Obejmi mě dočista, dočista

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Není dnešní zmatek především sexuální? Vítejte ve světě, kde se genderový experiment vymkl z rukou, kde je likvidováno mystérium mateřství a milosrdenství má podobu spartakiád. Adam T. Blahosz ve svém druhém románu brilantně popisuje svět úžasných technologií a krásných slov, jemuž přesto něco lidského chybí. Genderový experiment dosáhl vrcholu a ženy zastávají přesnou polovinu veřejných funkcí Svobodného světa, jenže se jim začínají slaďovat menstruační cykly. Nadnárodní organizace Freedom bdí nad čistotou a korektností informací a všudypřítomný Burnovern odebírá děti nevhodným rodičům a předává je profesionálně školeným pěstounům. Občané jsou pod nepřetržitým dohledem dobra, přesto bijí v některých z nich rebelská srdce a mocí bezmocných se vydávají za sny, po nichž ženy i muži touží od nepaměti. Údajně neexistující Vyvrhelové chystají návrat ke smysluplné existenci za pomoci čivav... Po chvíli si nevšimnete, že se příběh odehrává v budoucnosti – tak jsou situace i absurdity současné. Kniha však do pocitů marnosti nad stavem světa vnáší naději a očistný smích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/364937/big_obejmi-me-docista-docista-9wJ-364937.jpg 0.84
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Obejmi mě dočista, dočista

ladna
13.05.2019

Kniha se dobře čte, ale je taková moc strohá. Vhled do budoucnosti mi přišel velmi zajímavý, ale chtělo by to více rozvést.

Janiac
20.04.2019

Zajímavý, znepokojivý námět, nicméně velmi nedotažené zpracování, systém sci-fi není ucelený, jsou v něm mezery
Stejně tak postavy jsou navrženy jen schematicky, bez hlubšího porozumění. Za mě práce kvapná (houby platná) a škoda promarněného námětu.


tweed
30.07.2018odpad!

WTF!
Kdo je Blahosz? V. K. mladší v přestrojení? Volič SPD, který zapomněl zaplatit internet a tak místo komentáře na iDnes napsal knihu? Nakladatelství Akropolis sídlí v jakém kanálu?
Otázky, otázky...
Takhle to dopadlo, když jsem po dlouhé době chtěla dát šanci současnému českému autorovi. V poličce novinek bylo zrovna tohle blátíčko.
Měl mi napovědět počátek anotace: "Není dnešní zmatek především sexuální? Vítejte ve světě, kde se genderový experiment vymkl z rukou..."
No dobře, napověděl mi, ale dodala jsem si odvahy. Velká chyba.
Hned na začátku upozorňuji, že to je hrozné nejen obsahově, ale také jazykově.
Dále autor nechápe rozdíl mezi sexualitou a pohlavím. Cituji: "Stejný poměr míst pro jednotlivá genderová pásma (staré slovo pohlaví bylo ze závazného Slovníku komunikace dávno vyškrtnuto) byl v zemích Svobodného světa důsledně dodržován. V aule byla přítomna přesná pětina mužů, pětina žen, pětina gayů, pětina leseb a pětina nezařazených."
Jaký je rozdíl mezi mužem a gayem prosím vás?
A to jsme teprve na straně třináct. Na straně dvacet jsem již chtěla spáchat sebevraždu.
Opět jsem si dodala odvahy → Evičko, poznej nepřítele svého → a zvládla to do konce.
Chci medaili a psychoterapii.
Lidi podepisují smlouvu o souloži #metoo
Všem se odebírají děti #barneverten + #lgbtpráva
A VŠUDE JSOU MEŠITY
Dystopie jak víno.