Horečka

Doktor Charles Martel se po tom, co mu zemřela žena, rozhodne věnovat výzkumu rakoviny. Ve své práci úspěšně pokračuje i díky rodinnému zázemí, které mu vytváří druhá manželka Cathryn. Ta se stává oporou i jeho třem dětem - vysokoškolákovi Chuckovi, středoškolákovi Jeanu Paulovi a nejmladší Michelle. Křehká harmonie Charlesova znovunabytého štěstí se však zřítí, když Michelle zachvátí zhoubná leukémie. Charles nehodlá nečinně přihlížet nové tragédii. Zjistí, že nemoc jeho dcery způsobil karcinogenní odpad, který vypouští do řeky chemický závod. Pustí se do boje proti perfektně zorganizované institucionální mašinérii, která drží nad chemickou továrnou ochranou ruku, a v této vypjaté situaci projde zatěžkávací zkouškou celá jeho rodina....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71005/horecka-2Tf-71005.jpg 4.1227
Literatura světová, Thrillery
Vydáno:, Ikar (ČR), Knižní klub

Fever (1982)

Kniha Horečka

pingu1

Pěkný lékařský thriller od mého oblíbeného autora :-)

ronave

Chvilku trvalo, než jsem se začetla. Ale příběh malé nemocné holčičky mě ke knížce připoutal. Nečekaně se příběh vyvýjel.
Cook opět nezklamal. Vřele doporučuji k přečtení.

Kája95

Povinná četba na střední, kniha mě neoslovila

Shardlake

Poutavě popsáno léčení leukémie u dítěte.

miri24
07.12.2018

Pěkné čtení.

čef
12.11.2018

Dramatický příběh trochu naivního a impulzivního vědce a otce, který jako v horečce často nechápe, že všechno je jinak, než by on ve svatém zápalu chtěl. Chvílemi se mu zdá, že všichni jsou proti němu a brání jeho ušlechtilému úsilí v léčbě dcerky a světa vůbec. Ovšem autor to jako vždy umí podat tak, že nic není tak jednoduché a že lidé nejsou jen dobří nebo špatní, takže se příběh, navzdory hrůzným scénám z nemoci dítěte, čte jedním dechem. Vynikající román z lékařského prostředí stále zelený i po 36 letech od 1. vydání.

helenkan
20.09.2018

Skvělé napínavé čtení.

harena
10.08.2018

Thriller z lékařského prostředí je zajímavý, napínavý a člověk si říká, že podobné věci se dějí i v normálním našem životě. Je téměř zločinem, když firma na výrobu léků a Institut pro výzkum rakoviny jsou pod kontolou jedné společnosti a když vysocí úředníci obou společností jsou členy Národního institutu a přidělují si granty sami sobě. Největší moc mají samozřejmě peníze. Kniha je čtivá od začátku až do poslední stránky a i konec mě potěšil. Dobré čtení na dva večery.