Lady Dracula Lady Dracula komentáře u knih

Pilíře světa Pilíře světa Terry Goodkind

Je to jiná kniha než ty předchozí a přece stejná. Bolení hlavy mne chytá pokaždé, co čtu jedny a ty samé fráze dokola a je pravdou, že "jistou zradu" je člověk schopen vycítit již po dvoustránce o velmi náhodném setkání.
Nicméně je příjemné číst taky o někom jiným, byť se tyto postavy dotýkají hl. příběhu. Oba je duševní mrzáček jak vyšitý a Jenn zas sladká naivka, co hledá sama sebe.
Je to odlehčené čtení a přesto velmi záživné :)

02.02.2017 4 z 5

Kámen slz Kámen slz Terry Goodkind

Kámen slz mi připomněl Paní Bovaryovou na škole. Musela jsem ji číst na dvakrát, protože mě prostě nebavila. Nicméně jsem knihu dočetla mile překvapena (to se mi P.B. nestalo :)).
Kniha mne jaksi v půlce přestala bavit a já musela čekat, než uzraje ten pravý čas a knihu dočtu.
Prostě mi vadí to věčné štěstí, kteří naši dva milenci mají! To až není reálné! Možná závist, možná by pak Terry musel vymýšlet další hl. hrdiny a to se mu nechtělo. Nebo Ríšu vlastně nemá rád a dělá mu to prostě naschvál. Nevím. Každopádně mne to trošinku irituje. Ale i přesto jsem si zašla do knihovny a půjčila si Krvavou církev. On ten svět, ty myšlenky a ten jejich příběh prostě v jedný knize nepopíšete, že (a ani nepochopíte :))

15.11.2016 3 z 5

Cesta stínů Cesta stínů Brent Weeks

Cesta stínů - lehce nadprůměrné fantasy s velmi zajímavým námětem. No považte, napsat fantasy o nájemných vrazích? Tolik jsem fantasy knížek jsem nepřečetla, abych mohla říct:" to už tady bylo", proto jsem byla velmi mile překvapena.
A tahle kniha z Pevnosti přestože není dokonalá, mě chytla za srdce a přes všechny mouchy jsem si musela sehnat pokračování, abych ukojila svou touhu po tom, jak to dopadne.
Takže .... u Khali, musím jít číst, MUSÍM!

20.07.2016 3 z 5

Dvanáctka Dvanáctka Justin Cronin

Postapo jak vyšité :)
Skvělé pokračování slibného Přechodu, vygradované skoro na samotné maximum. Spousta postav, spousta známých postav, které jsou však jiné. No jasně, člověk se přece vyvíjí, kor za takového stavu světa ;)
Amy, ach Amy,
ty malá roztomilá ďáblice, ty sestro v krvi, přec jiná. Tvůj úděl, břemeno těžké, tys však naše spása. Za tvou duši se modlíme, i za tvé vykoupení. Dej nám sílu, dej nám sílu Amy, přemoci to peklo, přemoci Nulu.
Ať už je třetí díl! :)

18.11.2015 5 z 5

Třináctá hodina Třináctá hodina * antologie

Asi jsem zmlsaná nebo mám vysoké nároky, každopádně mne kniha nenadchla ani neurazila. Více než hororové mi povídky přišly více psychologické, ale taky, jak které.
Ono, čím dál tím více mám pocit, že žánr hororu je pekelně těžký, mnohem těžší než se zdá.
Takže za mne standardní průměr :)

07.11.2015 3 z 5

Divodějní Divodějní Douglas Adams

Zajímavé povídky rozdělené do sekcí, kdy minimálně jedna sekce či povídka vás, tak jako mne, určitě zaujme, že se rozhodnete sehnat si další knihy od daných autorů :)

16.08.2015 5 z 5

Zajímavé časy Zajímavé časy Terry Pratchett

Mrakoplaš a Cohen se Stříbrnou hordou.
Co více si přát? ;)

16.08.2015 5 z 5

Rozpravy o mravech hříšných kurtizán Rozpravy o mravech hříšných kurtizán Pietro Aretino

Ač o netypickém tématu, básnické obraty, které se v díle objevují, povyšují tuto knihu někam výš.

