ladna ladna komentáře u knih

Od knihy jsem čekala vyprávění o lidech, kteří žijí nezávisle na okolí, forma dialogu mi nevyhovovala, některé příběhy byly nedokončené. Nakonec jsem četla dál a přišla tomu stylu na chuť. Velmi zajímavé čtení o zajímavých a někdy i podivných lidech stojí určitě za přečtení.

29.08.2019 4 z 5

Jak rozdojit kozla Jak rozdojit kozla Laura Janáčková

Jako to měl být návod, jak získat od muže vše? Spíš to byl nějaký divný a pokroucený popis jednání žen a mužů, kdy z nás autorka dělá naprogramované opice a humorné to nebylo už vůbec...a co se určitě nedozvíte, jak vlastně získat vše.

21.07.2019 odpad!

Z hovna bič Z hovna bič C. D. Payne

Kniha určitě stojí za přečteni, protože je to prostě něco jiného i když ten prostý styl mě chvílemi vadil, ale bez něj by to nešlo. Legrace to tedy je, i když někdy je vám hrdiny až líto, jindy z toho mrazí. A určitě jsem měla výhodu, že jsem nečetla slavnou sérii Mládí v hajzlu.

10.06.2019 4 z 5

Nebeská tělesa Nebeská tělesa Eleanor Catton

Tahle kniha je prostě výzva, jak obsahem, tak množstvím postav, když tuto výzvu přijměte, tak vás vtáhne a pohltí svou jedinečnou atmosférou 19.stol.a skvělým vypravěčským nadáním autorky, jako by ta kniha byla napsána v té době. Jistě si ji přečtu znovu. Top kniha, nedivím se, že byla oceněna.

29.05.2019 5 z 5

Obejmi mě dočista, dočista Obejmi mě dočista, dočista Adam T. Blahosz

Kniha se dobře čte, ale je taková moc strohá. Vhled do budoucnosti mi přišel velmi zajímavý, ale chtělo by to více rozvést.

13.05.2019 3 z 5

Manželky s.r.o. Manželky s.r.o. Kathy Smith

Veselý i smutný pohled na manželské a mimomanželké vztahy. Příběhy mají spád, kniha se čte výborně.

12.05.2019 5 z 5

Život, na který metr nestačí Život, na který metr nestačí Karolina Mikšíková

Kniha plná vesnické a zvířecí legrace, ke konci už mi přišlo, že to autorka mooc zveličovala.

09.05.2019 4 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Smutné střípky ze života uvězněné Maty Hari.

22.04.2019 3 z 5

Ani ryba ani rak Ani ryba ani rak Jana Bryndová

Skvělá jednohubka, která přesně vystihuje dnešní vztahy v partnerství, a také to jak nás ovlivňují cizí lidé (kartářka), jinak by se hrdinky nepohnuly z místa.

19.04.2019 5 z 5

Skořápka Skořápka Ian McEwan

Kniha je zajimavá, šokující, zvláštní, divná, zvrácená a místy jsem ji měla chuť vyhodit, ale nakonec jsem ji prečetla a teda nelituju, budu si ji určitě pamatovat. Není ovšem pro každého.

16.04.2019 4 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

Opět milé čtení, i když některé věci se již v povidkách opakují....takže to pro mě nebyla taková bomba jako Italské jednohubky.

11.04.2019 4 z 5

Okamžik pravdy Okamžik pravdy Steve Berry

Knihu jsem začala číst na doporučení, že se jedná o obdobu Dana Browna. A to ani náhodou, na to je to moc jednoduché...a nebavilo mě to, asi i tim pro mě cizím tématem.

11.04.2019 1 z 5

Hvězdy minulých životů Hvězdy minulých životů Boris Jaroš

Kniha oslovi hlavně ty, kteří se zajímají o minulé životy a pro mě byla úplně vyčerpávající a nabídla mi odpovědi na všechny mé otázky, týkající se tohoto tématu. Pro mě skvělá kniha.

10.04.2019 5 z 5

Všichni naši ex Všichni naši ex Eva Woods (p)

Vypadalo to jako zajímavý námět, ale od 1/3 knihy nuda, nuda, nuda a já se teda přemáhat číst dál nebudu.

05.04.2019 1 z 5

Kým jsme byli, jsme a budeme Kým jsme byli, jsme a budeme Pavel Krejčí

Kniha pro mě byla překvapením, protože název spíše napovídá pojednání o minulých životech, ale kniha je o knihovnách palmových listů o jejich čtení a o cestě autora do indie a naopak indických čtečů k nám. Nakonec autor hodnotí naplnění věštby s odstupem pár let. Opravdu zajímavé čtení, v některých částech se to tak trochu opakovalo. Putování po Indii bylo velmi poutavě popsáno.

02.04.2019 4 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Od začátku velmi zajímavý příběh, který mě hned vtáhl do děje. Příběh z roku 2011 mi byl bližší, příběh z roku 1943 mě chvilkami i rozčiloval, tím jak promarnit život. Místy rozvláčné, ale velmi hezký příběh z přítomnosti to vyvážil.

23.03.2019 4 z 5

Dvanáct šancí na nevěru Dvanáct šancí na nevěru Libor Hörbe

Tak to byla jízda. Výměna manželů se vším všudy...všem absolutně aktérům změní život. Vůbec jsem se od knihy nemohla odtrhnout takže přečtena za 2 dny. Děj má spád, připominal mi Hartla, ale s více vykreslenou psychologií postav. Vřele doporučuji přečíst a připravte si bránici.

23.03.2019 5 z 5

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Alchymista je kniha k zamyšlení, a to vyšla už v roce 1993? Přímo k neuvěření. V podstatě vystihuje knihy o pozitivnim myšlení, kterých je dnes nepřeberné množství a to na jednoduchém pohádkovém příběhu....to je kniha, ke které se můžete vracet. Já tedy určitě.

19.03.2019 5 z 5

Italské jednohubky Italské jednohubky Marta Kučíková

Prostě úžasná kniha. První přiběhy jsem se pořádně nasmála. Chcete si zlepšit náladu? Přečtěte si tuto knihu. A je v ní i plno inspirací...italských????.

18.03.2019 5 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Kniha mě hned vtáhla do děje, protože má úžasný spád i se zasmějete. Ke konci už byla trochu uřvaná...samé slzy dojetí...na mě už přehnané. Proto nedám plný počet.

15.03.2019 4 z 5