu by jistě přispělo k lepší čtivosti bez újmy na kvalitě.

26.12.2018 4 z 5

Tanec v temnotách Tanec v temnotách Karl Ove Knausgård

Ach, opět jedinečné! Karla Oveho jsem si naprosto zamilovala a hltám jeho životní příběh od samého začátku. I přes jistou “frackovitost” v průběhu dospívání nejde než s hlavním hrdinou sympatizovat a fandit mu - a to jak při startu profesní kariéry, tak v milostném životě. Obdivuji nejen vytříbený a umný styl psaní, ale i odvahu jít opět ve svém vyprávění s kůží na trh. Je skvělé, že celá série vznikala “na jeden zátah” a plynně na sebe navazuje, jen teď to čekání na pokračování...

21.12.2018 5 z 5

Rozhřešení Rozhřešení Jonathan Franzen

Výjimečný román, po dlouhé době jsem si čtení užívala od první do poslední (680.!) stránky. Skvěle napsané - chválím psychologii postav, reálie příběhu i dialogy, líbil se mi inteligentní a cynický humor, dolehla na mě bezmoc i smutek... Rozhřešení je velmi silná kniha plná emocí.

20.11.2018 5 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka je napínavá od začátku do konce a opravdu nejde odložit, dokud ji nedočtete. Příběh odsýpá, ale přesto udržuje po celou dobu v napětí, samotné rozuzlení také není špatné. Kvůli hlavním postavám ovšem nemůžu hodnotit lépe – jsou neautentické a jejich jednání je často nelogické. Škoda!

11.12.2017 2 z 5

Hlad Hlad Knut Hamsun (p)

Hlad nemůžu hodnotit jinak, než s nadšením a konstatováním, že jsem právě dočetla jednu z dalších pro mě přelomových knih. Příběh depresivní od začátku do konce, bláznivý hrdina, se kterým snad ani nelze sympatizovat, hlad, zoufalství, halucinace, nemoci, špína, více zoufalství a větší hlad... ano, ale hlavně neopakovatelný literární zážitek. Doporučuji!

24.07.2017 5 z 5

Stephen King: Kompletní průvodce životem a dílem Stephen King: Kompletní průvodce životem a dílem Bev Vincent

Čtivě pojatá, velkorysá publikace plná vyčerpávajících informací o mém oblíbeném spisovateli. Chronologické vyprávění z Kingova života doplňují nejrůznější zajímavosti a bohatý obrazový materiál. Kniha opravdu stojí za přečtení nebo minimálně prolistování, je skvěle zpracovaná.

27.01.2024 5 z 5

Jak to vlastně bylo? Jak to vlastně bylo? Julian Barnes

Výjimečný román, strhující nejen formou, ale i obsahem. Silný příběh od začátku do konce, který nutí k přemýšlení a bude mnou rezonovat ještě dlouho po přečtení. Souhlasím s předchozími komentáři - Barnes zde sám sebe překonává a nabízí skutečně kvalitní čtenářský zážitek.

13.06.2021 5 z 5

Muž bez jazyka Muž bez jazyka Matěj Dadák

Příjemné překvapení! Soudobá sonda do života nepříliš sympatického hlavního hrdiny. Dějová linka sice není ničím převratným, stále ale jde o zábavný a osvěžující román, který má spád i vtip a dobře se čte.

19.05.2021 4 z 5

Boží políčko Boží políčko Erskine Caldwell

Na jednu stranu opravdu slušně bizarní, na druhou naprosto uvěřitelný příběh rednecků, který se čte i přes své stáří díky vynikajícímu překladu lehce a svižně. Moc mě to bavilo!

01.05.2021 4 z 5

Pálenka: Prózy z Banátu Pálenka: Prózy z Banátu Matěj Hořava (p)

Ach, tohle byla taková nádhera číst!

27.03.2021 5 z 5

Silicon Valley: Tísnivé údolí Silicon Valley: Tísnivé údolí Anna Wiener

Nedoporučuji. I přes několik zajímavých informací kniha nepřináší nic převratného, k dané problematice existuje mnoho lepších. K negativnímu hodnocení přispívá i mé vnímání autorky jako krajně nesympatické, do sebe zahleděné a zhrzené osoby. Opětovně se mi potvrdilo, jak je současná americká mentalita jiná... :)

16.09.2020 1 z 5

Zmizení Stephanie Mailerové Zmizení Stephanie Mailerové Joël Dicker

Z knihy mám smíšené pocity. I přes její rozsah přečteno za tři dny, tempo je svižné a rozdělení do kapitol střídajících minulost s přítomností pohledem různých vypravěčů funguje k udržení napětí. Dicker umí psát, ale tohle bylo takové nemastné, neslané. Zde se opravdu nabízí ohodnotit jako čistý průměr: námět není ničím převratný, ale ani úplně špatný, prostě tomu "něco" chybí (emoce, lepší psychologie postav, vysvětlení jejich jednání) a "něco" zas přebývá (natahovaný až překombinovaný závěr a samotné nevěrohodné zakončení). Bohužel velký propad v porovnání s Knihou o Baltimorských.

22.05.2020 3 z 5