30.07.2015 4 z 5

Inkvizitor Inkvizitor Wolfgang Hohlbein

Smíchejte: trochu čarodějnictví, trochu romantiky, přidejte dcl zkažené vody a špetku kýče a za stálého míchání nechte na mírném ohni povařit. Až směs začne bublat, přisypte pořádnou dávku sektářství a na závěr přidejte ždibíček církve. Pokrm lze podávat i studený.
Kniha není špatná a konec je překvapivý, ale pořád se nemohu zbavit dojmu, že se jedná o dílo buď rozpracované nebo o začínajícího autora (životopis mne vyvedl z omylu). Za mě, i přes ten podivuhodný koktejl, který sice až tak špatný nebyl, kniha na víc jak 3 hvězdičky nedosáhne :)

12.09.2014 3 z 5

Spirála Spirála Kodži Suzuki

Upřímně? Po lehce tajemném a zběsilém Kruhu jsem čekala něco lepšího. Ne. Kniha není špatná, kniha je velmi dobrá, ale jen....dobrá. Jistě, zběsilé pátrání skončilo, ale byť je nahradilo jiné, šifrovanější než nejzašifrovanější šifra, cítím jisté zklamání.
Ta temná, ošklivá postavička nenávidíc celý svět měla zůstat taková, jaká byla a ne ji nějak "přikrášlovat" (?) a geny jsou sice fajn, ale že by až tak....
No, je to sic můj osobní, subjektivní názor, ale skutečně si myslím, že kvalita klesla, ačkoli je to stále nadprůměr a hvězdiček je 3 a půl, ale tu půlku jsem prostě nejde a nejde napsat :)

04.09.2014 3 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Hlavní, teoretická část, může být pro někoho nudná a zdlouhavá, i když je vlastně tou kratší částí. A to o dost podstatně kratší. Bez ní by si ale čtenář nedokázal vytvořit celkem slušný náčrtek možného profilu sér. vraha. Ale samozřejmě, jak autor několikrát zdůrazňoval, relativně jednotný profil neexistuje, máme jen často opakující se znaky.
Zbytek knihy je tvořena "encyklopedií" sér. vrahů, spíše těch známějších. Nemá cenu popisovat něco, co moc popsat nejde a každý si to musí přečíst sám, aby si udělal obrázek, mohu jen konstatovat, že mne velmi překvapilo, kolik vrahů bylo homosexuálních a jak se k těm případům často stavěla policie.
Závěrem bych chtěla říci, že kniha je výborná a pro všechny, zajímající se o tuto problematiku, jako stvořená :)

25.02.2014 5 z 5

Drasticky dojemný Dexter Drasticky dojemný Dexter Jeff Lindsay (p)

Po přečtení druhého dílu Dextera mám zvláštní pocity. Ubylo vtipných poznámek (nebo je mé zvrhlé já nepostřehlo?) a přibylo "romantičnosti". Ale nějak mě vztah Debory nechytil za srdce, asi nejsem správně naladěná.
Každopádně musím uznat, že měsíční tango s dr. Dankem zase tak špatné nebylo. Kupodivu se mi tady ty "lidské polštáře" líbily. Jenom Doakes jaksi nebyl správňácky hnusný, postrádal tu pravou dravost.
Ale autor jede v zajetém rytmu a to je plus. Přesto mám však pocity mírného zklamání. Uvidíme, co bude dál :)

06.01.2014 3 z 5

Vznešené paní z 12. století I Vznešené paní z 12. století I Georges Duby

Kniha se mi velmi dobře četla, protože Duby má prostě talent na to, jak podat fakta, aby byla snadno a lehce čitelná, člověk si z toho něco pamatoval a taky odnesl. Navíc se mu podařilo krásně přiblížit nejen osudy hrdinek, ale i společnost a její pravidla.

