Lady Greystoke Lady Greystoke komentáře u knih

Hrozny hněvu Hrozny hněvu John Steinbeck

Smutné, neutěšené, leč mistrovské dílo. A mistrovský překlad. Též mě velmi potěšily barevné ilustrace v knize. To se dnes už snad ani nevidí.

06.07.2017 5 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Obdivuji Čapkův pozorovací talent a jeho geniální styl. Jak se praví v doslovu této knihy - "Jeho čeština tvoří nesporně jeden z vrcholů, kam až se vzepjal a rozvinul umělecký jazyk v tomto století." Amen.

16.02.2016 5 z 5

Poselství věčnosti Poselství věčnosti Erich von Däniken

Spousta obrázků a moc zajímavé čtení :)

16.02.2011 5 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Steve Berry

Za čtivost bych dala klidně plný počet. Ale nějak mi začínají vadit příběhy, ve kterých se vraždí. I když je to "jenom jako".

14.11.2023 3 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Pro téma "Kniha obsahující ilustrace" Čtenářské výzvy 2021 jsem si vybrala knihu (tuto), ve které mám autogram od ilustrátorky. Vhodnější titul bych asi hledala marně. A taky jsem dost potřebovala nějakou oddechovku.

17.03.2021 4 z 5

Pražské legendy Pražské legendy František Langer

Až na to, že nesouhlasím s autorovým názorem na Obecní dům (zajímavé, že dobové smýšlení o této stavbě bylo asi trochu jiné než dnes), to bylo nádherné počtení.

22.09.2019 4 z 5

Kráva nebeská Kráva nebeská David Duchovny

První půlka se mi líbila výrazně víc než druhá. Celkově vtipné, občas dost ujeté a někdy velmi poučné.
"Proč se lidi nechovají jako normální zvířata? "
Ale jo Dejvide, dobrý to bylo! Tato kniha je nepochybně ozdobou mé knihovny.

12.09.2017 5 z 5

Salvador Dalí: Život a dílo Salvador Dalí: Život a dílo Frank Weyers

Tahle knížka se mi dostala do ruky shodou náhod a okolností. Po jejím přečtení jsem však celkem neočekávaně, zato totálně a nezvratně, propadla kouzlu umění malířského génia jménem Salvador Dalí.

16.02.2011 5 z 5

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Svatopluk Čech

Velmi květnatá staročeština mě přímo uchvacovala a velmi pobavila. Místy se mi kniha jevila jako téměř nadčasová a Měsíčňané měli rozhodně něco do sebe. Dost dobrá knížka, až na tu poslední kapitolu. Tou se to docela pokazilo (nebo ne?) Přiznávám, že jsem to poslouchala jako zdařile namluvenou audioknihu, nevím jak by to dopadlo, kdybych to četla.

17.11.2023 4 z 5

Podobizna Podobizna Nikolaj Vasiljevič Gogol

Milé překvapení. Pěkná knížečka.

30.10.2023 4 z 5

Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Světelná poselství z Plejád 2: Znovunapojení na původní kosmickou sílu Pavlína Klemm

Nádherná kniha plná světla, lásky a užitečných cvičení.
Nechápu naprosto vůbec komentáře níže. Knihu jsem přečetla a nic takového v ní není. Nechápu ani spoluautorství další osoby zde uvedené. V knize se její jméno ani nic, co by s ním byť jen zdánlivě souviselo, nevyskytuje.
Dodatek: Je zvláštní, že kniha vyšla v roce 2019, ale nejstarší komentáře jsou z roku 2011. vysvětlí mi to někdo?

18.04.2023 5 z 5

Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin Svět přírodních antibiotik - Tajné zbraně rostlin Josef Jonáš

Žalostně chyběly obrázky popisovaných rostlin.

27.11.2022 4 z 5

Holubí mambo Holubí mambo C. D. Payne

Vtipná oddechovka. Pod rouškou humoru by se daly najít i vážné otázky k zamyšlení. Škoda že autor nemá rád kočky, dala bych 5 * :-D

22.09.2022 4 z 5

Asertivita aneb jak ze slepé uličky v mezilidských vztazích Asertivita aneb jak ze slepé uličky v mezilidských vztazích Miroslav Pospíšil

Tuto knihu mám doma taky už hodně dlouho. Měla jsem si ji přečíst hned, teď už je to dost neaktuální. Aspoň mě se zdálo. Nejvíce mě zaujala závěrečná část o pozitivním myšlení. Na tom se dá hodně stavět.

15.12.2020 4 z 5

Zelenina z ekozahrady pro radost i soběstačnost Zelenina z ekozahrady pro radost i soběstačnost Jaroslav Svoboda

Permakulturní zahradničení pana Svobody jsem sledovala už v době, kdy ještě žádné knihy nenapsal a informace poskytoval pouze prostřednictvím webové stránky. Když jsem po čase zjistila, že jeho poznatky vyšly knižně, hned jsem si jeho knížky koupila. Ve Čtenářské výzvě 2020 se mi tato kniha hodila do kategorie "Kniha, která je na Databázi knih v době čtení méně než 20x v Přečtených" - v době mého čtení byla v Přečtených 16x. Jen pro informaci to sem píšu, protože brzy se toto číslo jistě změní.

24.05.2020 5 z 5

Apage Satanas! Apage Satanas! Vlastimil Vondruška

Knihy V. Vondrušky se nesmírně lehce čtou a dělají ze středověku relativně snesitelnou dobu k životu. Ale tohle bylo hrozně komplikované a nakonec jsem se v těch vztazích úplně ztratila.

13.09.2019 4 z 5

Kniha posledního soudu Kniha posledního soudu Connie Willis

Tak to bylo apokalyptický! Jsem šťastná, že nežiju ve středověku. Opravdu moc.

13.09.2019 5 z 5

Křest ohněm Křest ohněm Andrzej Sapkowski

Bavili mě trpaslíci a líbil se mi upír. Kromě Zaklínače samozřejmě. Ale vůbec se mi nelíbilo, že celou dobu někam putovali a nakonec nikam nedošli. Tak příště ať je to lepší pane Sapkowski, nebo už nebude 5 asterisků :-D Moc chválím překlad! A obrázky se mi líbily. Sice jich nebylo moc a byly jen černobílé, ale vždy mě potěší, když v knize jsou aspoň nějaké a tyto jsou navíc pěkné. Ještě něco? Asi ne .. snad jedině: Věž vlaštovky sem a hned!

11.05.2019 5 z 5

Výbušná archeologie Výbušná archeologie Erich von Däniken

Trochu moc překlepů, ale za to kniha nemůže .. Dávám tentokrát jen 4 *, protože nemám ráda, když je někdo arogantní vůči názorům druhých, a ještě k tomu neoprávněně. Naštěstí toto nepochází od samotného Dänikena, ale od jiných autorů, jejichž názory se tato kniha hemží.

06.02.2019 4 z 5

Nefilim Nefilim Asa Schwarz

Tuto knihu jsem si vybrala kvůli svým sympatiím ke Stockholmu a kvůli svým sympatiím ke Greenpeace. Pak tu někdo psal, že je to hodně drsné, tak se mi do toho nakonec moc nechtělo. Ale byly to zbytečné obavy. Až na pár opravdu nechutných scének, které byly ovšem v poměru k obsahu díla docela zanedbatelné, se nic zas tak drsného nekonalo. Role Greenpeace byla v příběhu trochu jiná než jsem očekávala, ale to vůbec nevadilo. Celkově se mi kniha líbila.

30.08.2017 4 z 5