Nefilim

Napínavý román švédské autorky, s originální zápletkou a dramatickými zvraty, se odehrává v současném Stockholmu a vypráví příběh Nory Barakelové, mladé aktivistky hnutí Greenpeace. Tato přitažlivá, moderní hrdinka vystupuje spolu se svými nejbližšími přáteli proti těm, kteří nejvíce přispívají ke klimatickým změnám. Po náhlé smrti své matky je podezřelá z mnoha podivných vražd, a proto prchá před policií. Souběžně pátrá po nadaci FON, což jsou lidé odvozující svůj původ od biblických „nefilim“ a bojující i za cenu vraždění proti globálnímu oteplování. Zápletka románu je originální a autorka dramaticky kombinuje dávné biblické události se současností....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/20_/201502/nefilim-kze-201502.jpg 3.741
Literatura světová, Detektivky, Romány
Vydáno:, Knižní klub

Irsaf

První kniha od autorky. Líbila se mi. Četlo se to rychle a samo :)

niknikita

Moc dobře namixovanná témata a strhující děj!
Asa Schwarz rozšířila počet autorů skvělých severských krimi a já jsem moc ráda, že smím její knihu mít ve své knihovně.

Lady Greystoke
30.08.2017

Tuto knihu jsem si vybrala kvůli svým sympatiím ke Stockholmu a kvůli svým sympatiím ke Greenpeace. Pak tu někdo psal, že je to hodně drsné, tak se mi do toho nakonec moc nechtělo. Ale byly to zbytečné obavy. Až na pár opravdu nechutných scének, které byly ovšem v poměru k obsahu díla docela zanedbatelné, se nic zas tak drsného nekonalo. Role Greenpeace byla v příběhu trochu jiná než jsem očekávala, ale to vůbec nevadilo. Celkově se mi kniha líbila.

walrose
27.07.2017

Bajecna kniha, stoji za to precist. Libilo se mi spojeni s biblickymi udalostmi. Detailne popisovane okamziky me vtahly do deje. Dlouho mi knizka lezela v knihovnicce a jsem rada, ze jsem se premohla a zacala ji cist, stalo to za to.

Ketesh
28.03.2017

Kniha mě velice mile překvapila. Měla spád, byla napínavá, byla na dramatické dějové zvraty, které nejsou standardní.
Pravda, místy autorce leccos ujelo, ale i přesto je to vydařené dílo.
Doporučuji nejen jako oddychovou literaturu, ale i jako napínavou detektivku nebo knihu s tématem k zamyšlení.

KatChiss
01.01.2017

Celkem dobře napsaný detektivní román s občas dosti brutálními detaily. Vraha jsem odhalila zhruba v půli knihy.

najkou
01.11.2016

Příběh mě natchl. Knihou jsem byla pohlcena už od začátku. Dobře zpracované téma, místy morbidní.

Jamka
28.08.2016

Jedním slovem skvěle! Příběh je místy trošku brutální, ale popis scén je dokonalý.

Chris146
16.08.2016

Zalíbila se mi obálka, přečetla jsem si anotaci a říkala, si, že to bude blbost. Ale zkusila jsem ji a nakonec se mi kniha líbila. Hlavně nápad s nefilim a odvážná hlavní hrdinka.

gustav9805
02.02.2016

Svizne a ctive, napeti kombinovane s historickym průvodcem po Stockholmu.

Boboking
26.08.2014

Kniha je takovou kombinací moderní severské krimi s danbrownovskou záhadu s biblických dějin. námět je zajímavý, popis vražd většinou až neskutečně brutální, přesto jako by to nebylo úplně dotaženo do konce. Ale možná to je tím, že kniha má další díl, jestli to správně chápu, Broken Angel.

Morsie
05.06.2014

Nefilim! Miluju mytologii, miluju angelologii – tedy když vyšla knížka s názvem Nefilim, musela jsem ji mít!
A ještě že jsem vším tím kolem andělů tak posedlá! Kdyby ne, ošidila bych se o tenhle velice originální a neotřelý thriller.

Výborně zpracované, výborně propracované, napínavé jak kráva a plné mytologie a úryvků z bible. Tuhle knížku jsem si prostě chtě nechtě musela zamilovat!
Každopádně mně se tu nejvíc líbí ten autorčin záměr - že nefilim slouží především jako metafora. Metafora k lidské zkaženosti.

Jak jsem psala, neotřelé, nevšední, taky ale důmyslné a chytlavé. Během jednoho odpoledne jsem měla celý příběh v sobě.
A teď ho nechávám zrát - protože to se s dobrými příběhy dělá!