Cizinec Cizinec Albert Camus

Naprosto šílené dílo. Nečetlo se mi zrovna nejlépe. Děj je vyprávěn strašně suchopárně, hrdina je opravdu jakoby bez emocí a jeho jediným popudem je sex. pud a radost z přírody. Má to málo stránek, což je výhodné. Nicméně, nebýt to na seznamu, tak bych se tomu asi vyhla.

19.06.2013 3 z 5

Zločin lorda Artura Savila (4 povídky) Zločin lorda Artura Savila (4 povídky) Oscar Wilde

Wilde mě navnadil Obrazem tak dokonale, že jsem se rozhodla pro další knihu z jeho dílny a...ne, že by mě to přímo zklamalo, ale tak nějak mi přišlo, že ona kraťounká povídka, Miliónový model hned na začátku, byla setsakramentsky zábavnější než samotný příběh.
Jestli jsem to pochopila správně, lord Savil si vlastně za ty bezesné noci mohl sám, protože uvěřil lživým slovům chiromanta. Bral vražd jako povinnost, která je mu vepsána do ruky osudem a ačkoli, jak píše Wilde měl sice zdravý rozum, tady ho zahodil nejspíš do koše, jelikož ho nějak nenapadlo, že to vše může být jedna veliká lež. Ale očividně chiromant byl natolik zběhlý v mimice, že mu to lord snědl i s navijákem. A po splnění povinnosti už bylo jen štěstí....
Že by si to Wilde vlastně vsugeroval?

P.S. Sfinga se mi někde vytratila z knihy...

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Tak nějak si říkám, že jsem od této knížky čekala mnohem, mnohem více než to, co na mě vyskočilo. Velmi mě rušily neustále kladené otázky a pocitu, že si sem tam lehounce autor protiřečí mne taky neopustil.
Myšlenka možná pěkná, ale....něco mi tam chybělo. Něco, co by mne nutilo číst dál a dál...něco, co by mne vtáhlo do děje...

19.06.2013 2 z 5

Předčítač Předčítač Bernhard Schlink

Jelikož jde o psychologické dílo,občas jsem se i já musela zamyslet nad tím,proč je vše tak,jak je. Je to dílo poměrně dobré,akorát člověk,který nemá rád úvahy,by se po čase asi v textu ztratil. Jde o to,hodně číst mezi řádky,což málokdo umí. Ne,že bych měla nos nahoru a tvrdila,že já to umím,kdeže. Občas jsem musela přečíst danou část znova,abych pochopila její smysl.
Ale i tak musím říci,opravdu se mi to líbilo. Teď už jenom film.

Šok Šok Robin Cook

Tak tohle je dost diskutabilní téma,které Cook zvolil. Narážení na to,že by někteří lékaři - vědci byli schopni brát ženám vajíčka a vytvářet z nich mutantíky,by asi po větším zveřejnění mohlo vyvolat vlnu nevole. Ale zase na druhou stranu,Cook jen ukazuje to,čeho mi opravdu jsme "v zájmu vědy" schopni. Hodně šokující dílo...

19.06.2013 5 z 5

Horečka Horečka Robin Cook

Zajímavá knížka ukazující problémy,které podceňujeme nebo si je spíš neuvědomujeme. Krásně je zde vidět,jak všichni doktora odsuzují za to,jak se chová,ale nakonec si uvědomí,že skutečně jedná v právu a neohrožuje okolí svojí vyšinutostí...dost dobré dílo

Toxin Toxin Robin Cook

První knížka,kterou jsem četla od tohoto mistra knížek z lékařského prostředí,téměř vždy končící špatně. Dost se mi líbila,jelikož je v ní krásně vidět,jak špatné hygienické návyky člověka,ho dokážou dostat do pořádného maléru a že je možné,i přes problémy,najít v druhém tu oporu,která je potřeba v dobách zlých. Navíc se tady Cook snaží upozornit na problém bakterie,způsobují salmonelózu,která je v dnešní době hodně podceňovaná. Navíc kniha má otevřený konec,což taky není na škodu. Dosaď si sám...

19.06.2013 5 z 5